Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Van itt esetleg olyan, aki...

Van itt esetleg olyan, aki saját maga csinálta vagy újította fel a bútorokat a babának?

Figyelt kérdés
Milyen bútort csináltatok?
2013. júl. 17. 08:18
 1/3 Kerria ***** válasza:

Most készülök lefesteni a kiságyat, mert a jelenlegi babaszobába (a meglévő bútoraink) bútorai fehérek, viszont egy natúr kiságyat kaptunk.


Más nem tervezek újítani.

2013. júl. 17. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Hát nem mondom, hogy egyedül csinálom, mert férjem, apukám és testvérem is segítenek. Többnyire kaptuk a bútorokat, játékokat, ruhákat, kellékeket. A kiságyban rácsokat kellett cserélni néhány helyen, azt férjem megoldotta, én pedig matricából vágtam rá ki mintákat (öntapadós "fólia" és falra való matrica). Az etetőszéken húzatott cseréltem, a régi lefejtettem és azt egy másik anyagra átrajzolva (viaszos vászon terítő) megvarrtam, illetve rászögeltem a fa etetőszékre. A kapott bútorokra (pelenkázó szekrény) szintén matricákat ragasztottam (rengeteg féle van és valami falmatrica a neve vagy ilyesmi). A hálószobai szekrénysorunkat apukám és a férjem csinálták, vettek faanyagot Praktikerben (ha jól emlékszem) és abból készült. Vettünk használtan natur fa asztalt és széket azt pedig lefestettük (csodaszép színek vannak és festés után olyan lett mint egy valódi cseresznye fa étkező garnitúra) . Unokatesóm kisfiának ágyat csináltak tesóm és a férjem. Szóval igazából ha van 2-3 ügyes férfi a háznál simán megoldhatók ezek a dolgok. Kicsiben kell kezdeni és aztán szépen lehet egyre nagyobb munkákba belevágni. (egyik férfim sem asztalos vagy ilyesmi!) Festeni, matricázni, szalvéta technikával, antikolni, egyéb technikával, varrással, egy egy párnával, takaróval pedig te is újjá tudod varázsolni a bútorokat. A kapott ruhákat amik esetleg foltosak voltak és nem tudtam kiszedni a foltot, azokra kis foltokat varrtam (kisautó, gombsorok, virág, állatok, szalagok stb.) rengeteg féle foltot lehet kapni, és van olyan is amit varrni sem kell csak vasalni. Ha keresgélsz akkor pedig a kinőtt ruhák újra hasznosításárra is találsz sok sok ötletet.

[link]

2013. júl. 17. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%
Csak a kiságyat újítottam fel. Lecsiszoltam és újralakkoztam (tömörfenyő, csináltattuk még anno). Mielőtt még nekem esnének: természetesen megfelelő lakkot használtam. De szinte gyedül tapétáztam, festettem a szobát. Függönyt, hozzávaló ágyneműt varrtam. Ezek olyan nekem való nőies munkák.
2013. júl. 17. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!