Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mikor nő be a kutacsa? Elég...

Mikor nő be a kutacsa? Elég nagy még mindig.

Figyelt kérdés
14 hónapos kisfiam kutacsa még mindig 2 ujjnyi. Ami azért nem kicsi. Már napi 2 csepp vigantolt kap 2 hónapja, de nem használ. Aggódnom kéne?

2013. júl. 17. 11:56
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Mi pont így voltunk a fiammal, én halálra aggódtam magam.

Pont 2 éves lett, mire becsontosodott neki.

A doktornő mindig azzal nyugtatott, hogy a 18 hónap nem szentírás, és sokkal ritkább és veszélyesebb az, ha idő előtt (6 hónaposan) forr össze.

Nyugi!

2013. júl. 17. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
köszi:)
2013. júl. 17. 12:53
 3/6 anonim ***** válasza:
0%

szerintem adhatsz neki nyugodtan 3-4 cseppet is, 14 hónaposan főleg.

Az én babámnak kezdetektől 2 cseppet adtam a védőnő mondta mivel nagy súlyú baba lehet 2 cseppet adni, most 5 hónaposan én 3-4 cseppet adok neki, mert ha belegondolsz amit valóban lenyel abból az mennyi lehet....

Ma voltunk a dokinőnél 5 hónapos státuszon és szinte teljesen benőtt már a kutacsa...

2013. júl. 17. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem meg elég a két csepp, ahogy írtam, az 5-6 hónaposan benőtt kutacs nagyobb problémát jelentHET később (ahogy nő az agy, nem lesz helye).

Inkább kicsit később forrjon össze.

Első voltam.

2013. júl. 17. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Én is úgy tudom, hogy sokkal rosszabb, ha korábban összenő, én nem örülnék annyira neki, ha 5-6 hónaposan már majdnem összenőtt volna, mint ahogy egyik válaszoló örül! A korai kutacszáródás nagyon veszélyes, műteni is szokták, felnyitják a koponyát hogy legyen hely az agynak, persze nem mondom, hogy náluk ez a helyzet, de a lényeg, hogy egyáltalán nem kell siettetni. Az én lányom 15 hónapos, még mindig kb 1 ujjnyi a kutacsa, ennek ellenére nyárra a dokink azt mondta hagyjuk abba a vigantol szedését, majd szeptembertől szedje újra.

Szóval semmi ok az aggodalomra szerintem. Egyébként szerintem a vigantol nem csodaszer rá, fölösleges megemelni az adagot, attól nem fog jobban összenőni szerintem...

2013. júl. 17. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Igen azt én is hallottam, hogy ha olyan korán összenő abból bajok lehetnek!

Köszi, akkor megnyugodtam! :)

2013. júl. 17. 19:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!