Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miket kell egy újszülötnek...

Miket kell egy újszülötnek venni? Babakocsi, kiságy, pelenka. És még?

Figyelt kérdés
2013. júl. 17. 12:00
 1/5 anonim ***** válasza:
Ruhaneműk, kád, popsitörlő, hajkefe, textil pelus, plédek, matracra huzat, rácsvédő a kiságyba, babafürdető, sampon, fürdőlepedő, babhordozó. Kb.
2013. júl. 17. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

csilliárdmilliárd lista közül egy


[link]

2013. júl. 17. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 Kerria ***** válasza:

Amivel mi indultunk az a babahordozó, ruhák, kiskád, kiságy, pelenkázó, bébiőr pár textíl pelus és eldobhatós pelenka, popsitörlő, cumi nekünk eleinte nem kellett.


Aztán szépen bővült a kör

-babakocsi (téli baba volt, így a babahordóban vittem csak ki pár percre eleinte)

- babamérleg (kis súllyal született, és sajnos vegyes táplálású volt emiatt nem ártott)

- mellszívó (mivel kevés tejem volt, masszírozással nem jött semmi)

- ápolási szerek (sampon, krém, fürdető) eleinte az orvos által felírtakat használtuk

- cumisüveg (tápszer és lefejt tej miatt)

- játékok (születésekor egy zenélő, felhúzható plüss játéka volt, a többit később 80%-ban ajándékba kaptuk)

- törölköző (nem létszükséglet kifejezetten babásat venni, a lényeg, hogy jó nedvszívó legyen)

- ágynemű és huzat ( eleinte a fűtött lakásban csak egy pelussal takartam be, a hálózsákot ő nem szerette)

- etetőszék (mikor megtanult ülni, akkor vettünk, addig a babahordozóban evett, illetve szopizás kézben)

- Biztonsági rácsok (csak már mikor menni tudott)

- vakdugó (csak amikor elkezdett utána érdeklődni, mászni)

na de ezek már nem is az újszülöttnek kellenek :)


Azt hiszem ennyi.

2013. júl. 17. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Még mi is csak várjuk, de a következőket szereztük be:

-babakocsi

-gyerekülés a kocsiba

-kiságy

-pelenkázó kiskáddal (itt sokáig vaciláltunk, hogy kell e, de végül mivel kis helyünk van, kis fürdőszobával, ez tűnik a legjobb megoldásnak... amúgy azon is agyaltam, hogy kell e pelenkázó, de többen meggyőztek, hogy kényelmesebb hosszútávon)

-Pelenka (egyenlőre 1cs, amivel majd megyek a kórházba)

-popsikenőcs (ahol én lakom nincs gyógyszertári)

-törlőkendő (1-2 csomag)

-textilpelus (kb 10 db) Ismerőseim ezt törölközőnek is használják, meg takarónak is

-cumisüvekeg (3 db... minen kapható márkából 1 :) )

-sterilizátor

-ételmelegítő

-mérleg (ez utóbbi 3-at nagyon olcsón és nagyon jó állapotban tudtam beszerezni azért lettek, a mérleg ingyen volt, adták a sterilizátorhoz)

-kisruhák, amiket kaptunk (amolyan starter kit, majd kialakul, hogy mi az, ami jó belőle, mi az, amiből még kell, kezdtetnek teljesen jó)

-egy mini neszeszer szerüség, amiben van hőmérő, körömolló, mini fésű, orrszívó és hasonló kütyük


Nekem mindent összevetve ezek tűntek a legfontosabbnak, aztán majd alakul.

2013. júl. 17. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Ja! Es vettunk egy rezgo piheno szeket is, ami zenel is. Azt mondja ha hasfajos, akkor ez nagy segitseg. Meg amugy is elpohenget benne, konnyen magad korul tarthatod meg ilyenek.
2013. júl. 17. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!