Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Hányadik hét körül kezdtétek...

Hányadik hét körül kezdtétek el összegyűjteni a babaholmikat -rugik, pelenka kiságy stb?

Figyelt kérdés

most töltöttem a 27. hetet mi még nem vettünk semmit -kaptunk viszont pár rugit és textilpelenkát... :)


köszönöm a válaszokat :)


2012. okt. 28. 16:23
 1/5 anonim ***** válasza:

Nekem a 30. hétre már megvolt mindenem.

Nagyjából a 12. héttől kezdtem apránként megvenni a ruhákat, mindig ha láttam valami akciósat, az megvettük. A babakocsikat hónapokig nézegettem a neten, azt kb. 5 hónapos terhesen vettük meg, mert karácsonyra azt kaptuk anyáméktól. (áprilisban szültem)

Kiságyat, komódot is akkor vettük meg nagyjából.

Mire a védőnő odaadta a listát, már minden megvolt.


Rengeteg cucc kell, én hülyét kaptam volna, ha egyszerre kell rá kiadni a pénzt. Pár rugi meg textilpelenka...hát, azzal nem mész sokra. Én úgy voltam vele, hogy legyen meg minden, ha előbb érkezik a baba, akkor is minden holmija a szobájában várja.

Én inkább a kórházi pakk összerakásával voltam bajban, azt elég komótosan intéztem.

2012. okt. 28. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

a dolgok nagy részét kapjuk, mert született pár gyerek a családban, -ők már 3-4 évesek- de a babaholmit megtartották pl. babakocsi pelenkázó, kiságy etetőszék... légzésfigyelő... szóval lassan el kéne kezdeni ezek szerint utánanézni hogy mik is kellenének :)

(mi úgy voltunk a 3-4. hónap körül hogy még ráér, aztán úgy elrepült az idő.. hogy most kezdek észbe kapni -a munka mellett- hogy még alig van valami... :)

2012. okt. 28. 16:53
 3/5 anonim ***** válasza:
19 hetes vagyok de elég sok mindenem van már.Úgy vagyok vele hogy inkább apránként vegyünk meg mindent.
2012. okt. 28. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Nálunk is voltak gyerekek már a családban, én három zsák ruhán kívül mást nem fogadtam el, azt is csak azért hogy ne legyen sértődés.

Ígértek egyébként mindent a rokonok, de ezek a ruhák is akkor kerültek hozzánk, amikor már majdnem mentem szülni, azóta sem értem, hogy gondolták, hogy majd 40 hetesen nekiállok még gyorsan mosni-vasalni, mert amikor meséltük, hogy vettünk hazahozós overált a babának, fel voltak háborodva, hogy dehát ők mondták, hogy odaadják a ruhákat...


Na mindegy, szóval ezekkel a rokontól kapott dolgokkal azért vigyázni kell, nem árt előre tisztázni, hogy vissza kell-e adni, nehogy később vita legyen belőle.

A másik, hogy igen, lassan össze kellene szedni a dolgokat, a bútorokat sem árt egyszer lemosni a baba érkezése előtt, a ruhaneműket pedig (bodyk, rugik, lepedők, ágynemű,textilpelenkák stb) szintén mosni és vasalni, nem kis meló. Én minimum a 36. hétig megcsinálnék mindent, hogy készen legyen a baba érkezéséig.

2012. okt. 28. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
3-as nagyon köszönöm. :) jó, amikor valaki "kézzel" foghatóan leírja a dolgok mikéntjét... :)
2012. okt. 28. 21:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!