Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ekkora baj, hogy nem iszik vizet?

Ekkora baj, hogy nem iszik vizet?

Figyelt kérdés
Mindenkitől ezt kapom! Nem iszik egy korty vizet sem? Csak tea meg ritkán gyümölcslé! Teát iszik elég sokat! Próbáltam már,hogy csak vizet raktam ki elé de inkább nem ivott egész nap! Próbáltam cumisüvegből,pohárból,üvegből,nincs több ötletem!

2013. júl. 17. 18:12
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
fiam is csak azt itta meg, szép lassan egyre hígabbra csináltam neki és mára már vizet iszik. Néha ha mi is veszünk otthonra üdítőt akkor ő is kap valami gyümölcs levet, de vizet iszik. próbáld egyre több vízzel és egyre kevesebb cukorral csinálni, ne gyorsan csak szép óvatosan napról napra hétről hétre és előbb utóbb rájön hogy a víz is finom. csak pohárból iszik a fiam, 16 hónapos. Jobb a víz, mert a cukros löttyöktől a foga is tönkre megy, meg el is hízhat tőle, nálunk nasi is a gyümölcs. ha édességet akar enni akkor kap almát pl. Jobb mintha egy tejszeletet adnék a kezébe. Öcsém mikor kicsi volt csak teát meg szörpikét ivott, jó dagi gyerek is volt. szerintem ha egy kicsit odafigyelsz elejét lehet venni egy csomó olyan dolognak amit szerintem te sem szeretnél a gyerekednek. pl csúfolják az oviban mint a keresztlányomat mert az ÖSSZES foga ki van rohadva mert mindig valami édes löttyöt ivott cumisüvegből. vagy mert duci... hidd el sokat számít az az édességmennyiség. Próbáld meg leszoktatni róla. most még könnyebb mint később. az oviban meg kiakadnak az ovónők hogy a gyerek életében ott lát először vizet és nem tudja miért kell vizet inni... ovónő barátnőm mesélte
2013. júl. 18. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:

szerintem ez szoktatás kérdése.

az én fiam sem akarta először elfogadni a vizet alig ivott pár kortyot belőle. bezzeg ha gyümölcslét vagy teát kapott megivott egy cumisüveggel.

én nem látok rosszat abban ha teát adsz neki de a legnagyobb nyári melegben sokkal jobb lenne. hidd el ha eléggé szomjas lesz meg fogja inni a vizet is. a teát akkor is issza ha nem szomjas hisz ize van és izlik neki.

én a helyedben kicsit eröltetném a vizet is

2013. júl. 18. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 A kérdező kommentje:
Én nem nem adók vizet neki! Én próbálom napról napra mindenből! Cumisüveg,pohár,csődöt pohár,sima üveg (gondoltam mivel mindig rágja a kupakot abból kell neki),szívószállal,mindennel még azt is,hogy nem kapot mást csak a víz volt kirakva,meg kínálva egész nap de inkább nem ivott! A teát nem cukrozom!
2013. júl. 18. 12:28
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!