Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mikor "kell" elválasztani a...

Mikor "kell" elválasztani a ciciről? Ti mikor miért tettétek?

Figyelt kérdés
8 hónaposom még napi többször szopik,mellette eszik is gyümölcsöt meg ételt..de éjjel cicizik sokat azért szeretném elválasztani.Nappal nem baj ha kaja után még kér cicit? Mennyi idős korára nem kell már napközben ciciznie? Köszi.
2013. júl. 17. 19:19
 1/6 anonim ***** válasza:
0%
Nekem ennyi idősen csak reggel és este szopizott,ez most is így van,9.5 hónapos. Azért itt több kérdésem is lenne: miért cicizik napközben,kaja után? Nem lakik jól,látod,hogy igényli,vagy csak adsz neki,mert így könnyebb pl.elaltatni? Amúgy,ha van tejed,akkor szopizzon nyugodtan,nekem már kevéske,ezért kap több kaját,meg lassan hozzá kell szoktatni,hogy nem lesz cici. Az éjszakai ciciről is le lehet szoktatni,nekem is sikerült,hosszas,fáradtságos melóval (kb.3 hét),de már csak egyszer cicizik,6 óra körül és este fél8kor alszik el. Nem mondom,hogy nem ébred meg,de nem rakok egyből cicit a szájába,megpróbálom először máshogy vissza altatni,ami általában sikerül is. A ciciről még ne válaszd le,1 éves koráig mindenképpen szopiznia kell,vagy tápszert kapnia.
2013. júl. 17. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

8 hónapos lesz a kisfiam és nekem is még napi 7-8x szopizik, éjjel 2-3x. Én majd 1 éves kora után kezdem szép lassan leválasztani.


Mondjuk én két étkezés után már nem szoptatom, egyszerűen adom neki a gyümölcsöt főzeléket + víz és nem szoptatom. simán kibírja a következő szopiig.

2013. júl. 17. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

nekem mind a 3 gyerekem 2 éves korig szopizott

szal lassan tették le de engem nem zavart :-)


és nincs olyan h kell

akkor kell ha mondjuk kórházba kell menned vagy ö lesz beteg nagyon

addig jó szoptatni amíg a baba igényli és az anyának nincs rossz érzése tőle szal amíg nem okoz gondot neki lelkileg

2013. júl. 17. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Én 1 évesen választottam el, mert éjjel is ébredt a cici miatt. Ahogy nem volt éjjel cici, csak víz és simogatás, elkezdte átaludni az éjszakát.

Állítólag 1 éves kor körül könnyen elfogadja a baba a dolgot - nálunk is így volt, nem volt sírás miatta. Egy darabig a férjem kelt hozzá, utána meg már nem ébredt éjjel.

2013. júl. 17. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
mikor kell?mikor terhesnek érzed..Én mikor és miért tettem,két éves már elmúlt,és újra teherbe estem,fájt a mellem közben.Mondtam neki,h mi a helyzet,és elég jól fogadta,nagy hisztik nélkül...Előtte próbáltam párszor csökkenteni a szopik számát,de arra nem igazán volt nyitott,szóval szerintem az enyém mostanra ért meg erre,h elválasszam.
2013. júl. 17. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Nekem 17 hónapos a babám és napközben is sokszor szopizik és éjjel is 1X biztosan.De az elmúlt 4 napban nem ébredt fel cicizni :). Majd magától átáll.Engem nem zavar hogy napközben ennyiszer eszik,iszik.Nem sok vizet fogyaszt neki ez a folyadékbevitele.Most olvastam egy kiadványt melyben az szerepelt hogy 2 éves kortól megváltozik az anyatej és nagy mértékű immunerősítő hatása lesz.Úgyhogy én úgy döntöttem ,hogy nem választom le ameddig van tej adom neki.
2013. júl. 17. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!