Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » A mai babák többsége tényleg...

A mai babák többsége tényleg mindent előbb csinál?

Figyelt kérdés
Mármint a mozgásfejlődésre gondolok. Az én babám 8 hónapos. 6 hónapos kora óta gurul, 7 hónapos kora óta kúszik, már majdnem mászik és nem sok kell, hogy felüljön. Szerintem mindent a korának megfelelően csinál, semmit se előbb. Viszont sokaktól azt hallom, hogy a babájuk ennyi idősen már régen ült, régen mászott, sőt van akinek már felállt is a babája 8 hónaposan. Én meg rosszul érzem magam, hogy az én babám nem csinál semmit előbb, mint kellene, pedig már szinte úgy tűnik nekem, hogy mindenki babája előbb csinál mindent. Lehet, hogy nem kellene ezzel foglalkoznom, de most is azt mondták nekem, hogy "Mindkét gyerekem 7 hónaposan már állásba húzta magát a járókában." A kislányom ilyet még nem csinált, pedig nincs lemaradva. Szerintetek?
2013. júl. 17. 20:44
1 2
 1/11 Kerria ***** válasza:

7 hónaposan kezdett el forogni a kislányom!!! Már tiszta para voltam, dokival is nézettem, de semmi. Azt mondták türelem. Aztán mint egy villanás, minden begyorsult, 10 hónaposan állt, 12 hónaposan járt....


Neked is ezt mondom, amit nekem akkor, türelem. Megfigyel a babád, és észre sem veszed de beindul. Valamiben minden gyerek jobb, ügyesebb, vagy épp előbb csinálja.


Nehéz nem foglalkozni a többiekkel, de csak magadat idegesíted. Egyik Anyukától sem fogod azt hallani, hogy mit nem tud a gyermeke, hiszen arra büszke amit tud, így azt fogja hangsúlyozni.

2013. júl. 17. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

7 hónapos rokon baba minden mellett feláll lépeget

négy foga van

számomra is döbbenetes

az én lányom 7 hónaposan még "csak" ült és 11 hónapos korában már stabilan járt

2013. júl. 17. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Nekem inkább az a tapasztalatom, hogy későbben csinálnak mindent, mint régebben.

De a gyerekek sem egyformák. A legnagyobb lányom már 9 hónaposan önállóan szaladt. A húga viszont még csak ekkor kezdett az ágyba felállni.

Mégis mindkettő egészséges volt. Sőt később a kicsi lett örökmozgó, a nővére meg lustább.

Az a fontos, hogy fejlődjön a baba. Nem az, hogy más baba mit tud már.

2013. júl. 17. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

nekem van ilyen és olyan gyerekem is :-)

szal szerintem ez gyerek függő

2013. júl. 17. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Nem tudom,hogy mi és mikor ösztönzi a babákat,ez annyira eltérő. A fiam 3 hónaposan átfordult,6 hósan mászott,7 hósan ült és állt,de csak 15 hónaposan indult el. A lányom 5 hósan forgott,8 hósan kúszott,9 hónaposan felült,1 héttel később felállt,13 hónaposan indult el. Semmivel sincs lemaradva a kislányos,ne aggódj!
2013. júl. 17. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

van két 6 hós baba a közelemben. az egyikőjük mászik, stabilan ül, míg a másik baba most kezdett el forogni. két hét van közöttük, ráadásul a 2 héttel idősebb baba kezdte el később. az én kislányom, 4,5 hónapos és pár napja kezdte el a forgolódást. én úgy tudom, hogy ebben az időben normális, és a 6 hós sem volt/van elkésve egyáltalán.

egyébként tényleg minden gyereknek más a mozgásfejlődése. a két babát csak érdekességképp írtam.

2013. júl. 17. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Ez teljesen gyerekfüggő,fiam nagyon aktív születése óta,5 hónaposan kúszott,3 hónaposan mindkét irányba forgott,6 hónaposan felállt,mászott,7 hónaposan felült és sétált a bútorok mellett,8 hónaposan már egyedül állt,10 hónaposan megtette az első lépéseit,11 hónaposan elindult,ugyanígy a finom mozgása is gyorsan fejlődött és a beszéde is.Érdeklődő nagyon aktív,örökmozgó,már 2 éves.Ne izgulj ezen,nagyon babafüggő,ők nem olvasták mit mikor kéne csinálni.
2013. júl. 17. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Ismerősöm fia egy hónapja már felállt a bútorok mellett, lépegetetg illetve ha fogják a kezét megy. Egy idősek a fiammal. De a fiam már most sokkal stabilabban megy mint a kis barátja. Eddig figyelte mit, hogy kell és már utánozza is. Mászni is egyik napról a másikra kezdett. Eddig hiába próbálkozott mosz meg folyron mászni illetve menni akar. 2 napja feláll lépeget a bútorok melletts ha fogjuk a kezét megy. Tudom hihetetlenül hangzik, de ha csak egyik kezét fogjuk akkor is elég ügyesen megy. Már próbálgatja egyedül a járókában h egyik oldalról a másikra megy. Persze esés a vége de nem adja fel. Ha nem a saját szememmel látom, el sem hiszem. A kora lemaradt 9,5 hónapos.
2013. júl. 17. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Manapság divatos dolog az anyukáknál, hogy azzal dicsekszenek, mit csinált az átlagnál sokkal korábban a gyerekük. Szerintem ez egyáltalán nem mérvadó, ettől még nem lesz Einstein a gyerekükből. Semmi jelentősége nincs a dolognak. Az én fiam mindent több hónappal később csinált, mint az átlag, de nem foglalkoztam vele, miután semmi kórosat nem látott az orvos. Minden baba más és más.

A kisfiam csak most, másfél évesen kezdett el járni!!! És? Mit veszített? Egész életében járhat még eleget!

2013. júl. 17. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

én is rengeteg ilyet olvasok itt.

ne aggódj egyáltalán nincs lemaradva a babád.

az én fiam 6 hósan kúszott majd felállt rá pár napra elkezdett máaszni és ülni. érdekes hogy előbb állt fewl mint ahogy mászott és ült de ez az igazság.

most 8 hónapos de még nem jár önállóan viszont nagyon gyorsan mászik.

2013. júl. 18. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!