Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 1 hónaposan, ha ülésbe fölhúzo...

1 hónaposan, ha ülésbe fölhúzom a babám, lógatja hátra a fejét, nem emeli magával. Az orvos azt mondta, csináljam ezt vele naponta többször. Nektek mikortól húzza föl a kis fejét?

Figyelt kérdés
2009. okt. 20. 17:19
 1/10 anonim ***** válasza:
2 hónaposan.
2009. okt. 20. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
75%
Azért óvatosan ezzel a tornagyakorlattal. Még túl pici, nem fogja tartani a fejét. Majd legalább 2-2,5 hós korban talán. Van akinek még később.
2009. okt. 20. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
0%
Ha addig akarod ülésbe felhúzni,amíg magától nem tud ülni,megsérülhet a gerince.Csodálom,hogy az orvos ezt javasolta.Nem véletlen,hogy aki kisbabát vesz a kezébe,mindig megtámasztja a kezével a fejét,nehogy megránduljon.Én biztosan nem ültetgetném.
2009. okt. 20. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
25%
Nem kell ezt a hulye gyakorlatot vegezned vele. Rakd neha hasra amikor ebren van, hogy probalja emelgetni a fejecskejet, ezzel erositve a nyakat es a hatat. De nem minden baba csinalja meg ilyen picinek, ugyhogy az sem gond, ha semmi kedve sem lesz felemelni a buksijat.
2009. okt. 20. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
nekem is ajánlotta. és nem tartani kell a fejét, hanem csak felhúznia maga után. csökkent nyaki tónus. mielött hazamehettek a kórházból, ott is nézi ezt a doki, ha nem húzza, akkor kell otthon csinálni. születésétől fel kell húznia a fejét(NEM TARTANI).
2009. okt. 20. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Nekünk is ezt javasolta az orvos, sőt mivel a kisfiú koraszülött volt, ezért gyógytornász is járt hozzá a kórházban, aki szintén csinálta vele ezt a gyakorlatot szinte már a kezdetektől. Nála sokszor attól is függött, mikor milyen kedve volt, mert jóllakottan, tele hassal szinte soha sem volt hajlandó megcsinálni:)! Úgy tudom, hogy legkésőbb 3 hónapos korra kell neki ügyesen felhúzni és megtartani a fejét, de ha bizonytalan vagy, nyugodtan kérdezz rá az orvosnál vagy a védőnőnél!
2009. okt. 20. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Nekem is lógatta a fejét, kb. 2-2,5 hónaposan tartotta meg rendesen.

Naponta 2 alkalommal végeztük ezt a gyakorlatot, pelenkázás után 3x. Nagyon óvatosan.

Ugyanerre és arra, hogy nem emeli és tartja a fejét hason nekem a PIC-en mondta a doktornő, hogy hengerpárnáztassam is a lányomat, naponta 6x5 percet.

Ehhez kell egy henger alakú párna vagy összetekert pléd/törölköző, ami a babának megfelelő méretre van összetekerve. (nem tudom a méretezést, nekem megmutatta a doki, mekkora kell). Ezt a párnát teszed a hóna alatt átvezetve a mellkasa alá és 5 perceket tölt rajta.

3 nap után szépen tartotta a fejét, pedig nem tartottam be a napi 6 alkalmat, mert sokallottam, de 3 is elég volt.

2009. okt. 20. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Édes picike, még nagyon apró ahhoz, hogy tatsa a fejét. Várjál még vele, majd erősödik szépen lassan, semmivel sincs lemaradva.
2009. okt. 20. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Nekünk is kellett ilyen gyakorlatot csinálni, mert gyorsan nőtt és hogy az izmok is erősödjenek. Nem kell sokáig tartani. Én alkalmanként 3x emeltem meg és figyeltem, hogy egy picit tartsa a fejét ( max 3 másodpercig tartottam úgy). Szépen fejlődött.
2009. okt. 20. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

Ezt a gyakorlatot a hazajövetel napjától végeztük a kisfiammal. Nyaki hypotóniával és torticollissal született, ezért volt rá szükség.

1,5 hónaposan már emelte a fejét, ölben tartva pedig már szépen megtartotta a buksiját.

2009. okt. 20. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!