Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Van itt más olyan baba is aki...

Van itt más olyan baba is aki anyatejes, és csak 10 naponta kakil rendszeresen? Az orvos és védőnő szerint nem baj, de engem azért mégis zavar.

Figyelt kérdés
2009. febr. 11. 17:51
 1/6 anonim ***** válasza:
Mennyi idős? Az én babám 2-3 hónapos korában hetente 1X kakantott. Aztán mikor megkezdtük 4 hónaposan a zozzátáplálást a kaki napi dologgá vált.
2009. febr. 11. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

10 naponta kakil ? az keves! igaz hogy az anyatejes babak nem kakilnak mindennap de mennyi idos a babad?

az en lanyom is csinalta ezt mig kicsi volt hogy 3-4 napig nem volt kakija szaladtam vele a dokihoz azt hittem van valami baja de o is megnyugtatott hogy anyatejes babaknal ez elofordul ha 5 napnal tovabb nem kakil glicerines kupot kell felnyomni neki egy felet!

2009. febr. 11. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
"A ritka székletürítést székrekedésnek tekintik, ezért különféle hashajtó módszereket alkalmaznak. Cukros kamillateát itatnak a babával, lázmérőt dugnak a popsijába, glicerinkúpot dugdosnak bele, mézzel etetik, beöntést adnak neki, és így tovább. Egyik szörnyűbb, mint a másik. Ne folyamodjunk ilyesmihez! A székletürítés természetes folyamat, amelybe nem szabad lépten-nyomon saját elképzeléseink alapján beleavatkozni, mert ezzel helytelen szokásokat alakíthatunk ki. Mindaddig, amíg nem mutatkoznak a babán kóros folyamat tünetei, ne figyeljük állandóan és görcsösen, mikor termeli tele a nadrágját. Csak szoptatott babánál nincs abban semmi rendkívüli, ha csak nyolc-tíz naponta kakil. Az anyatej rendkívül kevés salakanyagot tartalmaz, ezért nem csoda, ha csak ritkán gyűlik össze egy adagra való széklet." -Ezt a Szoptatásért Egyesület honlapjáról másoltam ki neked
2009. febr. 11. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszi! én is olvastam a Szoptatásért Egyesület honlapját, hogy ezt írják. 8 hetes a babám, és nagyon szépen fejlődik is, ezért is nyugtattak, hogy nem lehet baj. Nem szeretném hozzászoktatni a kúphoz sem, és különféle dolgokkal sem szeretném zaklatni. a kúpból egyébként elég egy negyed ilyen piciknek. Nem puffadt a hasa és nem kemény, pukik pedig vannak. Csak jó lenne ha más is járna a cipőmben, megnyugtatna:)
2009. febr. 11. 20:22
 5/6 anonim ***** válasza:
Én a kisfiamnak a 6. nem kakiló napon adtam 1/2 glicerines kúpot. Utána 2* telerakta a pelust. Tehát volt salakanyag, csak nem jött ki.
2009. febr. 12. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
A múlt héten a 7. napon én is adtam neki kúpot, jött is kaki, bár nem mondanám, hogy extra sok lett volna, inkább átlagos, az állagában sem volt semmi különös. de nem adhatok neki minden héten. Most újra a 7. napnál tartunk, tornáztatom, masszírozom, nem kemény, nem püffedt a hasa és a kedve is jó, ezért nem akarom erőltetni. De 10 napnál nem várok tovább.
2009. febr. 12. 19:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!