Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mosódiót hol lehet venni olcsón?

Mosódiót hol lehet venni olcsón?

Figyelt kérdés
El szeretném kezdeni használni, de nem tudom hol mennyiért lehet kapni.nagy kiszerelés is lehet.Árat és mennyiséget írjatok.Aki használó, meg tudná mondani, hogy a babaruhákhoz külön rakjam a héjakat és csak azzal mossam 6-szor, vagy a felnőtt ruhákkal mosottal lehet mosni?A nagyon koszos(munkás)ruhákkal mosott héjat vegyem külön és csak azzal mossam mindig?

2013. júl. 18. 21:24
 1/4 anonim ***** válasza:

zoldbolt.hu

2990 ft/1 kg

Annyi, hogy nekem 60° alatt nem vált be, barna foltot hagyott a ruhákon.

Helyette babaruhákhoz ilyet alkalmazok ecetes víz öblítővel (bele teafa illóolaj v levendula illóolaj):

MOSÓGÉL

Hozzávalók: 4, 5 evőkanál (olcsó) szappanreszelék, 250 ml mosószóda, 2,5 liter víz.

Elkészítése: Veszünk egy nagyobb lábast és beletesszük a 2 liter forró vizet és a reszelt szappant, oldódásig keverjük a tűzhelyen. Majd mehet bele a mosószóda, amit szintén addig keverünk, amíg teljesen feloldódik. (fehérítéshez fél deci bóraxot rakhatunk bele) Forraljuk, majd hagyjuk hűlni, és amikor már nem meleg, felkeverjük habverővel, majd tölcsérrel átöntjük flakonba vagy üvegbe, ha sűrű kicsit higíthatjuk. A mosószer másnapra gélesedik és akár külön is válhat a két összetevő. Minden mosás előtt alaposan rázzuk fel és tökéletes állaga lesz. Egy mosáshoz 125 ml-t öntsünk a dobba vagy az adagolóba (5 kg ruhához). (Fekécs Edit receptje) [link]


Annyi, h nekem még sose lett gél állagú, nem tudom, miért. Arra már rájöttem, h nem szabad sokáig főzni egyik fázisban sem.

Sok sikert! Ez babaruhákhoz, de felnőtt ruhákhoz is jó, mosható pelushoz is. Utóbbinál különösen fontos, h ne szintetikus mosószerrel mosd, mert attól állítólag veszít a nedvszívó képességéből.

2013. júl. 20. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Bocsi én még kezdő vagyok.Mi a különbség a mosószóda és a dió között? A színes ruhákon is foltot hagy?
2013. júl. 21. 22:01
 3/4 A kérdező kommentje:
A mosószóda ml-ben van?Mennyi a kiszerelés amiben kapható?Nálunk Alföld nincs zöldbolt, csak Rossmann, DM, Müller, Tesco, Lidl, Aldi, így csak ezekben tudok nézelődni.Van még ún.gyógynövény bolt is, de szerintem ott nem kapni.
2013. júl. 21. 22:04
 4/4 A kérdező kommentje:
Másik vagyok.Én is neten rendelem, babaklubbon keresztül a Zöldboltból.Ez a neve.Nemrég jött meg a dióm én is most akarom kipróbálni.Foltot azért hagyhat, mert a textilzacsi, amibe bebe kell tenni mosáskor magába gyűjti a színeket és az hagyhatja a foltot.Én is izgulok kicsit.Írd be a netbe Zöldbolt.
2013. szept. 7. 20:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!