Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mért kell 1 óráig altatni 17...

Gabszem kérdése:

Mért kell 1 óráig altatni 17 hónapos babámat?

Figyelt kérdés
Már az ég világon mindent kipróbáltam. pár napig működött hogy odaültem az ágya mellé amig elalszik. probaltam meselni, dudolni, simogatni, de ő csak vihancol az ágyban még akkor is ha tök fáradt. már a hajamat tépem, elfáradtam, ráadásul most nagyon anyás, gondolom ez is közrejátszik. éjszaka is többször sír és van hogy 2 óra múlva alazik csak vissza. kapott macit is, ha otthagyom egyedül akkor sír. már próbáltam több homeos bogyót is az éjszakai ébredésekrw de sikertelenül...
2013. júl. 19. 13:36
 1/4 anonim ***** válasza:

Arra még nem gondoltál, hogy esetleg változnak az alvási szokásai és míg eddig x órakor aludt el, most már később lesz fáradt és ha később tennéd le aludni, akkor előbb elaludna? Nem kéne vele annyit birkózni.:)

Nálunk többször volt ilyen. Volt mikor délben, volt mikor már 1 órakor, most közel 3 éves a fiam és már jó ideje délután 2-kor alszik el, mert addigra fárad el.

Nála is bizonyos időközönként változtak a szokások és ahhoz igazodtam és nem volt kínlódás az altatás. Addig igen, míg ki nem tapasztaltam, hogy akkor a változó helyzetnek megfelelően mi lenne a jó, de utána már minden rendben volt.

Próbáld meg később letenni a gyerkőcöt aludni, mint eddig szoktad.

2013. júl. 19. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Igen erre már én is gondoltam,csak pl ma is már állandóan felvetette magát ment a hiszti mert fáradt volt, meg fekszik a szőnyegen és cumizik, tehát tuti fáradt és mégse lehetett elaltatni. biztos velem van a baj, csak már nagyon belefáradtam...
2013. júl. 19. 14:08
 3/4 anonim ***** válasza:

Szerintem meg kellene tanítani egyedül elaludni. Mi 1 évesen jutottunk el ide, hogy nehezen ment az altatás és akkor változtattam. Beraktam az ágyba, simi, puszi, kijöttem. Ha sírt, vissza, simogattam, de nem vettem ki az ágyból. Tehát sírni sem hagytam, de nem is ringattam, szórakoztattam vagy cipeltem. Pár nap után működött az egyedül alvás, sőt most már ő szeretne az ágyba menni, ha fáradt.

Természetesen ez csak az én tapasztalatom, érdemes olvasni és kérdezni, majd megkeresni a nektek való megoldást.

2013. júl. 19. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
egyedul kell elaludnia.Mi most 8 honaposan szoktattuk erre. elso nap meg ott ultem egy ideig az agya mellett aztan masnap kicsit tavolabb tole,persze volt hiszti egy darabig de nem szabad kivenni az agybol. most egy het elteltevel beteszem a kisagyba elkoszonok tole es nincs semmi siras,elalszik magatol.az elso par nap nehezebb, mert lehet hogy fel orat fog sirni,nyuszogni de utana megtanulja hogy az esti rutin utan(vacsora, fures, meseolvasas) aludni kell.
2013. júl. 24. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!