Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » A természet miért rendezte...

A természet miért rendezte úgy, hogy kicsi babák éjszaka is táplálkoznak?

Figyelt kérdés

Az ember kihordja a babát - ez nagyon nagy energiaigény.

Megszüli - erről ne is beszéljünk.

Gyermekágy - szintén hatalmas erőbefektetés a szervezet részéről.

És emellé jön az éjszakázás.


Nekem ez természetellenesnek tűnik.


Tehát mi lehet az oka?


2013. júl. 19. 20:18
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
100%

Kicsi a gyomruk.

A tej gyorsan felszívódik, ráadásul ugye folyadék.

A kis test gyors alapanyagcseréjének köszönhetően gyorsan égeti a bevitt táplálékot.

Minden arra utal, hogy sajnos amíg nem nő meg egy kicsit nagyobbra, bizony éjjel is kelni fog.

2013. júl. 19. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:

Utolsó válaszával abszolút egyetértek.


Még egy kis kiegészítésként annyi: hogy szüksége van a közelségedre, a bőröd érintésére, az illatodra, ez őt megnyugtatja. És hát ugye nem utolsó sorban pedig éhes.


Az én kisfiammal is nehéz volt az első 3 hónap. 3 óránként szigorúan evett, éjjel csak úgy aludt ha mellettem volt és bármikor amikor csak szüksége volt azonnal tudott cicizni. Én persze teljesen le voltam fáradva.


De aztán 3 hónaposan mindig kicsit tovább aludt. Mígnem egyszer csak azt vettem észre hogy egész éjjel aludt. Én meg mint egy gyalogkakukk folyton futkároztam oda hozzá hogy még mindig alszik.. hát mindig alszik.. hát még mindig alszik.

Ugye a szervezetem már beállt az "alig alvásra", és szinte óramű pontossággal ébredtem meg hogy na most ébred mindjárt etetés lesz. De elmaradt...

Azóta átalussza az éjszakát, de nem azért mert valaki írta hogy tápszert kap azért.

Nem! Az én fiam 7 hónapos de a mai napig nem kapott tápszert. Reggel és este még mindig szoptatom. Sőt!!! Van hogy annyira elájul este a cicin hogy csak 70-100 ml. körül eszik, mégsem ébred fel egész éjszaka.


Kitartás!

2013. júl. 19. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
Butaság hogy laktatóbb a tápszer.Lányom vacsira azt kapott és 7hetes korától átaludta.Hugom születésétől átaludta szinte és anyatejes volt.Ismerős babája is csak anyatejes és régóta átalussza az éjjelt,persze alkalmanként mindegyik baba volt hogy felkelt enni.
2013. júl. 20. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
Mikor megszületik, az 1 korty előtejjel jóllakik, állítólag akkora a gyomra, mint egy cseresznyemag. A kalóriaszükséglete viszont több 3 cseresznyemagnál (reggeli-ebéd-vacsora). Később is kb. 1 deci tejjel kell jóllaknia, max. 2-vel. Próbáld ki, hogy reggel-délben-este iszol 1-1 dl tejet, mást nem. Milyen érzés? Hányszor ébredtél fel éjszaka, hogy baromi éhes vagy? :)
2013. júl. 31. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!