Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mitől babavíz a babavíz?...

Mitől babavíz a babavíz? Lelkes, ámde első babámat nevelő anyukaként babavizet adok inni a lányomnak.

Figyelt kérdés
Mi a Janát vesszük, nem túl olcsón, de persze a gyerek az első. Tegnap összehasonlítottam pár babavíz összetevőjét és ebben az árkategóriában tényleg ennek a márkának a legalacsonyabb az oldott ásványianyag tartalma. Utána megnéztam a "felnőtt" Janát is . És láss csodát annak is ugyanezek az összetevői betűről betűre.Ergó én nem látok különbséget a kettő között. Van? A "babából" kiszednek más bacikat? Mit gondoltok?
2009. okt. 21. 07:40
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Én is sokáig a janát adtam a kisfiamnak, vagy forraltam. de a forralásnál hamar vízköves lesz a fazék. azt állandóan vízkőtleníteni elég macera.

most 10 hós a kisfiam és a nestle aquarelt adom neki, szénsavmenteset. semmi baja sincs tőle.

2009. okt. 21. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
en sem ertettem a kulonbseget, igy en szensavmentes asvanyvizet adtam/adok a babamnak. nem gondolom, hogy a babaviz jobb lenne. nem anyagi okok miatt nem veszem, csak egyszeuen tulzasnak tartom.
2009. okt. 21. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
köszi a véleményeket. Én elhiszem a különbséget, ha van. Lásd ásványianyag tartalom. De ha nincs??? Akkor szerintem gáz, hogy megvetetik a babavizet (1 liter) 140,-Ft-ért, a felnőtt 1,5 literes pedig 155,-Ft!!! Miért vegyem a "babát"?!
2009. okt. 21. 08:20
 4/9 anonim ***** válasza:

Én azt mondom, legegyszerűbb és legolcsóbb felforralni naponta egyszer egy nagyobb adag vizet, és aztán kész. A vízkő elleni harcban pedig az ecet a legjobb fegyver. :-)

Persze okosan kell használni, utána alaposan kimosva a fazekat.

6,5 hós babó anyukája

2009. okt. 21. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Óbudai gyémát babavízről ezt írják:

Mi lehetne Önnek fontosabb, mint gyermeke egészsége? A Buszesz Rt. a nyugati példákat követve elkötelezte magát az egészséges vízfogyasztás mellett, és segíteni szeretné Önt abban, hogy gyermekének mindig tiszta vizet adhasson. Cégünk ezért kifejlesztette az Óbudai Gyémánt babavizet, melyet minden várandós és szoptatós kismamának, újszülöttnek és csecsemo~nek ajánlunk. A babavizet elkülönített üzemrészben, fokozott elleno~rzés mellett palackozzuk. Ez a természetes ásványvíz tartalmazza és pótolja mindazt az ásványi anyagot, amelyre a babának és a kismamának szüksége van. Javasoljuk, próbálja ki fo~zéshez is. Újszülöttek részére forralja fel, és kinyitva ne tárolja 1 napnál tovább.



Szerintem ha van künbség a jana baba és felnőttvíz közt hasonló lehet mint amit fent leírnak.

2009. okt. 21. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
2009. okt. 21. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
En is inkabb felforralom a viyet de ha nincs elerheto kozelben-nem vunk itthon-akkor pont ebbol a megfontolasbol veszek 1 szensav mentes asvany vizet es inkabb azt adom neki.Nekunk pont a doki neni mondta h inkabb ne koltsuk a penzunket babavizre mert semmibe nem kulonbozik a forralt ill a rendes szensavmentes asvanyviztol
2009. okt. 21. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
fél éves kora óta nestlé aquarellt kap a babám. ez nem is ásványvíz, hanem forrásvíz. semmi gond nincs tőle, és harmadannyiba kerül, mint a jana.
2009. okt. 21. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

A babavíz ugyan olyan,mintha vennél egy ásványvizet bubik nélkül!örülj,hogy 1 liter annyiba kerül,itt 252 Ft 1 liter!És szerintem pazarlás és egyben marhaság!Nincsen abban ásványianyag...forralt csapvíz!Egy papírra bármit írhatnak,hogy átverjék a mamákat!Akármit ránktukmálhatnak,mert azt állítják ettől egészséges és boldog lesz egy gyermek!Na ne mondja nekem senki,hogy egy sz@ros víztől boldog lesz!

NE DŐLJETEK BE!!!!

2009. okt. 21. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!