Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Betegségre utalhat ez, vagy...

Betegségre utalhat ez, vagy miért nincs éjszaka pisis pelus?

Figyelt kérdés
Kislányom 10 hónapos. Ez már a második éjszaka, hogy a pelusát majdnem szárazon veszem le róla reggel. Maximum egy pisi lehet benne. Este fél kilenckor kapja a pelust és reggel fél nyolc, nyolc körül kerül le róla. Majdnem szárazon. Aztán ahogy ráadom az új pelenkát és leteszem játszani telepisili. De olyan mennyiséget, mintha már órák óta rajta lenne, tehát egyből le is kell cserélnem a pelenkát. Miért nem pisil éjszaka? Tartogatná? Vagy beteg?

2013. júl. 20. 09:38
 1/8 anonim ***** válasza:
69%
Te pisilsz éjszaka? Te nem pisilsz sokat reggel ha este nem mentél ki? Nincs a babádnak semmi baja, nem pisil este és ennyi. Majd holnap vagy egy hét múlva pisil este is hogy meg nyugodj. Ne aggódj!!!!
2013. júl. 20. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ :)

Én óránként pisilek este, de nyilván nem ezt várom a gyermekemtől.

Eddig reggelre mindig tele volt a pelusa, és mostanában napközben alig fogad el folyadékot így megrémültem, hogy kiszáradás jele, vagy ilyesmi, mert azt mondják figyelni kell a pisis pelusok számát ilyenkor!

Azt pedig nem gondoltam volna, hogy egy 10 hónapos baba, főleg hogy éjszaka is szopizik már nem pisilne éjszaka.

2013. júl. 20. 10:04
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Az én gyerekem is 10 hós korától nem pisil be éjszaka. Nincs semmi probléma.
2013. júl. 20. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Az éjszakai be(nem) pisilést,érettség és egy bizonyos hormon is befolyásolja ami 2-6 éves korig alakul ki,szóval egy 10 hónapos esetében,ha többször sorozatban előfordul,okokat keresnék én is,elsőként....Szerintem a meleg idő közrejátszik ebben.
2013. júl. 20. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat :)


Akkor várok még pár napot, és ha nem lesz pisi éjszaka azért biztos ami biztos rákérdezek a gyerekorvosnál. Nappal rendesen vannak pisis pelusok, ezért nekem is megfordult a fejemben, hogy esetleg tényleg semmi baj nincs csak nem pisil, de valahogy én korainak gondolnám ennyi idősen, de végül is lehet :) Azért szerintem tényleg rá fogok kérdezni, megnyugtatásképp! Köszönöm szépen! :)

2013. júl. 20. 10:53
 6/8 anonim ***** válasza:
83%
nekünk is gyakran van ilyen, csak a mi babánk 3 hós. este 8-9 körül kap pelust és reggel 5-kor csont száraz. fe napközben gyakran van pisi ,így nem aggódom. csak ha mindig tudnám mikor nem pisil be, nem adnék rá pelust, úgy kényelmesebb lenne neki :D
2013. júl. 20. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
86%
Lányom már kb 6hós korától alig pisil egész nap,éjjel is max 1szer.Nem iszik csak vacsira tápszert,rendes innivalót se iszik meg annyit,napi 100-200mili között max.Akkor pisil csak rengeteget,ha levest vagy sárgadinnyét kap napközbe.Babák is elvileg szopizás/evés/ivástól pisilnek vagy esetleg ha hirtelen megcsapja a levegő pelus nélkül.Nagyobb babák kevesebbet ébrednek meg éjjel,mint a picik ,akik csak folyadékot kapnak még.Igy hát nem ébred fel rá hogy pisilnie kéne szerintem.
2013. júl. 22. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Utolsó, nem ertem, h erted, h nem adsz neki inni?es a fel liter tej sincs meg?szerintme nalatok nagy a baj, mar bocs. De tudtad, h folyadrk nelkul nem él meg?😮😮nme is ertem..
2017. márc. 23. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!