Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogyan szoktatjátok rá a...

Hogyan szoktatjátok rá a babátokat, hogy egyedül elaludjon a kiságyban?

Figyelt kérdés
2 hónapos a babám, eddig elég hasfájós volt, sokat ringattuk, de most már szeretném, ha nappal is szépen letenném és egyedül aludna. Hagyjam sírni? Lehet ezt ilyen pici babánál? Ha igen, meddig? Éjszaka szépen visszaalszik evés után.
2009. okt. 21. 12:02
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
51%
hagyd sírni, addig, amíg el nem alszik. Persze ez nem azt jelenti, hogy hagyd magára. A kiságyba tedd be, és csitítgasd, simogasd, de ne vedd ki. Nehéz lesz, de később meg fog térülni.
2009. okt. 21. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
18%
Szia.nem jó a kérdés,az ágyban alvásra nem rá szoktatni kell,hanem eleve ott altatni.és akkor nincsenek rossz szokások,beidegződések amiket le kell,vagy rá kell szoktatni.mi is hasfájósak voltunk,de szerencsére sose volt az ágy kérdés,kérdés,mindig ott aludt,sose tettem a mi ágyunkba és sose ringattam.De igaz nem is sírt.a hasfájás ellen nagyon sok minden van amit lehet tenni,és akkor elmúlik.én aktivátort attam neki,és rengeteget tornázott,igy amikor alvás idő volt,szinte mindig simán elaludt.egyébként jókor kezded el,mert még picike,hogy megszokja,de már elég nagy ahoz,hogy érezze a 2 közötti különbséget.én sírni nem hagynék babát,evés után egyszerűen próbáld letenni,tedd mellé az alvós valamijét,cumi,és gyere ki a szobából.ha netán el kezd sírni,vedd fel vigasztald meg és tedd vissza.ha ott az ágyban ringatod a kis popóját lehet az is segít az elalvásban,ha egyszer rá jössz mi segít neki hogy ott aludjon el akkor ezután tarts magad ahhoz.sok sikert.
2009. okt. 21. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 anonim ***** válasza:
53%
Az én babám most 3 hónapos. Kb. 2 hónapos koráig hol a kiságyában, hol a mi ágyunkban aludt. Akkor eldöntöttük, hogy ezután csak a saját ágyában alszik. Nem is tiltakozott, sőt ott jobban alszik. Megkapja a szokásos alvós dolgait (cumi, kismackó, fej alá pelus amit a szeme elé gyűr)mindig ugyanúgy.Esti altatásnál simogajuk a hátát, popsiját ha nyűgösebb egyéb esetbe csak ott ülünk a kiságya mellet, hogy érezze ott vagyunk.
2009. okt. 21. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 A kérdező kommentje:

kedves 2.! köszönöm a válaszodat, de nem azt kérdeztem, hogy hogyan kellett volna csinálni, hanem hogy most mit csináljak. Először is, első babánk, fogalmunk sem volt, mit hogyan, gondolom ez érthető. Még nem olyan nagy, hogy ne lehetne bármin is változtatni. És igen, fáj/fájt a hasa, meg sokszor nem volt neki elég a tej, szóval voltunk bajban.

Mindent kipróbáltunk: homeopátiát, teákat, infacolt, Activatort!!! is, most talán az kezd hatni :)

Nem egyszerű, tudom másnak sem.

Különben nincs kiszoktatva a kiságyból, éjszaka mindig abban alszik, nincs gond. Csak nappal nem nagyon tudom letenni. Most elaludt benne, kb. fél óra nyöszörgés/sírás után, csak bizonytalan vagyok, hagyjam sírni vagy sem. Meg hát ugye meddig?

Jah és a másik, ha eljön valaki, mindig felkapkodják megszeretgetni és hát hogy mondjam, hogy ne? A kedvencem az, aki kiabál felette, hogy "nem akarsz te aludni!!!" (mert nyitva van a szeme) :(

2009. okt. 21. 12:44
 5/28 anonim ***** válasza:
57%

Simán mondd meg, hogy ne. Különben is minek mennek oda látogatni, amikor alvás idő van? Mondd meg nekik, hogy jöjjenek amikor fent van a kicsi, most hagyják békén.

Bár én még csak terhes vagyok, de napközben is a kiságyban fog aludni, mert mindenkinek a saját ágyában a helye. Szerintem hagyd sírni, simogasd közbe, de ne add fel. Addig fog nyüsszögni, amíg el nem alszik.

2009. okt. 21. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 anonim ***** válasza:
100%
Altatásnál parancsold ki a látogatókat a szobából és kész. Nehogy már beleszóljanak. Mindenkit, nagymamát, dédit, barátnőt! A te gyereked. Első voltam.
2009. okt. 21. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 A kérdező kommentje:
Két hónapos babánál szinte mindig alvás idő van...Estefelé van fent jobban, fürdés előtt, akkor meg iszonyat nyűgös már, akkor nem jó, ha jön bárki is. Ha kicsit nagyobb lesz, biztos könnyebb lesz, most csak azt tudom kisakkozni, hogy ne evéskor jöjjenek...
2009. okt. 21. 13:07
 8/28 anonim ***** válasza:
56%
helóka.2 vagyok.látom önérzetes vagy.ha figyelmesen olvasol akkor látod,hogy azt írtam én hogyan csinálom,igaz az elején,megjegyeztem,hogyan nem szabad,de olyan volt a kérdés,mintha az ágyban alvás lenne a felesleges valami amire rá kell szoktatni.Csakis ezért nem hagyhattam ki,hogy nem arra kell rászoktatni,de bocs.most nem vagy humorodnál.az aktivátor sokat fog használni.én 2 szer adtam neki naponta,és sokat tornáztunk.9 hós a babán,és túl vagyunk már egy nagy hasfájós időszakon,egy fejlődésugráson amikor 1 teljes hónapig állva akart aludni,vagy inkább sehogy,és most 4 fogunk jön egyszerre,szóval tudom mi az amikor sír,és azt is hogy sose hagytam sírni,ennek ellenére az ágyába alszik csak el.
2009. okt. 21. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 anonim ***** válasza:
59%

Ugyanez a helyzet nálunk is és mi sem tudjuk, mit tegyünk. Úgyhogy nem vagy egyedül!!!

Este miután jól belakik, 9-10 körül elalszik a saját ágyában, hajnal 1-2 körül ébred, akkor fent van min. egy órát, de miután elaszik, reggel 6 előtt tuti nem kel fel. Nappal tök más, sokat van fent, és 2-2,5 órákat alszik, s szinte sosem tudom berakni a kiságyba. Át kell vágnom: elalszik vhol, s ha elég mélyen szunyózik,akkor beteszem az ágyába.

Minden gyerek más!

Én is utálom, amikor valaki osztja az eszet, mert ő frankón jól csinál mindent!

Amúgy az a gyerek szerintem nem hasfájós, akit az ágyában lehet fájáskor altatni, ráadásul nem is sír. Sajnos a miénk is tűri sírás nélkül egy darabig, csak tekeri magát, de aztán eltörik a mécses. És kiveszem, mert megszakad a szívem, hogy a pelust hogy gyűri össze-vissza maga alatt, és hogy húzza magát össze a fájdalomtól.:-(

És mi is kipróbáltunk már bogyókat, Espumisant, Mecsek teát, stb. de nem használnak.

Reménykeltő, hogy állítólag a hasfájást 3 hónapos korukra kinövik (nektek már nem sok van hátra addig!).

Az altatással kapcsolatban meg nincs tanácsom, én is olvasom majd az kérdésedre írtakat. Mindenesetre én nem tudom elnézni, amikor huzamosabb ideig sír, pláne, hogy könnyes is a kis szeme...

A lényeg, nem vagy egyedül a problémával! Fel a fejjel és kitartás!

2009. okt. 21. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim ***** válasza:
100%

Szintén hasfájósak voltunk (hála égnek 3 hónaposan tényleg elmúlt pedig azt hittem belepusztulunk mindketten)ezért baromi bújós és agyondajkálva lett a lányom. Egyébként első baba.


Ami nekem bevált!


Kaja után büfi, kicsi játék-gyömöszkölés, majd anyához (este apához) bújás. Kb 5-10 perc. Majd leteszem az ágyikójába, simogatom a hátát-hasát (mikor hogy fekszik), és susogok neki.

Ha rázendít először odahajolok hozzá megpuszilgatom stb, ha nem működik kiveszem, megölelgetem és elsuttogom neki, hogy aludni kell. Na eleinte egy óráig is eltartott :) Most már 10 max 20 perc és alszik.


Ja a lényeg tényleg legyen álmos a gyerek, mert különben csak sírás lesz. Egyébként akárki leszavazhat de soha! ne hagyd sírni főként álomba sírni a babát!

2009. okt. 21. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!