Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Nem értem. Amikor táppénzem...

Nem értem. Amikor táppénzem voltam kb 68 ezer Ft-ot kaptam. Most Tgyás-on vagyok vagyok és csak 48 ezret. Miért ilyen kevés, Ebből hogyan lehet megélni?

Figyelt kérdés
2009. okt. 21. 12:31
 1/6 anonim ***** válasza:
Két dolgot tudok elkézelni. Vagy nem egész hónara kaptad a tgyás-t vagy a tavalyi átlagkereseted ennyivel kevesebb volt, mint az idei fizetésed.
2009. okt. 21. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
idén már nem dolgoztam csak 10 napot,mert januárban 13 hetes terhesen abba kellett hagynom a munkát,így januártól táppénzen vagyok.júliusi a babám.az előző havi tgyás 58-ezer a szeptemberi 48 ezer...most akkor hogy van ez?
2009. okt. 21. 13:21
 3/6 anonim ***** válasza:
Kérdezz rá a munkáltatódnál, hogy kapsz-e adójóváírást.
2009. okt. 21. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Húú, erre én is kíváncsi vagyok. A TGYÁS a nettó fizetésed 70%. Mindig az előző évet veszik figyelembe, tehát ha 2009-ben szültél a 2008-as évet nézik. Nem annyi lesz, mint a táppénzed, mert itt más besorolás alá esik, de hasonló összeget kéne hogy kapjál.
2009. okt. 21. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Hogyan lehet megélni? Sajnos sehogy. Azt nem tudom miért kevesebb neked az e havi, de azt tudom, hogy a GYED még ennél is kevesebb lesz. Én is ebben a hónapban kaptam először, és 10000 ft-al kevesebb, mint a tgyás, pedig az is a fizunak 70%-a, de vonnak belőle nyugdíjat is.
2009. okt. 21. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

A tgyás NEM a nettó béred 70%, hanem az igénylést megelőző naptári év átlagkeresetének a 70%-a, mínusz szja.


A táppénz is az előző év átlagkeresetén alapul.


Én is csak azt tudom elképzelni, hogy a tgyás-ból törthavit kaptál és/vagy nem számolták az adójóváírást. Mindenképpen kérdezz rá a bérszámfejtőnél.

2009. okt. 21. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!