Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Kicsivel és picivel otthon...

Kicsivel és picivel otthon lévők, ti hová tartoztok, aki megélni vagy túlélni akarja a napokat?

Figyelt kérdés

Nekem 5 hetes, 2,5 éves és 9 éves gyerekeim vannak. Néha iszonyatosan nehéz napokat tudunk magunk mögött, ahol minden találékonyságomra szükségem van, hogy aznap mindenkire jusson időm és még enni is kapjon de gondolom, ezzel nem csak én vagyok így. Nem értem azokat az anyukákat, akik szerint az első hónapokban csak a túlélésre kell törekedni. Én lehet, hogy rózsaszínben látom a világot és ha kell megszakadok és bármit megteszek, de én megélni szeretném a maga nehézségeivel és széségével minden babázós napot, mert megismételni nem lehet.

Ti hová tartoztok?


2011. jún. 11. 19:18
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Ma jöttem haza az 5 naposommal, a 2,5 éves mellé, császármetszésből. Azt hittem megtébolyulok. Most a nagy a nagyiékkal, a pici alszik, én meg szintén megyek aludni...

Én még egyelőre azt sem tudom, hogy túlélem-e, nemhogy megélem. :D

2011. jún. 11. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Nekem is három van, 2 és fél, 8 és 11 évesek. Így azért könnyebb volt,mikor a harmadik született. Annyiból nehezebb most, hogy a két nagy iskolás, a kisebb meg örökmozgó:)

Nálunk csak addig van rend, míg áttakarítom reggel a házat. 100 nm, 2 és fél szoba. Nem mondom, hogy mindig nyugodt vagyok a kupi miatt, mert bármikor beállíthat valaki, de ez van. A gyerekek nálam előrébb vannak, mint a patyolat rend:)

Egyik nap ezt a helyiséget takarítom szebben, másik nap a másikat. Hét közben én rendelem az ebédet.

2011. jún. 11. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

én is rendelem az ebédet. A 2,5 évesem a dackorszak közepén van. Egy másodpercet sem tud várni, mindent azonnal akar. A nagyot suliba viszem, hozom. Este 11-kor fekszem, éjjel szoptatás, reggel 6-kor kelés. Nehezek a napok. Van olyan, hogy este 6-kor még nem ettem szinte semmit és a rend is csak egy álom marad. Férjem késő este jön haza, de hétvégén ha itthon van füvet vág, autót mos. Úgy kell megoldani a dolgaimat, hogy néha napokat várok hogy megmoshassam a hajam. De ha azt várom, hogy teljenek a napok és a kicsi gyorsan megnőljön, akkor úgy fogom sajnálni, hogy siettettem ezt a szép időszakot.

Nálatok is vannak extrém rossz napok?

2011. jún. 11. 20:04
 4/11 anonim ***** válasza:

19:46-os vagyok.


Nekem a tegnapi és a mai nap is extra rosszul indult. Napok óta fáj a fejem, minden idegesít, de délutánra elszállt a rossz kedvem. Ráadásul ma a férjem sincs itthon egész nap. Késő éjjel ér haza.

Mindig azzal vigasztalom magam, hogy bármilyen rosszaságot elviselek, csak betegek ne legyenek. Nálunk a héten volt az első olyan nap, hogy a két és fél éves átaludta az éjszakát:) Nem is hiszem el.

2011. jún. 11. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

az én kisfiam 6 hónapos, ezen a héten inkább túlélni akartam mint megélni :)... minden nap nyűgös volt... :(

De sokszor nekem is eszembe jut, hogy ha siettetem, később bánni fogom, ezt próbálom szem előtt tartani...na meg azt, hogy már sokan túlélték ezt előttem is :))))

2011. jún. 11. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Megint én: kérdésedre válaszolva, én egyik nap már délben azt várom,hogy túléljem a napot, aztán van, hogy mikor alszanak, elgondolkodom, hogy vajon igazán átéltük-e az együtt töltött nap szépségeit...
2011. jún. 11. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

2,5 hetes a kislányom, eddig még a túlélésre koncentrálok.

Lelkileg is, fizikailag is.

De jó lenne közben megélni is, próbálkozom folyamatosan.

2011. jún. 11. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Sziasztok!

Én már túl éltem ezeket a napokat,van egy 5 és fél és egy 2 évesem,és a múlt héten kezdtem újra dolgozni.Nagyon nehéz megélni ezeket a napokat is,amikor kvázi el kell szakdni a gyerekektől,és a munkahelyemen is rengeteget gondolok a gyerkőcökre.tényleg tanácsolom,hogy éljétek meg,ami most van nálatok,mert tényleg nagyon tud hiányozni a gyerek,és a velük töltött idő,és legalább lesz mire gondolnotok,ha visszatértek a dolgos hétköznapokba.Én még szívesen cserélnék is veletek :))

2011. jún. 11. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Nekem is 3 kicsim van: 2,5 éves a csajom és 10 hósak az ikerfiaim. Van mikor a túlélés a fontos, vannak napok mikor tényleg én is úgy vagyok, hogy csak el ne felejtsek a nagyobbnak is enni adni, meg magam is kapjak be valamit, mert még szopiznak a kicsik. Más kicsit jobb, az eleje kegyetlen volt. Kicsik még most is sokszor kelnek szopizni, van olyan éjszaka hogy 4 órát alszom, 8 részletbe, néha úgy hogy közben szoptatok is. Sajnálom a lányom, mert kevés idő jut rá, szerintem, bár próbálom mindenbe bevonni, főleg míg öcsik alszanak. Főzni is én főzök, és most kaptam a legnagyobb segíséget:tegnap egy mosogatógépet!! Nem kell éjjel mosogatnom, ha nem akarom a gyerekektől elvenni az időt. IMÁDOM!

Sokkal jobban élvezem a kicsikkel a babázást, mint annak idején a lányommal, mert már semmi para nincs bennem. A tapasztalat ugye.

Lányom most megy majd oviba, akkor megint változik a napi ritmus, de már nagyon várja. De zavar, hogy akkor hogy tudok majd vele lenni? Fél5-5 mire a busz hazahozza, 8kor alszik. Közben mire mindhárom megfürdik meg vacsizik. el is ment az a 3 óra. Nem tudok vele foglalkozni, attól félek, nem lesz rá idő. Eleinte majd csak délelőtt megy, aztán meglátjuk.

Az durva volt, mikor levettem róla a pelust, és vittem pisilni többször ugye, meg a kicsik is össze-vissza keltek, aludtak, ettek még. Már ez is jobb, tudja tartani a dolgát, és szól is legtöbbször, vagy ha rákérdezek mert látom rajta, akkor mondja hogy menjünk. Persze még mindig akkor, mikor a kicsik esznek, stb.

2011. jún. 11. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Ma találkoztam egy régi ismerősünkkel, 15 hónapos iker fiai és 4 hónapos fia van. MOndtam neki, hogy néha amikor az agyam forr (pedig csak 1 éves örökmozgó lányom van)szoktam rá gondolni. Erre azt mondta, hogy neki még arra sincs ideje, hogy agya forrjon. Szerettem volna többet beszélni vele, de sietnünk kellett. Minden elismerésem az ilyen kis korkülöbséggel született gyerekek anyukájának.
2011. jún. 11. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!