Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogyan érjem el, hogy 1,5...

Hogyan érjem el, hogy 1,5 évesem pár kortynál több tejet is megigyon reggel-este?

Figyelt kérdés
Még szopizik is reggel-este, de az már nem nagy mennyiség szerintem. MOst szeretnénk elhagyni az esti szopit, de nem nagyon issza a tejet, max pár kortyot. Mit tegyek hogy megigya? Cukrozni nem szeretném...

2013. júl. 21. 15:29
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Szeretnéd vagy nem szeretnéd ízesíteni a tejet, ha azt szeretnéd, hogy megigya, akkor lehet kénytelen leszel.

Egyébként karamelizálhatsz vagy kakaóként kakaóporral megcsinálhatod.

Ettől baja nem lesz. Ha odafigyelsz a fogak ápolására és nem cumisüvegből, hanem pohárból adod, akkor meg pláne.

És persze ettől nem fog rászokni az édességre, vagy nem lesz az, hogy eztán simán meg se issza.

A fiamnál ugyanez volt. Sok mindent ízesíteni kellett, hogy megigya. A tejet is kakaóként készítettem mindig.

Aztán eljött a 2-2 és fél éves kora és közölte, hogy neki nem kell kakaó, ő tejként kéri. Néha még kéri a kakaót, de bármiféle ízesítés nélkül megissza natúrban a tejet.

De így voltunk a vízzel is. Sokáig nem itta. Csak a csecsemőteát.

Aztán másfél éves korától meg issza a vizet is.

Szóval el kell bizony fogadni és fejet kell néha hajtani, hogy sokszor bármennyire nem szeretnénk valamit, ha szeretnénk, hogy a gyerekünk egyen-igyon, akkor muszáj.

Vagy esetleg csinálj tejbegrízt belőle, hátha úgy is megeszi. Ugyanis tejalapú táplálkozásnak kell legyen, nem csak tejnek. Tehát bármi, ami tejet tartalmaz.

2013. júl. 21. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Én az ízesítést javaslom (akár cukros kakaóval, akár főző kakaóval is megteheted és akkor abba annyi cukrot teszel amennyit szeretnél, esetleg nádcukrot vagy mézet, banán turmixként, barack turmixként szintén adhatod, joghurttal elkevert tej). Esetleg próbálkozhatnál különböző zsírosságú tejekkel egy 1.5 és egy 3.8 házi tej között azért ég és föld a különbség, valamint a kecske tej is más ízű, de az inkább "kecske ízű", nem hiszem, hogy az eddiginél jobb íze lenne. Márkák között is van azért különbség. És a hőfokkal is kísérletezhetsz, melegebb, hűvösebb, langyos. Unokaöcsém 2 éves és az életében 3 kortynál több tejet nem ivott még.
2013. júl. 21. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat! Aranyosak vagytok!

Mindenképp próbálkozom majd a tippekkel!

2013. júl. 21. 21:07
 4/6 anonim ***** válasza:
Arra nem gondoltok, hogy azért nem iszik többet belőle, mert nem jó a szervezetének? És ez ösztönös?
2013. júl. 22. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Hm, mindenből ilyen keveset iszik, és nem látok rajta semmilyen rossz tünetet tejivás után.

A joghurtot pl megeszi.

2013. júl. 22. 13:04
 6/6 anonim ***** válasza:
Értem amit mondasz, hogy amit nem szeret a gyerek arra nincs is szüksége. De attól még lehet próbálkozni , hogy esetleg más ízzel meg eszi. Én gyerekem sem eszik pl. tökfőzeléket, de töltött tököt megeszi.
2013. júl. 22. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!