Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ti adtok vacsorát pluszba a...

Ti adtok vacsorát pluszba a tápszer mellé 1 év körüli babátoknak?

Figyelt kérdés
Kisfiam 11 hónapos,eddig csak tápszert kapott, de tegnap családi összejövetel volt,ahol jól bekajált,és jobban is aludt éjszaka. Egyébként baromi rossz alvó,és lehet,hogy attól aludt jobban,hogy jól bevacsorázott? mikor hazaértünk még megivott másfél deci tápszert. A tápszerért nincs oda, nem nagyon szereti,este másfél decit iszik és ennyi. Kevés lenne neki? A ti babátoknak mit vacsizik? Nálunk a tejpép meg ilyenek kilőve, mert tejfehérje érzékeny.
2013. júl. 21. 21:39
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
másfél dl tápszer kevés vacsorára egy éves korban. Nem kap mellé szilárd (rendes) vacsorát?? Előtte mikor eszik?
2013. júl. 21. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Nálunk kapnak rendes vacsit, és utána elalvás előtt még megisszák a tápszert.
2013. júl. 21. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Tudom,hogy kevés,de nem tudok többet beletuszkolni. Fél 5 körül uzsonnázik májkrémes vagy vajas kenyeret, Sinemil pépet, mikor mit. Eddig nem adtam neki este mást a tápszer mellé,de lehet,hogy mostmár fogok :-)
2013. júl. 21. 21:48
 4/11 gabszem ***** válasza:
6 körül vacsizott velünk hideg kaját általában, lefekvés elött pedig kb 180-200 ml tápszert beszívott mikor 1 éves volt.
2013. júl. 21. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Ja, és 8 körül fektetem,akkor kapja meg a tápszert is
2013. júl. 21. 21:49
 6/11 anonim ***** válasza:

illene vacsorát adni neki, főleg ha tápszert is eszik.

olyan 8-9 hónapos kor körül már esznek rendes vacsorát is a babák.

enyém 7 kor vacsizott ennyi idősen, 1 évesen még nem, de olyan 15 hónapos kora körül már 2 fogásos vacsorát kapott (leves+ főzelék husival vagy egytálétel), majd 2,5 deci tej.

2013. júl. 21. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Kislányom is 11 hónapos nálunk a bevált módszer 4-5 körül uzsira gyümölcsöt vagy joghurt félét kap, fél 9 körül fürdik utána mindig velünk vacsizik vagy azt amit mi (felvágott,kenyér,sajt,virsli) vagy ha nem valami nehezebb ebéd volt akkor abból erre megissza a 150 ml tápszert amit még néha kevesell is :) Szóval lehet éhes a babucid, ja és az én lányom azóta alussza végig az éjszakákat mióta tápszer előtt kap valami vacsit is.
2013. júl. 21. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 Jégtánc ***** válasza:
Ilyenkor már rég szilárdot vacsoráztak az én gyermekeim is.Uzsonna 16h körül volt valami könnyű,joghurt gyümölcs stb. 18h körül vacsora és fürdés után alváshoz tápszer.
2013. júl. 22. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Én tejbegrízt, tejberizst, vagy egyéb gabonapépeket adtam vacsira, általában gyümölccsel. De mivel a kisfiad tejérzékeny, ezért nem nagyon van ötletem. Kenyér, felvágott, kalács, májkrém. Nem vagyok otthon ebben a témában. De szilárdat mindenképp érdemes adni neki vacsira.
2013. júl. 22. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Az én 9 hósom is botrányos alvó, de kicsit javult a helyzet amikor bevezettem az esti - fűrdés előtt fél órával - a húsos főzeléket (mint délben), eszik belőle amennyit eszik, velünk van a vacsoraasztalnál, ott is falatkázik kiflit, sajtot, zöldséget (persze a társaság miatt). Lefekvéskor megiszik kb.120 ml tápszert, mert Ő sem szereti annyira és már csak 1 körül kel fel, akkor adok neki tápszert, már szépen egyedül megissza, aztán van hogy csak reggel 6-kor kel. (ezelőtt kb.5-6x felkelt éjszaka)
2013. júl. 22. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!