Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Keresztelő ruhát ki szokta...

Keresztelő ruhát ki szokta megvenni, szülők, nagyszülők vagy a keresztszülő?

Figyelt kérdés
Kislányomat augusztusban kereszteljük. Húgom lesz a keresztanyja és megbeszéltük, hogy mivel már előre megkapta a fülbevalót a kislányom tőle, így nem vesz semmit a keresztelőre, de ő veszi meg a keresztelő ruhát. Anyós ki van akadva, hogy ő akarta megvenni a keresztelő ruhát a kicsinek, mert ő már ki is nézte stb... Nálatok hogy volt?
2013. júl. 22. 08:46
 1/7 anonim ***** válasza:

Nálunk mi vettük meg a kislányom ruháját. Felajánlották a keresztszülők is, de én addigra már kinéztem a ruhácskát és mindenképpen azt akartam megvenni. A keresztszülőktől fülbevalót kaptunk.

Egyébként ha már húgoddal előre megbeszéltétek, akkor vegye ő a ruhát, anyósnak meg tapintatosan meg kell mondani, hogy köszönitek szépen a kedvességét, de ezt már előre megbeszéltétek a testvéreddel.

2013. júl. 22. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Anyukám vette meg. De nem beszéltük meg, csak ráakadt és meg is vette. Egyébként a keresztszülők szokták megvenni.
2013. júl. 22. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Szerintem Anyóssal beszéld meg,hogy a húgoddal már megegyeztetek,hogy ő veszi meg a ruhát...Anyósnak mondd meg,hogy mégis csak ő a keresztanya,és ő vegyen mást.Nálunk a nővérem a keresztanya,ő is a fülbevalót vette.A ruhát már akkor megkaptuk közeli barátoktól amikor a lányom megszületett,nálunk ebből így nem volt gond...viszont az én anyósom is pont ilyen...én nem szoktam neki engedni,mert rám kapott volna.
2013. júl. 22. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Ahány ház, annyi szokás.

Felénk a keresztszülők a lányoknak fülbevalót adnak, a fiúknak pénzt.

Kislányom májusban lett keresztelve, én választottam a ruhát neki.

Beszéljétek meg, ez a legfontosabb!

2013. júl. 22. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Én vettem meg,de a keresztszülők ragaszkodtak ahhoz,hogy kifizethessék.
2013. júl. 22. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Mi vettük meg, de anyum mindenáron ragaszkodott hozzá, hogy ő fizeti.
2013. júl. 22. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Èn vettem a keresztszülő unszolàsàra, ő kifizette...nàlunk igy szokàs.Keresztanya vett fülbevalot keresztapa ruhàt.
2013. júl. 22. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!