Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ha az anyának gyesen és...

Ha az anyának gyesen és családipótlékon kívül nincs más jövedelme kinek itélnek egy 6 hónapos babát?

Figyelt kérdés
Az apának van a nevén saját lakás, de az a lakáshitel tartozások felhalmozódása miatt, bármikor elúszhat. A fizetése 30 %a vonva van, egyéb banki hitelekből. Az anyának nincs a nevén lakás, de a szüleivel él ahol támogatva van. S nekik is van saját jövedelmük.
2013. júl. 22. 09:02
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Ez a gyerek még nagyon kicsi, szerintem szinte 100%, hogy az anyuka kapná meg. Egyetlen kizáró ok az lenne, ha nem gondozná megfelelően a babát, de gondolom erről itt nincs szó. És az anyagiakat tekintve is anya az esélyesebb.
2013. júl. 22. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Valószínűleg az anyának fogják ítélni, az apát gyerektartás fizetésére fogják kötelezni, ha az anya bírósági úton fog gyerektartást kérni. Más anya is neveli gyesből és családi pótlékból, gyerektartásból a gyereket, gyerekeit. Sajnos.
2013. júl. 22. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Szerintem ha az anyát támogatják ,akkor neki ítélik,főleg hogy pici a baba.Nézik,hogy ki mennyit keres és milyen a lakás ahol élne a pici.Szerintem ahol kölcsön miatti tiltás van,az eleve már egy akadály,ami miatt nem szivesen ítélik oda a kicsit.
2013. júl. 22. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Ma Magyarországon, amennyiben az édesanya nem iszik, nem drogos, nem veszélyezteti a gyermeket, akkor ő kapja a gyermeket. Főleg, ha van hol élnie, és van, akik támogatják. Az apa majd gyerektartást fizet, illetve ha házasok, akkor ugye minden feleződne, a hitel is ( kivéve házassági szerződés esetén).
2013. júl. 22. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!