Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Ha két tartós beteg gyermeked...

Ha két tartós beteg gyermeked lenne és a család összes jövedelme havonta kb 220. 000 Ft mindennel együtt akkor ha otthonmaradnál GYES-en, felmerülne benned, hogy amíg nem javul a gyerekek egészségi állapota otthonmaradsz velük?

Figyelt kérdés
Nehéz döntenem,ha nagyon meghúzzuk magunkat akkor kijövünk a pénzből,sajnos állandóan orvoshoz járkálunk ,mindkét gyermekem autoimmun -beteg .
2013. ápr. 11. 19:18
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Vagy esetleg csak részmunka időben. Nem tudom, hogy gyógyszerre menyit költötök de minden féleképpen csak akkor maradnék otthon ha megoldható részmunkaidőbe a munka és kijönnénk a pénzből. Meg persze ha megtudjátok oldani a gyerekek felügyeletét. Mennyi idősek?
2013. ápr. 11. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

2,5 és 6,5 évesek ,rengeteget költünk gyógyszerre ,az elmúlt hónapokban volt olyan,hogy kb 30.000 Ft kellett gyógyszerekre .Bár most ,hogy a kissebbik gyerek is megkapta az emelt családit azzal együtt jár majd a közgyógy és a legtöbb gyógyszer olcsóbb lesz .

A felügyeletet nem tudom megoldani ha betegek ,mert már idősek a nagyszülők,nyugdíjasak ugyan,de súlyos betegek ,nem terhelhetőek.

2013. ápr. 11. 19:25
 3/11 A kérdező kommentje:
Azt kihagytam,hogy több műszakban dolgozom.
2013. ápr. 11. 19:27
 4/11 anonim ***** válasza:
Első válaszoló vagyok. Akkor azt kell eldöntened, hogy mennyivel éri meg ha fizetni kell a felügyeletért. Pl bölcsinek a díja, ha beveszik egyáltalán. A nagy gondolom lassan suliba fog menni. Hát nem vagy egy egyszerű helyzetben. Milyen gyakran jártok orvoshoz?
2013. ápr. 11. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Igen ez lett volna a kérdésem, hogy milyen munkád van ott mennyire tűrik el, ha hiányozni fogsz.
2013. ápr. 11. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

A munkámat imádom ,mindkét gyerekemnél visszamentem dolgozni amikor két évesek lettek , most is bölcsibe és oviba járnak a gyerekek .

Amikor még a nagyobb volt bölcsis számíthattam a nagyszülőkre,mert még jobb egészségügyi állapotban voltak .

2013. ápr. 11. 19:32
 7/11 anonim ***** válasza:
Ha velveszik a kicsit a bölcsibe AKKOR PRÓBA KÉPPEN MEGPRÓBÁLNÁM. eSETLEG A FŐNŐKÖDDEL BESZÉLNI, HOGY DÉLELŐTT DÉLUTÁNI MŰSZAKOT TUDNÁL VÁLLANI HA A PÁRODDAL KETTEN KÖZÖSEN MEGTUDJÁTOK OLDANI A DOLGOT. nÁLUNK IS A FELÜGYELETTEL VAN A BAJ, MERT A NAGYSZÜLŐK 80 ÉS 2000 KM-RE LAKNAK. és aktív keresők.
2013. ápr. 11. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Ha autoimmun betegek, akkor szinte minden nyavalya eléri Őket?

Ha igen, én tuti otthon maradnék, legalább a kicsinek ne kelljen korán mennie bölcsibe/oviba.

Nálunk az a helyzet, hogy a nagy kruppos, bár szerencsére mostanában nem fullad, de elég sokat beteg. A kicsi súlyos asztmás, és nagyon sokszor beteg. Hamarosan tölti kettőt, és elgondolkodtunk, hogy mi legyen. Közösségbe nem akartuk adni, ne tetézzük direkt a bajt. Mivel úgyis szerettünk volna 3. babát pár év múlva, ezért előre hoztuk a kistesó projektet, hogy én itthon lehessek, és a kicsinek ne kelljen még mennie, illetve a nagy is ha beteg itthon lehet velem, nem kell nagyszülőkhöz adni.

2013. ápr. 11. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Félreérthető lehettem ,mert többen lehetséges megoldásként írtatok arról,hogy a kicsit talán felvennék bölcsibe ,jelenleg is bölcsis,két éves korától visszamentem dolgozni .

Amikor visszamnetem dolgozni még jobb állapotban voltak a nagyszülők ezelőtt fél éve ,de az utóbbi pár hónapban nagyon sokat romlott az egészségi állapotuk .


Az igazsághoz tartozik,hogy a nagyobbik gyermek amíg a kistesóval itthon voltam GYED-en nem is járt oviba,mert az immunológus azt javasolta ,hogy lehetőleg ne is járjon amíg nem muszály közösségbe .


Tehát a lényeg ,hogy jelenleg én dolgozom, a gyerekek bölcsibe ,oviba járnak,de mivel autoimmun betegségük van ezért egyfolytában -összefüggően,szinte szünet nélkül betegek és ezért merült fel,hogy itthonmaradnék amíg jobban nem lesznek a tartós betegségre megjáró GYES-en,nem tudni mikorra lesznek jobban .

HA az én keresetem kiesne és a férjem keresete maradnak illetve hozzáadódna a gyerekekre megjáró dolgok akkor úgy kb 220.000 Ft lenne csak a havi bevételünk .


Nem hiába mentem vissza dolgozni,mert úgy éreztem szükségünk van a fizetésemre,ezért esik nehezemre most dönteni,hogy két tartós beteg gyerekkel,segítség nélkül hogyan oldjam meg az életünket .

2013. ápr. 11. 22:17
 10/11 anonim ***** válasza:
Nem egyszerű.Ha többet vagy velük otthon mint a munkahelyen, akkor lehet érdemesebb lenne otthon maradni, persze ha nem tudjátok anyagilag oldani.De ha tolerálják a munkahelyen, akkor akár dolgozhatsz is tovább, ha bírod.
2013. ápr. 12. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!