Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit tehetnék, ha elkényeztette...

Mit tehetnék, ha elkényeztette a nagymama a fiamat?

Figyelt kérdés
Mindig kézbe vette,amikor mászott fel a lábán,hiába mondtam neki,hogy hagyja,mert így majd nem lehet leszoktatni róla. Most ott tartunk,hogyha itt vannak és a nagyinak mondjuk wc-re kell mennie,akkor ahogy meg akarom fogni a gyereket,már kezdi a hisztit,csapkod,feszíti magát... Ma épp etettem,amikor ment el a nagyi,a fiam ahogy látta,hogy kimegy az ajtón,hatalmas üvöltésbe kezdett és nem tudta abbahagyni. Megint jött a csapkodás,a hiszti,nem lehetett megnyugtatni. Mikor már 10 perce bőgött,bevizeztem az arcát hideg vízzel,kicsit áttöröltem kézzel,akkor 1 percre megnyugodott,aztán megint. Mutatott az ajtó felé és közben ordított. Fogtam a kezemben,de csak nem akarta abbahagyni,hiába maradtam nyugodt és beszéltem szépen hozzá. Fél órányi keserves sírás és nyugtatás után betettem a kiságyába és rácsuktam az ajtót. A szívem szakadt meg,de hagytam sírni,20 percnyi szenvedés után végre elaludt. Soha nem akartam ezt tenni,most mégis megtettem... Nagyon szarul érzem magam,mert sajnálom,de a hisztijeit már nem lehet ép ésszel bírni.
2013. júl. 22. 13:16
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
29%
Bár lányom velem van így,hogy nyávog utánam,pedig ő aztán nincs felvéve nagyon.Ha hisztizik ok nélkül,akkor én is fogom és beviszem az ágyába.Nem tudsz mit tenni a hisztivel,szerintem jól tetted,hogy bevitted.Nagymama nem fog változni úgysem,szóval ha nem vele éltek,akkor ne jöjjön sűrűn és majd leszokik a gyerek is a hisztiről,ha nincs minden nap a mama,aki kedvére tegyen.
2013. júl. 22. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
47%

Szegény gyerek csak azt tudom mondani. remélem ilyet többet nem teszel.


Becsuktad a bajában egyedül hagytad csak azért mert hiányzik neki a nagyi. Gratulálok. Ezért tényleg büntetni kell a gyermeket.


A gyereket nem a nagyi rontotta el (lehet ráfogni, de nem érdemes), hanem az életkorával jön. Ami nekem fura, hogy miért is van ennyire közeli kapcsolatba a nagyival. Ebböl az aprócska leírásból az tünik ki, hogy a gyerek elsö személynek a nagyit fogadja el(vagy is érzelmileg ö hozzá van köezelebb). Amit tehettek, hogy a nagyi minden egyes eltávozás után (ha wc-re megy akkor is) egyszerüen elköszön a gyerekktöl. Tilos kiosonni, hanem legyen egy rituálé. "szia jocika, nagyi megy most, puszi" és ebben a pillanatban a nagyi el is megy. Ha wc-re megy is ugyan úgy oda megy és elköszön töle. A 1,5-2 éves gyerekek még nem fogják fel a tér idö arányát, nem tudja, hogy ha wc-re megy az csak 2 perc a másik helyiségben.


Megkellett volna nyugtatnod felvenni és elterelni a figyelmét, játszani egy kicsit stb...


Még a hiszti most kezdödik csak igazán, meg fogsz örülni ha így folytatod és ilyen apró dolgokon kiakadsz.

Mindig arra gondolj, hogy ö most tanul, felfedezi a világot, gondold bele magadat az ö helyébe, az ö tudatlan fejébe. Mi játszódhat le.

2013. júl. 22. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
78%

Második vagyok.


Még egy dolog.

Az elsö is írta hogy ágyba tette azzal büntette a gyermeket(mert ez egy büntetés ebben az esetben neki).

Ezzel azt éred el, hogy a gyermek az ágyban töltött idöt büntetésnek fogja fel, így szépen kialakul a nem akarok ágyba menni szituáció, utálni fogja az ágyát, a szobáját, mert büntetés ott lenni. Ha azt akarod, hogy jól aludjon akkor az ágy, a szobája egy kedves hely legyen ahova szivesen bújik be.

2013. júl. 22. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
53%

huh, elég szőrösszívű anyuka vagy :(

nem, a nagyi nem elrontja, hanem megadja a babának azt amire szüksége van :( ellentétben veled. pedig te vagy az anyukája! és ő ezt tudja, hogy a nagyi kell ahhoz, hogy szeretgetve legyen, ölben lehessen, ezért fáj neki, hogy elmegy :( ez nem hiszti és főleg nem ok nélküli. kifejezetten azért sír mert szomorú, hogy elmegy a mamája :(

inkább próbálj meg többet törődni vele, többet ölelgetni, nem lesz elrontva a baba attól, hogy szeretve van, ő még ösztönlény, ki kell elégíteni az igényét, nem idomítani... :(

2013. júl. 22. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
29%
1.vagyok.Mivel nekem nem hisztis a gyerekem,így kb 2alkalommal lett betéve és azóta nem hisztizik.Nekem senki nem is szól bele és kényezteti el helyettem,így hát nincs akkora gondom se.De szerintem a műhisztit senki nem szereti hallgatni...Mert annak a gyereknek sincs baja,csak elment a mamika aki egész nap lesi a dolgait,aki mindig felveszi stb...Simán a mamáról kéne leszoktatni és megoldódna a hiszti is.Egyébként meg kell próbálni elterelni a figyelmét több dologgal is,amit szeret még(mese,tv,zene,ugrálás).Nem sok megoldás van ilyen helyzetre.Minden gyerek átesik ezen a valakihez nagyon ragaszkodik dolgon.
2013. júl. 22. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
57%
Igen,anyuka is fogja egész nap a kicsit,mert a mama hozzászoktatta.Aztán a jóisten majd megfőz,bevásárol meg kitakarít és kitereget helyette...Igen kell szeretgetni,de a nagymama egész nap fogja...Azért nem kéne átesni a ló túloldalára.Minden gyerek kézben lenne egész nap,de a fejlődésének sem tesz jót (mozgás,önállósodás)
2013. júl. 22. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
49%

Ezzel azt éred el, h azt fogja hinni, h a világ nem megszólítható. Nem kap választ, a sírásra, hogy ölben lehessen. Nagy szükséguk van a meleg, odaadó szeretetre. Ne csukd rá az ajtót.

Mennyi idős pontosan? Azt nem írtad.

2013. júl. 22. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
36%
Korfüggő is,de ahogy irja kb 8-10hós lehet vagy picit több.Elterelni a figyelmét és leszoktatni mamáról,más lehetőség nincs.
2013. júl. 22. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
54%

Talán mert a mama megadja azt neki,amit te nem!A szeretetet,a testi és lelki közelséget!Ahogy írtad egy 10 hónap körüli babát képzelek el,most van a szorongások időszaka,ilyenkor igénylik a legtöbb szeretetet!

Gondolkozz el azon,hogy miért nem tudtad 30 perc után sem megnyugtatni,hogy miért sír ennyire a mamája után...És ne hidd,hogy azért hagyta abba a hisztit,mert megnyugodott,hanem elfáradt.

2013. júl. 22. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 A kérdező kommentje:
10 hónapos. Igen,sokszor van itt a nagyi,mert egyedül maradtam 8 hónapos terhesen és sajnos muszáj dolgoznom,hogy mindent megadhassak a fiamnak. Aki azt írja,hogy tőlem nem kap szeretet,azt megkérdezném,hogy miből szűrte le? Én foglalkozom vele egész héten,kivéve hétvégén,mert akkor ugyebár dolgozom kisegítőként. Óra hosszat cipelem a fenekét,mert máshogy nem tud elaludni. Játszom vele,igenis SZERETEM,mert ő az életem,nagyon sokat foglalkozok vele,mert igényli is,meg amúgy is... Próbálok 2 embernyi szeretet adni neki,persze ez nem olyan egyszerű. A nagyi mindig elköszön,ha megy,de ez a reakciója. Igen,betettem a kiságyba,mert se szép szó nem használt,sem szeretgetés,se semmi. Tényleg ekkora bűnt követtem el?
2013. júl. 22. 13:48
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!