Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 6hónapos kislányomnak hogyan...

6hónapos kislányomnak hogyan csináljak házilag krumplipürét paradicsommal?

Figyelt kérdés
a krumplipüré még oké azt meg tudom csinálni de a paradicsomot hogyan csináljam hozzá?

2013. júl. 22. 14:19
1 2
 1/17 A kérdező kommentje:
még miket készithetek már neki?
2013. júl. 22. 14:20
 2/17 anonim ***** válasza:
49%

Én a paradicsomot úgy csinálnám,hogy pici paradicsom szószt picit megcukroznék,megsóznék és úgy tenném hozzá a krumplihoz.

De ha frisset akarsz picit előfőződ,héját leszeded,hozzátöröd villával(én lehet ezt is cukroznám picit a paradicsomtól függ).

Attól függ hogy mit ehet,hogy mikor kezdted a hozzátáplálást...minden táblázat más,mi korábban kezdtük,már 4 hósan mindkét fiammal,így 6 hónaposan már tudták mi az a kanalazás,az alap dolgokat már ismerték így bátrabban,gyorsabban bevezethettem mást.

2013. júl. 22. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:

Én apróra összevágtam a krumplit és a paradicsomot, pici vízzel összefőztem őket, és utána turmixoltam. Imádta!


Egyszerre mindig csak 1 dolgot próbálj nála.

A sütőtököt ajánlják még első körben, bár az így nyáron nem tudom hogyan szerezhető be. Sárgarépa sima vízben főzve, esetleg krumplival keverten. Ha szereti a gyümölcsöt, akkor lehet a krumplit almával keverni.

2013. júl. 22. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:

köszönöm. én 3 hós korától kezdtem csak a kostoltatást. de már esszük-barack,h

ztartásikeksz..-reszelve...tök,meggy,alma,répa,krumpli,túrórudi,babapiskóta...és ritkán veszek bébikaját..gondoltam már 4 foga van és ne csak azt a monoton dolgokat csináljam. de köszönöm.

2013. júl. 22. 15:10
 5/17 anonim ***** válasza:
76%
Túró rudi hat hónaposnak?! Szegénykém...
2013. júl. 22. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:
semmi baja nem lesz hogy eszik egy kicsit villával összetöröm. nem egy egészet tol be.
2013. júl. 22. 20:59
 7/17 anonim ***** válasza:
túrórudin nekem is elkerekedett a szemem...
2013. júl. 22. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:

Nehogy sózd, cukrozd a bébiételt!!

Uramég, egyesek miket javasolnak. Bár ha már túrórudit is adsz a babádnak, akkor akár már sózhatod, cukrozhatod is, rosszabbat már úgysem teszel szegénnyel.

2013. júl. 22. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:

jaj nehogy már egy pici sóval cukorral baj legyen.... de utálom ezt a szélsőséges gondolkodást...nem azt írtam,hogy etessen meg a gyerekkel fél kg cukrot!!!!


amúgy receptekre vagy kíváncsi kérdező??

én szoktam fiamnak csinálni brokkolit rizzsel vagy krumplival,nagyon szereti, spenótot is krumplival,kölest zellerrel,répával.

8 hónapos a kisebbik fiam és már elég sok mindent eszik,gyakorlatilag a zöldségeket változtatgatom meg azt hogy éppen rizzsel készítem,krumplival vagy tésztával.De van,hogy kap már a mi ételünkből.

Amit még szeret az a zabpehely vagy gríz vízben főzve gyümölccsel:)

2013. júl. 22. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
a paradicsom sem való még neki, nem hogy a túró rudi. tudom, a régi időkben feles tej stb.. nem véletlen, hogy annyi az allergiás ember
2013. júl. 22. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!