Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Erőltessem így az evést vagy...

Erőltessem így az evést vagy hagyjam? Többi lent.

Figyelt kérdés

Már napok óta nem eszik rendesen.Most egy picit kezd helyre állni az étkezése,de sajnos úgy,hogy az első három kanállal erőltetni kell.Ha meglátja a kanalat undorodva fordul el,amíg nagy nehezen meg nem kóstoltatom vele,de utána sem eszik valami túl jó ízűen.Az orvosnak mondtam,de ő semmi okosat nem mondott.

11 hós,és most kezdődött a fogzása is.Kettő alul kint van.Tehát az étvágytalanság a kár amiatt is lehet.Mit tegyek?


2013. júl. 23. 14:44
 1/8 anonim ***** válasza:
biztosan közrejátszik a fogzás,ne erőltesd az evést.tudom sokszor kétségbeejtő az én fiam is csinált többször olyat hogy szinte egész nap nem akart enni,ezen kívül minden okés volt vele,de jobb ha az ember nem erőlteti annál rosszabb,ha iszik eleget baja nem lehet tőle,ha meg próbálkozol akkor olyat adj amit nagyon szeret hátha abból picit mégis eszik.hidd el,nem lesz baja persze azért próbálkozni kell,de ha erősen tiltakozik akkor hagyd inkább és igyon igyon.ebben a melegben nem csoda,az én fiam sem igazán eszik rendesen a héten...amennyire szüksége van azt megeszik a gyerekek,várd meg míg magától visszajön az étvágya.
2013. júl. 23. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 Disi ***** válasza:
Teljesen egyetértek az első hozzászólóval. Ha erőlteted egy életre elronthatod az étkezéshez való hozzáállását. Az én kislányomat is megkínozta az összes foga, most 2 éves múlt és még mindig hiányzik az utolsó, remélem hamarosan az is kibújik és egy időre túl leszünk ezen. Amikor ilyen idős volt akkor volt olyan hogy 3 hétig csak tápszert fogadott el, na akkor már én is aggódtam, de fogyni nem fogyott, a doki is meg próbált nyugtatni. Kínálgasd, ha egy pár falatot elfogad akkor örülj neki, de ne erőltesd, úgysem tudod megtömni. Most egy hete a kislányom sírt fogmosásnál, mutatta hogy bibis, pedig egyedül mosta nem én sikáltam neki. Ő már tud szólni, 11 hósan még nem tudja elmondani, hogy anya be van gyulladva az ínyem és nagyon fáj... Gondolj bele, neked sem lenne étvágyad. Plusz itt van ez a nagy meleg is. Úgyhogy nyugodj meg, igyon eleget, kitartás, túl lesztek ezen is, de messze még a vége :)
2013. júl. 23. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Aranyosak vagytok köszönöm.Azért is aggódok mert ő azért egy picit vesztett a súlyából.Jó meglehet,hogy nem tul sokat de nekem aggasztó.A másik,hogy a tápszert ő is elfogadja naponta háromszor (most már),és éjjel kéri kétszer háromszor.Akkor ti azt mondjátok ne erőltessem.Szóval ha kínálom neki,és ő elfordítja a fejét ne is próbálkozzak tovább?Még valami nem látom,hogy fölül vagy valahon most indulóban lenne a foga lehetséges,hogy mégis az zavarja?Bocs a sok kérdésért,de napok óta ti vagytok az egyetlenek akik érthetőek.
2013. júl. 23. 15:43
 4/8 anonim ***** válasza:
attól még az útban lehet,én is sokszor csak akkor jöttem rá,hogy ez meg az emiatt volt szegénynek mikor már láthatóvá vált,de ettől még lehet útban a fogacska.ne aggódj a súlyvesztés miatt biztos nem jelentős,plusz amikor elindul akkor sem fog enni és mivel "gyakorol" majd így az is lemegy róla amit nagy nehezen megeszik.ha nem a foga lenne,akkor a mozgásában lesz vmi "nagy".ált elindulás
2013. júl. 24. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm,hogy írtál.Teljesen igazad van a mozgással kapcsolatban is mert még egyedűl járni nem tud csak bútor mellett,lehet tényleg valami ilyesmi lesz.Remélem nem tart sokáig.Még egyszer köszi.
2013. júl. 24. 10:14
 6/8 anonim ***** válasza:
Nagyon szivesen,és nyugi minden rendben a babáddal! :)
2013. júl. 24. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 Disi ***** válasza:
Ezek szerint étvágya van, ha a tápszert ennyiszer elfogadja. Én is csak akkor vettem észre hogy melyik fog jön mikor már kibújt. Vártam-vártsm az egyik oldalt, aztán kibújt a másikon. Mi most kezdtük a bölcsit, 2 éves múlt ès kb. 2 hete csak virslit, felvágottat, kenyret és ropit volt hajlandó megenni. Főzhettem akármelyik kedvencét, nem volt hajlandó normális főtt ételt enni. Ekkora gyereknél pedig már nehéz eldönteni, hogy csak válogat, vagy valami baja van. Hétvégén viszont megtört a jég, elkezdett újra enni. Pont jókor, ma volt az elsò bölcsis ebéd :) És abban is egyetértek, hogy a mozgásfejlődés is bekavarhat, lehet napok kérdése és elindul. A popsija nincs kipirosodva? Nálunk még ez volt tünete a fogzásnak, de most így a 19.-nél már nem jött elő. Próbáld olyan ételekkel kínálni amit szeret, aztán előbb-utóbb úgyis megeszi. Kitartás anyuka, sok fog van még hátra :)
2013. júl. 24. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Neked is köszönöm a segítséget!Rám fér a biztatás,már teljesen kivagyok.Az alsó fogaknál semmi tünete nem volt csak az étvágytalanság,de ott látszott az ínyben a fog most meg semmi.Vagyis mintha fölül a szemfoga kicsit pirosabb,és duzzadtabb lenne,de nem valószínű,hogy az fog kibújni.Majd meglátjuk.
2013. júl. 24. 13:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!