Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ha nem szeret fogat mosni...

Ha nem szeret fogat mosni másfél éves kisfiam, akkor hagyjam, vagy erőltessem egy picit?

Figyelt kérdés

Ha nem mosom meg neki, mert nem engedi akkor azért vagyok nyugtalan, ha meg megengedi hogy megmossam, de egy kicsit nyűglődik miatta akkor meg azért, mert nem akarom hogy megutálja a fogmosást.

Próbálom neki elmagyarázni hogy mindenki mos fogat és a fogorvost is ismeri /képről/ és azt is tudja hogy mit csinál a fogorvos, de ő mégsem szeret fogat mosni. Még az elején rágcsálta a fogkefét, de most már azt sem nagyon. Inkább játszik. :)


2010. aug. 3. 17:07
 1/6 anonim ***** válasza:
régen nekem nem erőltették kiskoromban :D és most annyira utálok fogat mosni hogy saját magamat kell segberugdosnom hogy felkelljek ahol épp ülök, ágy , gép , stb :D de csak azt is azért mert nem akarok sárga fogakat.
2010. aug. 3. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
ne erőltesd, de adj elő neki valamit, hogy jönnek a fögnyűvő bacilusok és elviszik a fogait, ha nem mossa rendesen, és akkor aztán nem tud finomakat enni. nekem ezt anya adta elő, amikor hisztiztem, hogy akkorsem mosok fogat...:D elég meggyőző volt, szóval rá tudott szedni:)
2010. aug. 3. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Szerintem ha együtt választhattok neki fogkrémet, játékos-figurás kicsi fogkefét, esetleg "kedvenccé" tett bögrével öblöget, talán meg lehet hozni a kedvét, vagy esti rövid játék beígérésével rávenni, hogy előtte mosson fogat, talán egy próbát megér :) Sok sikert!
2010. aug. 3. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Nálunk volt idő, hogy nemigazán engedte. Én erőltettem. Kb 2 hétig, most pedig már jön, nyitja a száját, segít a kefét a vízbe tenni, újból a szájába veszi és hagyja,hogy megmossam.

Én nagyon félek,hogy elromlik neki, ezért erőltettem, és meglepődtem, hogy ilyen rövid idő alatt megszerette.

Még nincs 19 hónapos.

2010. aug. 3. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Nehéz ez a kérdés, mert például én a gyerekeimnek soha nem mostam meg a fogát, ők mossák?(leginkább lenyalják a fogkrémet, bár a nagy már ügyesen végigdörzsöli) egyedül majd isznak utána vizet. A nagyobb már 4 éves, a kicsi 2. Naponta egyszer este mosnak fogat, mivel még leginkább megeszik a fogkrémet és úgy gondolm napi egy adag elég belőle.

És gyönyörű fehérek és jók a fogaik.

De nem merem ezt javasolni, mert ha nem jó minőségű a foguk, akkor tönkremegy, ha nem mosod őket. Bár van barátnőm, akinek mosás meg fogselyem és minden amit eltudtok képzelni ellenére tönkrement és egy fogorvos sem tuta megmondani mitől és mit tegyen ellene. Úgyhogy mi úgy tűnik a szrenecsésebbek közé tartozunk e téren.

De ha a családban jók a fogak és nincs probléma akkor szerintem nem biztos hogy nagy ügyet kell csinálni belőle,

2010. aug. 3. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Szerencsére a férjem és az én fogam is jó. Félévente megyünk fogorvoshoz és csak ritkán kell tömni. Ő is azt mondta, hogy a fogak is öröklődnek úgyhogy ez már egy fél siker. De mindenképpen mosni kell fogkrém nélkül. Köszi az ötleteket, a fognyűvő manót kipróbálom. :)
2010. aug. 3. 22:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!