Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 11,5 hónapos kislányom nem...

Horváthné24 kérdése:

11,5 hónapos kislányom nem mászik mit tegyek?

Figyelt kérdés
A kislányom mindjárt 1 éves és nem mászik kúszni is csak körbekörbe, meg egy kicsit előre de viszont egyedül felül.Amikor felállítom csak 1-2 percig áll biztosan azután összerogy Voltunk fejlődés neurológián és ott minden rendben találtak. Mit csináljak?
2013. júl. 24. 09:51
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Én elvinném másik dokihoz.Nekem 3 gyermekem van de mászni és felülni ebben a korban már rég tudtak.De minden baba más,hasonlítgatni nem érdemes.A saját megnyugtatásom végett vinném el.
2013. júl. 24. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
21%
szia ne aggodj az è kislànyom sem màszott abszolut soha hanem csak elkezdett felàlni ès jàrni ja ès elotte a popsiàn csuszni :)
2013. júl. 24. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 Timcsikusz ***** válasza:
21%

nekem sem mászott egyik gyerekem sem.

egyáltalán nem előírás hogy másszon.

ne aggódj:)

2013. júl. 24. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
82%
Az, hogy nem előírás, hogy másszon, meglehetősen érdekes komment... Az a jó, ha a baba minél tovább mászik, ez az agyi fejlődésének tesz leginkább jót. Nagyon fontos a mászás. Én nem mondom, hogy ne aggódj, mert azért 11,5 hósan már igencsak kellene másznia. Dévény tornát javaslom, vagy nézze meg másik doki. Én nem tudnék nyugodt lenni. Szerintem a Dévény torna már előbb kellett volna, de, ha most viszed, akkor is pikk-pakk megoldódik a probléma, ha tényleg semmi gond a babáddal.
2013. júl. 24. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
25%
mièrt kène feltètlenul màsznia nem èrtem? èn kit èlek olaszba az itteni ès a m.o i dokik is azt mondtàk hogy lusta ,ja ès èn sem màsztam kicsinek soha, ha mindannyian a szakkonyveknek hinnènk akkor ellèggè felfordo ult vilàgban èlnènk. egyèbkènt is nincs kèt egyforma baba ès szerintem nem az elso de nem is az utolso aki kihaggyja a màszàst,mitol lenne neki ettol baja, akkor elvileg az èn 5 èvesemnek is baja lenne?
2013. júl. 24. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Mindenképpen kérdezz meg szakembert szerintem. Már csak a magad nyugalma miatt is. Az én fiam ennyi idősen már túl volt a mászáson, és önállóan járt. Persze tudom, hogy minden gyerek más, csak emiatt furcsa nekem.
2013. júl. 24. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Nekünk a dokinéni ugyanazt mondta, amit a 4-es hozzászóló, és olvadtam is, hogy a mászás fontod bizonyos agyi kapcsolatok kialakulásában. Így minket elküldtek gyógytornászhoz, mikor a kisfiam 11 hónaposan nem mászott. Elég volt 1 alkalom, a második foglalkozást már lemondtuk, mert elkezdett mászni. Szerintem csak rá kellett vezetni, megmutatni neki:D

Aztán lehet, hogy annak van igaza, aki azt írja, hogy ennek nincs jelentősége:D Aggódni én sem aggódtam ezen, csak így alakult, mert a dokinéni és a védőnő nagyon erőltették.....

2013. júl. 24. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
A mászás nagyon fontos, a 4-es leírta, hogy miért. Én biztos elvinném másik orvoshoz, mert majdnem 1 évesen tudnia kellene mászni.
2013. júl. 24. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, a Dévény-tornára el fogom vinni ha a 11:37 kor írt kommentes anyukának ennyire bevált, remélem nálunk is ilyen könnyen fog menni :)
2013. júl. 24. 14:10
 10/10 anonim ***** válasza:

Szia!

A kúszás és a mászás nagyon fontos! Aki úgy gondolja, hogy nem az nézzen utána nagyon gyorsan! Az én kisfiam 6 hónaposan felállt és 9 hónaposan már ment, futott. Most 5 éves és konduktorhoz járunk heti rendszerességgel amiatt, hogy a mászás és a kúszás is kimaradt neki. Minél előbb lássa szakember és a torna is csak használ, ha korán felismerjük és foglalkozunk vele akkor az iskolában nem lesz problémája és nehézsége.

2013. júl. 24. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!