Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ

Főoldal Belépés/Regisztráció Egy véletlen kérdés Facebook

Kategória: Gyerekvállalás, nevelés » Babák

A kérdés

7,5 hónapos kislányom csak kevés gyümölcsöt, főzeléket eszik?

6 hónapos koráig csak szopizott, aztán kezdtem el adni gyümölcsöt, főzeléket, vizet. Délelőtt gyümölcsöt, de pl. egy fél banánt nem eszik meg teljesen. Főzelék pedig, egy bébiételes üveg mennyiség, 3 nap alatt fogy el. Eddig naponta 6x szopizott, most ezt is lecsökkentette 4-re, de egyik napról a másikra, és ordít, eltol magától, ha gyakrabban próbálkozom. Pedig nagyon szeretett szopizni. Teát egyáltalán nem fogadja el, vizet is csak pár kortyot, pohárból. Attól félek, hogy nem kap elegendő folyadékot.

2013. júl. 18. 19:02  Privát üzenet  

A válaszok
Tény,hogy nem sokat eszik és iszik.Meleg van talán-e miatt.De éppen ezért szükséges a sok folyadék.Az én lányom 8 hónapos és fél liter teát megiszik egy nap.

A válaszíró 71%-ban hasznos válaszokat ad.
# 1/3Időpont 2013. júl. 18. 19:10 Privát üzenet

Próbálj meg neki reszelt almából facsart almalevet adni 1/3-2/3 arányban higítva babavízzel. Az enyém sem iszik vizet, csak így.

A gyümölcs-főzi evés meg, minden baba más, máskor kezd el rákattanni az új ízekre, ez neki még új, még csak 1,5 hónapja vannak más ízek az életében, ehhez hozzá kell szoknia. Ne eröltesd, annyit eszik, amennyi neki kell. Majd megnő az étvágya. Próbálhatod melegebben, hidegebben etetni uazzal az étellel, hátha a hőmérséklettel van a gondja. Csinálhatod hígabbra, sűrűbbre, lehet h ez a baj. Házi koszt? Bébiétel? Együtt a kettő? Próbálj ki minél több verziót vmi majd csak bejön neki.

A válaszíró 70%-ban hasznos válaszokat ad.
# 2/3Időpont 2013. júl. 19. 10:21 Privát üzenet
A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm nektek a segítséget!

# 3/3Időpont 2013. júl. 20. 16:20 Privát üzenet

Értesítsünk róla, ha új válasz érkezik? Válasz küldése

Kapcsolódó kérdések
Szinte csak a tápot, gyümölcsöt és rizspépeket hajlandó megenni a 9 hónapos kislányom! Max.4-5 kanál főzelék. Volt/van valakinek ilyen problémája? Mit lehet tenni?
Kislányom kaphat gyümölcsöt 3 hónaposan?
5 hónapos kislányom napi 5*eszik tápszert.8-11-14-17-20. Elkezdtem adni neki gyümölcsöt.8almát, barackot). Nagyon szépen eszi, de eddig csak nasiként kapta. Hogy váltsam ki a tízórait gyümölcsel?
Anyukák! 6 hónapos a kislányom szeretném rászoktatni a főzelékekre, de nem akarja a picur. Próbáltam a bolti változatot és az otthoni saját készítésűt. Várok tippeket! A...
Az nem baj ha a 7 hónapos kislányom csak a gyümölcsöt hajlandó enni? A zöldséget nem.
Kb. egy hónapja kap gyümölcsöt a kislányom, eddig naponta egyszer adtam neki, olyan 30 g körül eszik meg abból amit szeret. Naponta kétszer adjak neki már gyümölcsöt, vagy...

Kérdések a Gyerekvállalás, nevelés rovatbólKérdések a Babák rovatból

Minden jog fenntartva © 2019, www.gyakorikerdesek.hu | GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | WebMinute Kft. | Kapcsolat: info (kukac) gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!