Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit lehet játszani egy türelme...

Mit lehet játszani egy türelmetlen 1 évessel?

Figyelt kérdés

kislányom egyéves lett, eddig sem volt a türelem mintaszobra, de kb egy hónapja, ahogy elkezdett járni, már egy hét múlva futni akart, persze folyton elesik, bőg.

Ha leülök mellé játszani, egyik játéktól a másikig kapkod, max 10-20 mp-et játszik egy dologgal majd eldobja a háta mögő és nyúl a másikért.

A formabedobóból már be tudja rakni a kör alakút, de ha egy másikat fog meg éppen és nem tudja átpréselni a kör alakú lukon, akkor 23próbálkozás után dührohamot kap, eldoba a formát, elhajítja a játékot, felugrik és elmegy bőgni, hiába mutatom neki, hogy azt egy műsik lyukon kell benyomni.

Majd fél perc múlva visszajön, hogy megint kb 10 mpig piszkáljon valamit.

Könyvet nem nézeget, mert csak tépi mert csak lapozgatni akarja, de ha nem hagyom, hogy tépje, megint dühroham. A könyvbeli állathangokkal nem is próbálkozok, mert meg sem várja, hogy rámutassak/kimondjam, kitépi a kezemből, forgatja majd eldobja.


2013. júl. 26. 13:27
 1/9 A kérdező kommentje:

köszönöm előre is, ha írtok konkrét játékokat, ami passzolhat hozzá

:)

Amúgy állandóan csak azt hajtogatja, hogy téta (séta).

Azt imádja, persze egy idő után azt is megunja és nyíg, hogy menjünk haza.

Egy utcagyerek lesz ez a kölyök

:))

2013. júl. 26. 13:29
 2/9 anonim ***** válasza:
46%

Szerintem minden kisgyerek ilyen kis "idegbeteg" .

Lányom még 10hós sincs,de tutira az kell neki ami nálam van.Kikapja a kezemből,megnézegeti majd eldobja.De ha kézbe veszem,újra elveszi.Ha elfárad az állásban,nem tud leülni még,ilyenkor nyávog.Sokszor vergődik,cirkuszol.

Szerintem ha szeret sétálni,menjetek sokat játszótérre,télen úgysem lehet már.Majd türelmesebb lesz ő is ha ügyesebb már.

2013. júl. 26. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Igazabol nem tudsz mit tenni. Azzal, hoy elindult kinyilt szamara valamilyen szinten a nagyvilag. Szabadon megy A-B-ig es elvezi a szabadsagot. Ugy nez ki o nagyon mozgekony es nagyon valoszinu azzal tudnad lekotni, ha ki tudtok menni a jatszoterre es van ter. Lehet maszokazni, csuszdazni, lepcsozni stb...Lehet kapni kismotort. Ugyan meg kicsi...de hat par honap es mar teperni fog rajta.

Az en kisfiam pakolt allandoan - meg most is szeret "segiteni" nemcsak ilyen szinten.

Nagyon sokat mentunk vele, hogy szo szerint "lejarassuk" mint a lovat. Jobban aludt, boldog volt, csak az infarktus kerulgetett olykor a dolgaitol. Ferjem vett neki egy konnyu sisakot, kifejezetten meno-manok szamara - most is szivesen viseli ha motorozik.

Kitartas! Mazlid van, hogy nem egy sarokban ulos bebi! Kemeny akaratu, eletrenyitott kis orokmozgo.

2013. júl. 26. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Nincs ebben semmi egyedi amiket leírtál az összes kisgyerek ilyen ennyi idősen! Nem várhatod el tőle hogy 1évesen majd percekig szépen el fog játszani,és rögtön mindent megért.:) Ez egy tanulási folyamat.

Konkrét játékot meg lehetetlenség mondani,mert nagyban függ a gyerektől mindegyik mást szeret,de ezt később úgy is tapasztalni fogod!


A lányomnak is állandóan menőkeje volt 1évesen. Most 3,5éves.

2013. júl. 26. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

igazából lassan a játszótéren lakunk:)

már csak egy sátrat kéne felhúznom és azt a háromszor fél órát amit most itthon töltünk, ott lent is lehetne...

Akkor nem marad más, mint a lejáratás. Bár lenne lift a házban és nem a másodikon laknánk, imádok babakocsit cipelni, főleg mióta állandóan becsípődik a vállam.

Mindegy, viszem az utcára, csak hát most irtó meleg van, lehet hogy megpróbálok egy strandot vele, a víz is fáraszthatja majd...

Köszi a motoros ötletet, elkezdem nézegetni, hintaszékezni szeret a nagyiéknál, szerintem ezt is bírja majd

2013. júl. 26. 13:52
 6/9 anonim ***** válasza:

Szia!

Bár nem neki való, az én kis idegbetegemnek a gyerekek számára készült tablet jött be. Kaptunk 3db egyformát, így egy jutott neki is. Tescoban lehet kapni 3ezer ft körül is. Az zenél, reagál, ha nyomkodja... ezt imádta, imádja a mai napig is, pedig már 2 és fél éves.

2013. júl. 26. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Őszinte leszek: valószínűleg sehogy. Van, gyerek, akivel gyönyörűen el lehet játszadozni ennyi idősen is, és van, akivel nem. Én, bevallom, semmit nem tudtam kezdeni a fiammal kb. 2 éves koráig, őt sem érdekelte sem a könyv, se a plüssállatok, semmi. 5 percig el lehetett vele duplózgatni, de aztán azt is elunta, és ment randalírozni. :)

Elég rosszul is éreztem magam miatta, hogy milyen béna vagyok, aztán be kellett látnom, hogy tényleg minden gyerek más, mert a kislányommal például minden, a nagykönyv szerinti játékot lehetett játszani ennyi idősen.

Úgyhogy én csak annyit tudok tanácsolni, hogy türelem.

2013. júl. 26. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
A fiamat sem érdeklik a könyvek, mondókák és hasonlók, viszont ő elég jól elpakolgat magában is. Főleg rombolni, labdázni és dobálni szeret. Nem baj, ő ilyen kis aktív gyerek. Viszont azért a helyedben ebben a hőségben nagyon vigyáznék az egész napos kintléttel. Nekem is jobb, ha ki tudom vinni, de 39 fokban nem fogom, csak rövid időre.
2013. júl. 26. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

hát ez az, hogy jó dolog kint lenni, de egyrészt hőség van másrészt meg ott is hasonlóan türelmetlen, tehát két percig köti le a homokozó, még kettő a hinta, még kettő valami mászós és ennyi.

megnéztem az Anya taníts engem c könyvet és hát csupa olyan játék van, ami azt feltételezi, hogy na akkor leülünk egyással szembe és...

2013. júl. 26. 17:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!