Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Engeditek gyerekeiteket...

Engeditek gyerekeiteket értelmi vagy más fogyatékos, autista, ADHD-s, vagy valamiért "más" gyerekekkel játszani?

Figyelt kérdés
2013. júl. 18. 09:55
1 2 3 4 5
 1/46 anonim ***** válasza:
94%
Természetesen igen. Te nem engeded?
2013. júl. 18. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/46 A kérdező kommentje:

Nem értem, miért kell rögtön ezt gondolni.

Nem mindenkinek természetes. Majd később megírom, miért kérdeztem.

2013. júl. 18. 09:59
 3/46 anonim ***** válasza:
94%
Persze! Amíg nem fertőző egy betegség, addig miért ne?
2013. júl. 18. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/46 anonim ***** válasza:
93%
Igen,természetesen.Van egy közeli ismerősünk,egy idősek a lányaink,de az Ő lányuk beteg.Kicsi koruk óta együtt játszottak,természetesen megbeszéltük már korán,hogy a V.beteg,de attól ugyan úgy játszunk vele,és beszéljen csak hozzá,hívja a homokozóba stb. Azóta felcseperedtek,10 éves nagylányok.Igaz nem könnyű ha összefutunk,mert természetesen nem egy ,,szinten,, vannak,de büszke vagyok a lányomra,mert nagyon ügyesen kezeli a helyzetet,,,anyáskodik,, V. felett,jól elvannak,és V.-nek is jót tesznek ezek a találkozások.
2013. júl. 18. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/46 anonim ***** válasza:
93%

Igen, ha a gyermek anyukája is megengedi.


Szerintem rosszabb eset az a kezelhetetlen, nálunk nagyobb, értelmileg egészségesnek mondott gyerek, aki le akarja lökni a gyerekeimet a csúszdáról...

2013. júl. 18. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/46 anonim ***** válasza:
93%
Persze, sőt én nem is bánom, mert ezt is meg kell ismernie. Inkább játszón sajátos nevelést igénylő gyermekkel mint olyannal aki a fiókákat löki le a fáról és döfi át őket egy bottal. Valamint egy ADHD-s, diszes gyermek problémája főleg az iskolában probléma a játszótéren max többet rohangál mint a többiek, de más gond nincs vele.
2013. júl. 18. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/46 anonim ***** válasza:
100%
Kifejezetten örülök neki, ha találkozunk új helyzetekkel. A világ színes, és szeretném maximálisan elfogadóvá nevelni, akiben nem kelt ellenérzést, ha valaki valamiben más, legyen ez _bármi_. A fertőző dolgoktól féltem, persze, szándékosan nem teszem ki őt betegségnek, de a felsoroltakkal semmi gond nincs. Természetes, hogy élnek a világon fogyatékosok, autisták, ADHD-s gyerekek, és igen, valamiben mások, de ezt is meg kell ismerni és meg lehet szokni.
2013. júl. 18. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/46 anonim ***** válasza:
100%
Egy kislány van akihez nem engedem oda a játszótéren,de ennek előzménye is van.Fogyatékos kislány,6 éves,kb 60 kiló egy átlag 6éves magassághoz,és nagyon erős.Játszottak együtt,de a kislány egyszercsak elkezdte ölelgetni,de annyira,hogy a lányom visitani kezdett,annyira szoritotta,alig tudtam kiszedni a karjai közül,szegénykém napokig rosszat álmodott,5 éves volt még csak,nem értette,hogy a kislány beteg,nem tudja felmérni mennyire erősen ölelheti meg.
2013. júl. 18. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/46 anonim ***** válasza:
Mostmár elárulod, mért kérdezed?
2013. júl. 18. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/46 A kérdező kommentje:
Azért kérdezem, mert nemrég voltunk egy játszón a kisfiammal, oda egyébként sosem járunk, de arra volt dolgunk, így bementünk. Elég nagy, sok gyerek volt ott. Megjelent egy óvodáskorú gyerekcsoport, Down gyerekek, és más értelmi fogyatékosok, 6 gyerek. Nem túlzok, de szinte varázsütésre ürült ki a játszótér. Nem volt ebéd, vagy alvásidő, azt hozzáteszem. Volt egy nagy anyacsoport, ezek összesúgtak, felkapták a babákat és elhúztak. Aztán lassan szállingóztak el a többiek. Maradtunk 3-4 gyerekkel. Én gyógypedagógus vagyok, nekem nem kellemetlen, de talán másnak ennyire. Ezért kérdeztem, mert azt hittem, már én vagyok a másik véglet. Egyébként aranyos gyerekek voltak, szépen játszottak, semmi atrocitás nem volt. Tehát ezt se gondolnám, hogy előzőleg ilyen lett volna...Szóval már régóta foglalkoztat a dolog és amikor dolgoztam, szintén tapasztaltam hasonló helyzetet, amikor gyerekcsoporttal mentem.
2013. júl. 18. 10:24
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!