Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » A suttogó titka c. könyv...

A suttogó titka c. könyv alapján elkezdhetem bevezetni a rendszert az életünkbe ha már elmult 2 hónapos?

Figyelt kérdés
Eddig nem sikerült mert 2 óránként etettem az elején a sárgulás miatt aztán meg nagyon belecsúsztunk az igény szerinti evésbe,és mostmár szinte semmi nincs amibe kapaszkodhat a gyerek.Beszélhetnék valakivel privibe aki tapasztaltabb ebben a módszerben?A könyvet megvettem,de egyedül nem tudom alkalmazni.Kellene egy támpont.Valaki segítsen mert nagyon kezd elmenni állandóan síróssá a babám.
2008. jún. 26. 22:25
 1/7 anonim ***** válasza:
Szia! Én nem olvastam a könyvet, de annyit mondhatok, hogy biztosan ki fog alakulni a rendszer a babád életében. Próbálj bizonyos dolgokat mindig egy időben csinálni pl.: este 7 fürdés, utány vacsi, esetleg játék, vagy alvás. Reggel megeteted, aztán játék stb. Az esti és a reggeli procedúrákat a legkönnyebb bevezetni, amiket várni is fog a baba. Utána figyeld meg nagyjából milyen időintervallumban éhes, és próbáld megetetni, mielőtt nagy sírás lenne (többször is próbálkozhatsz, ha nem kell neki, úgyis elutasítja). Bízz magatokban, biztos menni fog:-)
2008. jún. 27. 06:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Én sem olvastam a könyvet, de hasonló cipőben jártam. Most 2,5 hónapos a kisfiam, pár héttel ezelőtt nekem is úgy tűnt, hogy sosem lesz egy rendszer a napjainkban és még mindig van ilyen érzésem napközben. De azért már pár hét alatt is nagyot alakult a programunk. Mi este 8kor kezdünk neki a furdésnek, de előtte még tornáztatjuk, játszunk vele pelus nélkül, aztán fürdés, szopi és alvás. Van mikor csúszunk fél órát, órát (szerencsére nem zavarja meg) de ezt azért próbáljuk betartani. Azt vettük észre, hogy ebben az időben már elkezdődik az éjszakai alvása. Majd meglátod, hogy alakul nálatok, de szerintem a túl korai fektetés nem a legigazibb, főleg, hogy most nyáron a nagy meleg olyan fél 8 után kezd abbahagyni, tehát a séta is későbbre csúszik. A levegőztetés meg fontos a babának. Ha elszunyókál a levegőn, ezért csúszik a programunk sokszor fél órát, mert még hagyjuk egy kicsit a már frissebb levegőn.

Szerintem meg az is fontos, hogy ne legyen túl erős a napfény mikor következik az esti alvás. Így ő is meg tudja különböztetni majd, hogy a nappali és esti alvás nem ugyanaz a dolog. ha már sötétedik könnyebben is elalsznaka, legalabbis a mi babánk, hanem a fény fele fordul és sokat nézelődik. Szóval az esti programotok kezdetnek lehet egy kapaszkodó, hogy fürdés, esetleg masszázs, szopi, alvás. Nekünk a babónk így átalussza az éjszakát (8-9 órát).

Reggel próbáltam felkelés, szopi után a játszást, de láttam, hogy még mindig aludna, így a reggeli szopi után is jöhet az alvás. Ilyenkor jöhetett velünk a nagy ágyba, és ha még nem tudott elaludni, kicsit még beszéltünk hozzá, játszodtunk vele. Aztán elaludt. Most már szopi után egyből elalszik, és a mózeskosárban alszik még 2-3 órát.

Ezek azk a dologk amik kialakultak és kezdtek működni nálunk. Napközbeni programunk még nem ennyire szép és tökéletes, de meglátod kialakul. Figyeld a babádat, ha minden nap ugyanakkor kókad el, vagy van kedve játszani, akkor az már egy támpont. Kapaszkodj bele és próbáld mindennap megteremteni a lehetőséget neki, hogy azt csinálja. Ha minden nap 3kor kókadozik, és észrevetted akkor tegyed le a kiságyba minden nap 3kor.

A legelső támpontotok viszont az esti fürdés, szopi, alvás legyen.

Jó babázást.

2008. jún. 27. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
34%

Dobd ki azt a könyvet! Ha éhes a babád etesd meg! Kislányom 5 hónapos, az esti fürdetés, utana evés, alváson kívül, nappal semmi rendszerünk nincs, de már látom, hogy szépen alakítgatja magának..

Kiengyensúlyozott, mosolygós baba:)

Nincs az az írás, ami alapján jó lehetne nekünk. Majd mi/ti tudjuk/tudjátok.

Persze, hogy sír, mert görcsölsz és ezt érzi. Lazíts!!!

Ne akarj rendszert és akkor lesz:)

2008. jún. 27. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Én nem értek az előttem szólóval egyet. A baba is nyugodtabb, ha rendszer van az életében, az ismétlődés megnyugtató hatású. Szerintem elkezdheted a 4É-t bevezetni, bár nekem nem tetszik a suttogós módszer, de nagyon sokaknak bevált. Egyébként ebben a nagymelegben normális, ha gyakrabban igényli az evést-ivást, és emiatt a forróság miatt is lehet sírós. Ha gondolod, segítek neked priviben, az én fiam 6 hónapos, és kb 1 hónapja van rendszer az éetünkben.
2008. jún. 27. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
35%
Én a 3. hozzászóló vagyok. Nem azt mondtam, hogy a rendszer nem jó, csak azt, hogy azt a baba maga alakítja ki magának, ha eléggé bízunk benne és az ösztöneiben, mert neki az még van:) Görcsölve soha a büdös életbe, nem lesz rendszer. Ezt mondtam...
2008. jún. 27. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Én olvastam a könyvet. Mindkettőt. Amikor terhes voltam, elhatároztam, hogy ez alapján fogom nevelni a gyererkem. Aztán mikor megszületett!

Rájöttem, hogy könyvből nem lehet gyereket nevelni!!! És a módszerem: Kialakítottam a saját napirendünket, amikor bármilyen változás van, csak alkalmazkodom hozzá. Egyébként kell a napirend és főleg a rendszeresség, mert így érzi biztonságba magát a gyerek.

Reggel 6.óra első eteteés félálomban és büfi után rakom is vissza, lehúzott redőny, stb. hogy azt higgye éjszaka van,és így 9-ig visszaalszik.

D.e.9. második etetés, utána játék, 1 óra múlva lerakom, el szokott aludni megint egy fél órát.

12 óra etetés, játék, stb, ugyanúgy mint elötte

4 óra ugyanúgy mint elötte.

Este 7 szoba lesötétít, fürdés, utána etetés, már nem nagyon szoktam beszélni hozzá, hogy tudja, alvás jön.

Fél 8 este, altatás, kb negyed óra, utána lerakom, és reggel 6-ig alszik. Nekem így sikerült. Sok szerencsét!

2008. jún. 27. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Szia!


Én tegnap olvastam el az 1. könyvet, pár dolog tetszik belőle, de szerintem nem alkalmazható teljesen. Legalábbis nálam. Babócám /pár nap múlva 4 hetes/ szopi után simán alszik 4-5 órát, éjszaka is, ezért hagyom aludni, nem verem fel 3 óránként. Egy dolgot kezdtem el tegnap, és úgy néz ki, beválik. Kisfiamat 1 hete sikerült "elrontani". Sokszor kakinál erőlködik, amit nem brtunk nézni és állandóan felvettük, ami odáig fajult, h csak a vállunkon, mellünkön volt hajlandó elaludni. Most erről leszoktatom. Még mindig a vállamon van, de ha látom, h mindjárt alvás, lerakom. Felsír, megvigasztalom, felveszem és ez addig megy, amíg el nem alszik egyedül. Tegnap az első próbálkozás 1 óráig tartott, estére már csak 25 perc volt. :-)

Szóval van olyan rész, amit alkalmazni lehet.

2008. jún. 27. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!