Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért kell x ml tej alapú...

Miért kell x ml tej alapú táplálék/innivaló a babáknak? Mi van benne, ami nem helyettesíthető?

Figyelt kérdés
Nem provokációnak szánom, csak érdekel.
2013. júl. 27. 13:32
 1/5 anonim ***** válasza:
Csak sejtem, hogy a kálcium miatt a növésben lévő szervezet csontfejlődéséhez elengedhetetlen.
2013. júl. 27. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Sok-sok kalcium, főleg a sajtokban, natúr joghurtban, túróban. Emellett pedig anyatej / tápszer, melyek szintén nagyon fontos vitaminforrások. A csontok gyors növekedéséhez, egészséges fejlődéséhez elengedhetetlen a kalciumban gazdag étrend, ami csupán gyümölcsökkel, zöldségekkel nem fedezhető.
2013. júl. 27. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Igaz én még csak kezdő vagyok,mert nekem még csak 3 hós a kisfiam(első gyerek),de én úgy gondolom,hogy azért kell a tejalapú táplálék,mert az a változatos étrend része!Csak úgy mint a felnőtteknél.Természetesen a kalcium miatt is fontos,mert a csontok fejlődéséhez elengedhetetlen..és mivel tehén tejet nem kaphat 1 éves kora alatt(hivatalosan),ezért mással kell helyettesíteni.Egy fejlődésben lévő szervezetnek kell a változatos étrend,amibe bele tartozik a tejalapú táplálék is amíg nem kaphat rendes tehéntejet.
2013. júl. 27. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
a calcium miatt ami megalapozza a csontokat, ami ugye kihatással van már akár az öregkorára is majd!
2013. júl. 27. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Kálcium és állati fehérje. Elég nagy a fehérje és kálcium igény ilyen pici korba. Később eszik a husit is, de mellette is kell a 0,5 liter tejtermék legalább.
2013. aug. 13. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!