Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogy adjátok 12-13 hónapos...

Hogy adjátok 12-13 hónapos babátoknak a banánt? Én még mindig villával nyomkodom szét. Már egészben kéne adnom? És az almát? Még mindig reszelem, de pürésítve jobban szereti.

Figyelt kérdés
2009. okt. 23. 13:33
 1/10 anonim ***** válasza:
Nekem 13 hós a babám,és már több hónapja egészben adom,meg az almát és körtét is.
2009. okt. 23. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
A banánt csak a kezébe adom és maga megeszi,és pár napja kezdtem el az almát is a kezébe adni,megpucolom és megeszi,de csak a puha fajtát.13 hónapos,7 foga van.Szerintem a banánt már nem kell szétnyomkodnod,az almával kicsit vigyázni kell,inkább reszeld még egy darabig.
2009. okt. 23. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Én a kislányomnak olyan 10 hónapos kora óta egyben adom a banánt,az jó puha, szét tudja nyomkodoni. Nem tudom tiédnek hány foga van, kislányomnak még csak 4, ezért az almát le kell reszelnem, de ha épp olyan alma van itthon, ami jó puha, kásás, azt simán harapja és rágcsálja.

Nem jó ha sokáig mindent pépesen kap, mert akkor nem tanul meg rágni.

2009. okt. 23. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Ha a kezébe adnám egészben,akkor mindig az egészet a szájába tömi. Ez miért van? Kenyeret vagy kiflit is ha adok neki,az egészet betömi a szájába, és fuldokol. Miért nem tudja kontrollálni a harapásait?
2009. okt. 23. 13:51
 5/10 anonim ***** válasza:

13 hónapos és minden gyümölcsöt turmixolok neki.(a banánt nem eszi meg)

ha a kezébe adok egy szelet almát, csak játszik vele, pedig már van 8 foga, de őrlő még nincs.

egyébként tud rágni.

2009. okt. 23. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
26%
Nem kell neki már reszelni fügetlenül attól, hogy hány foga van. Soha nem tanul meg rágni és nagyon sokat fogsz szenvedni ha még sokáig csak pürésen adod neki a kaját. Nekem már a rántothúst is meg ette 6 foggal ilyen idősen.
2009. okt. 23. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
35%

hát persze, mert nyilván a tiéd csodagyerek.

én meg nem is adnék neki rántott húst ennyi idősen. megáll az eszem...

2009. okt. 23. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Alapvetően a 14:16-ossal értek egyet.

Már nem kellene neki szerintem sem pürésítve adnod. 1-2 napig add a kezébe a kenyeret vagy kiflit (banánt) és ülj ott mellette, hogyha teletömi a száját, tudj neki segíteni. Az én kisfiam is ezt csinálta, de egy kis türelemmel és odafigyeléssel pár nap alatt megtanulja, hogy csak annyit tegyen a szájába, amennyit megeszik. Az enyém ugyan még csak 10,5 hónapos, de simán eszi az almát, banánt, körtét, és tulajdonképpen minden darabosat (akár rántott húst is), 8 foga van, rágófoga még neki sincs.

Próbáld meg, hogy a banánt falatokra vágod és úgy adod neki. Ne keverd a darabosat a püréssel, mert akkor összezavarodik, hogy most mire is figyeljen :-)

Remélem tudtam segíteni, legalább egy kicsit :-)

2009. okt. 23. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Sztem, ha neked nem nagy gond, nyugodtan add neki pépesítve.

Az en fiam 15,5 hónapos, 13 db foga van, a rántott-húst meg minden kaját megeszik, nem kell vele szórakoznom, de az almától fulladozik (lehet nem elég kásás) és a banánból is csak felet eszik, ha egészben kapja.

Szoktam neki a banánhoz kis tejet is keverni, lehet az íze miatt szereti pépesítve.

És ismétlem, tud rágni, csak bizonyos dolgokat nem szeret így enni.

2009. okt. 23. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Ezek szerint én nagyon bátor vagyok?! Az én lánykám 8 hónapos (4 hónaposan 4, most 8 foga van), és már vagy 2 hónapja a kezébe adom a banánt. Az almával is próbálkoztam akkor, de végül abba hagytam, mert túl nagydarabot harapott le belőle, és mivel még nem tudott rágni, gondot okozott. Ma kapott újból, és egy negyed almát szinte teljesen elrágcsált. Ettől függetlenül még kapott egy fél almát lereszelve keksszel.
2009. okt. 23. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!