Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mennyit kell várni hogy a...

Mennyit kell várni hogy a Pető intézetben időpontot kapjak?

Figyelt kérdés
2013. júl. 29. 03:37
 1/4 anonim ***** válasza:

Szia!

Mivel kapcsolatban mennél a Petőbe?

Nekem mindkét gyerkőcöm hipotón, ezért 9 és 10 hónapos koruktól jártam/járok velük.

A naggyal úgy kerültem be, hogy a neurológus mondta, hogy kéne az aktívabb mozgásfejlődés (kontrollok között kaptunk feladatokat, de nem volt elég), így megadta a Pető intézetben a gyerekek felvételével foglalkozó hölgy számát. Kb. 2 hét múlva már mentünk hozzá, hogy felmérje melyik csoportba kell menni.

A kicsivel úgy kerültem be, hogy nálunk a védőnőkhöz havonta jönnek a Petőből. Kértem időpontot, megnézték, és mondták, hogy neki is kell a rendszeres torna. Két telefon, és kb. 1 héttel később már a Petőben voltunk.

Neurológusi javaslat mindenképp kell, így ingyenes a kezelés.

Mondjuk voltak fizetősök is a csoportban (ha van hely, lehet menni a felmérés után).

Augusztus végén lesznek újra a foglalkozások, most nyári szünet van. (Aug. 20. után lesznek elérhetők)

2013. júl. 29. 06:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
6 hónapos babával mennék, szintén hipotómia miatt. köszi
2013. júl. 29. 07:17
 3/4 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy sokan megharagudnak a válaszomért és lepontoznak, de gyógypedagógusként azt mondom, hogy ne a Petőbe menj. A szülők között népszerű, de a szakma már nem fogadja el. A konduktív módszer egy pedagógiai módszer, leegyszerűsítve, ha elég sokszor mondom a gyereknek, hogy csináld meg, akkor megcsinálja. Petőnek semmiféle orvosi, anatómiai szaktudása nem volt. Nemrég, pár éve kiadtak egy könyvet, ami összefoglalta a módszerüket, a 70-es évekből származik benne a legfrissebb szakirodalom. Pedig pont a mozgásfejlesztésben az elmúlt 20-30 év hatalmas eredményeket hozott. Ezenkívül mindenkit bevesznek, nincs meg bennük az a szakmai becsület, hogy továbbküldjék azt a gyereket, akinek más módszer hatékonyabb. Mikor egy mozgásjavító általános iskolába dolgoztam több tönkretett petős gyerek került hozzánk. A hipotónia spontán is sokat javul, de a Dévény-módszer, vagy Lakatos Katalin féle HRG-TSMT jobb erre a problémára. Egyébként Lakatos Katalin maga is a Pető-intézetben végzett, azért hagyta ott őket, mert semmiféle válaszokat nem kapott a jogos szakmai kérdéseire.
2013. júl. 29. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

1-es vagyok. Én nem vagyok gyógypedagógus, de látom, hogy fejlődtek a gyerekeim a torna hatására, és meg vagyok elégedve a Petővel. Amúgy voltak olyanok a csoportban akik jártak Dévényre is, és az sem segített egyértelműen (náluk a kettő együtt volt hatékony).

A gyerkőceimet több neurológusi szaktekintély látta már, és egyik sem mondta, hogy Dévényre v a Lakatos Katalin-féle módszerre vigyem őket, hanem a Petőt javasolták.

Az egyik doki mondta, hogy vigyem el a nagyobbat a Korai Fejlesztőbe, de ott közel sem tetszett annyira a hozzáállás, és a gyerekkel való foglalkozás, mint a Petőben (egy szakmai véleményt lassan egy éve várok).

A kicsire a neurológus mondta, hogy jobban hipotón mint a nagy, de nagyon szépen fejlődik, és mindent fog csinálni, csak később (most 11 hónapos: forog, magától felül, kúszik, négykézlábazik, húzódzkodik felfelé). (6 hónaposan kezdett forogni)

A nagy teljesen rendben van, néhány dolgot kell csinálnia, hogy erősödjön csak, amúgy szalad, ugrál, váltott lábbal lépcsőzik.

Nem vonom kétségbe azt, amit a második válaszoló mond, de a saját tapasztalatom alapján jó a Pető, és minden konduktor, akivel dolgoztunk aranyos, kedves.

2013. júl. 29. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!