Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért utál enni?! Minden...

Miért utál enni?! Minden étkezés szenvedés, miért?

Figyelt kérdés
Kislányom lassan 16 hónapos. Kisebb-nagyobb akadozások voltak már korábban is az evéssel kapcsolatban, de azt mindig a fogzásra fogtam. Most már 16 foga kijött, nem mind van teljes nagyságban kint, de növögetnek. Egészen egyéves koráig viszonylag szépen evett. Újabban azonban csak úgy eszik ebédet és vacsorát, hogy - kezdeti elveimmel ellentétben - közben mindkét kezében játék van, lehetőleg valami érdekes, felnőttes (doboz, kanál, mézcsurgató, ami éppen a kezembe akad), különben a kanalat ütögeti ki a kezemből és rázza a fejét, hogy nem. Reggelire gyümölcsöt eszik, és müzliféleséget, valahogy így alakult, ebédre és vacsorára főttet, pótvacsorára (lefekvés előtt) pedig tápszert, kb. 300 ml-t. Tízórai nincs, mert akkor az ebédnek lőttek, illetve délutáni alvás után újabban eszik gyümölcsöt, de csak úgy, hogy az én tányéromról lopkodja, ez viszont a vacsora rovására megy, de muszáj gyümölcsöt ennie. Az ebéd és a vacsora hol üveges, hol házi, de a háziból kevesebb fogy. Kb. 220 ml-es üvegnek megfelelő mennyiséget eszik, de nem mindig, van, hogy meghagy 2-3 kanállal. 9-10 hónaposan pedig evett már 250-et is, plusz még utána valami rizskorongot, vagy ilyesmit. Mára azonban teljesen kétségbe vagyok esve. Próbáltam azt is, hogy egyen egyedül, kézzel, de két-három falat után már csak "trancsírozza" a falatkákat, aztán pedig dobja azonnal a földre, meg keni mindenhová. Ha a én adom a szájába, akkor is kiveszi, már ha hajlandó egyáltalán bevenni, és megrágva dobálja le. A mai reggelire három (!) falat barack volt. Nem a meleg miatt van, mert ez már kb. 4 hónapja tart. Minden evés egy küzdelem, úgy veszem észre, neki az a szükséges rossz. Még soha nem sírt, hogy ő éhes lenne, nincs olyan étel, amiért boldogan püfölné az etetőszéket, pedig sokmindent kipróbáltam. A barátnőm ugyanennyi idős kislánya boldogan temet be egy fél lángost akár, és ordít, ha valakit enni lát, ő pedig nem kap! Miért utál enni?!!! Amúgy 10 kiló 80 deka, nem sovány. Köszönöm, kedves válaszolók, ha végigolvassátok, volt már valaki hasonló helyzetben?!
2013. júl. 29. 12:05
 1/8 anonim ***** válasza:

Ebböl amit leírtál az jutpott eszembe, hogy érett már hogy kanállal egyen mert ezért akar tárgyakat a kezébe evés közben, csak te nem engeded neki.

èn vettem az ikeaban (de lehet másol is kapni, olyan elökét ami müanyag és az eleje vissza van hajtva és oda potyog az ennivaló). Elsö lányom 14 hósan vette ki a kezemböl elöször a kanalat és 15 hósan már önállóan evett.

Második lányom korábban érö, 12 hósan már elkezdett önállóan kanállal enni, de csúnyábban. Most 13 hós, és sokszor landol az étel a földön, az éttermekben rendszeresen kinéznek minket(most voltunk nyaralni, mer sokat kb hetente 1x van valami alkalom most). De ez van, minden evés után egy tányérnyi ételt szedek fel mellöle, de nem zavar, mert ezzel hamar megtanul önállóan enni, így mire 16 hós lesz már tudni fog szépen egyedül enni.

Gyümölcsöt zöldséget mindig is a kezéb adtam és ö marcangolta szét, most már a barackot is elég szépen eszi.


A 3 éves nagylányom mindig keveset eszik, soha nem aggódtam ezen, most 12 kg, és a 13 hós lányom többet eszik mint ö. Ez van, amíg minden étkezésre pár falatot eszik és nem csökken a súlya addig nem csinálok belöle nagy ügyet.

2013. júl. 29. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Az én lányom nagyon hasonlóan viselkedett. Kész rémálom volt minden etetés. Mindkét kezébe valami, közben én próbáltam etetni. Olyan partedlit kellett neki venni, ami egy hosszú ujjú kötény volt, mert mindene koszos lett. Volt olyan időszak amikor öt falat után ordítani kezdett. Ilyenkor kivettem az etetőszékből és sétálgattam vele a szobában. Vissza a székbe, öt falat, ordítás, séta. Azt hittem megbolondulok. Végül is mennyiségre nem evett keveset, csak maga az etetés volt katasztrófa. Nyúlkált bele a tányérba, kente mindenhova.Inni viszont egyáltalán nem volt hajlandó, vízzel hígított reszelt almát tömtem bele. Aztán szép lassan, hónapok után javulni kezdett a helyzet. Szinte észrevétlenül lett egyre jobb. Most 13 éves nagylány, jó étvággyal és szépen eszik.
2013. júl. 29. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Szia! Köszönöm a választ, én is gondoltam már rá, hogy talán kanalazni kellene, de attól félek, hogy felborítja a tányért, kézzel beletapicskol, ledobálja, és abból sem evés lenne, hanem játék. Utána pedig mi van, ha tőlem egyáltalán nem fogadná el? Vagy ez ezzel jár, így kezdődik, hogy először csak játék az evés és menet közben megtanulja? Azt hiszem, megpróbálom!
2013. júl. 29. 12:22
 4/8 A kérdező kommentje:
Neked is köszönöm, Kedves Második válaszoló, igen, már nekem is gombóc van a torkomban, ha jön az evésidő! Ezek szerint nem ritka eset az ilyesmi. Miért kell minden étkezéshez cirkusz? Ráadásul néha ki is borulok, már sírtam is, pedig tudom,hogy nem szabad, mert megérzi.
2013. júl. 29. 12:31
 5/8 anonim ***** válasza:
80%

szerintem ne zaklasd az evéssel

főleg hogy még tápszert is kap

ha nem sír és nem alultáplált kérlek ne terrorizáld

legyen neki elérhető helyen gyümölcs mindig és ha látod hogy ólálkodik körülötte hogy éhesnek tűnik adj neki főtt ételt ha meg nem kell, akkor legyen gyümölcs

ennél ne bonyolítsd tovább

az meg hogy ki gyereke mennyit eszik végképp ne adjon neked okot a stresszre

2013. júl. 29. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Szia, bocsánat az offért. Szomorúan olvastam amit írtál! Az én kislányom 1 éves, pont ma írtam ki én is egy hasonló kérdést mint a Tiéd! Lehet, hogy nálunk is még hónapokig eltart ez az őrület? :( Te még nem próbáltad kanalat adni neki soha? Én tegnap adtam a kezébe...hát...volt mit takarítani. Egyébként vegyél tapadós aljú tányért, azt nem tudja felborítani( persze megoldható az is)!

A darabos kajákkal hogy álltok?

2013. júl. 29. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek! Nem sír, jókedvű, örökmozgó, egyáltalán nem alultáplált, combikája és pocija is van (bár nem tudom, mitől). Próbálom nem zaklatni, pár napig azt csináltam, hogy letettem a székből, nem erőltettem, mondván, hogy na, majd a következő étkezésnél milyen éhes lesz... Frászt! Akkor sem evett többet, mint egyébként. Attól félek csak, hogy nem jut hozzá a szükséges tápanyagokhoz.

Kipróbáltam ebédnél a kanalat, jaj... :D Fél órát takarítottam, még a konyhaszekrényig is elcsúzlizta a főzeléket. Ugyanannyit evett, mint egyébként, de legalább elfoglalta magát közben azzal, hogy turkálta a kaját. Néha sikerült is a szájához emelni, aztán egyszer csak megunta, ledobta. Még gyakorolni kell, persze, ez volt az első alkalom!

2013. júl. 29. 15:40
 8/8 A kérdező kommentje:
Darabos kajákat amúgy eszik, ebédelt már husit krumplival, de abból közel sem annyit, mint egy főzelékből, ami könnyebben "csúszik".
2013. júl. 29. 15:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!