Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mikortól kell/érdemes átállni...

Mikortól kell/érdemes átállni a napi 5x-i etetésről 4-re?

Figyelt kérdés

7,5 fél hónapos a babám. Most úgy vagyunk, hogy reggel este tápszer, tízórai: gyümölcs, ebéd: husis főzelék, uzsonna: zöldség-gyümi. Elég bélpoklos a kicsim, mindig elégedetlenkedik, ha abbahagyjuk az evést. Így arra gondoltam, mi lenne, ha nagyobb adagokat kapna, és csak 4x egy nap. A reggeli tápszert elhagynánk, gyümivel indítanának, aztán ugyanaz, csak nagyobb adagok. Ez hülyeség?

Foga még nincs, tejtermékeket, glutént hanyagolnám min. 1 éves koráig, tejpépet nem eszik (kiütéses lett).

Köszönöm



2013. júl. 27. 11:12
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Semmikor nem érdemes áttérni. Még felnőtt korban is a napi 5x-i étkezés az egészséges. Egyébként is kell reggel-este tápszert adni 1 éves korig.

(A glutént miért hanyagolod? Mert, ha nincs egészségügyi oka, akkor legkésőbb 7 hónapos korig ajánlott bevezetni.)

2013. júl. 27. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Mert több gluténérzékeny is van a családban, én felnőttkorban sem tartom jó dolognak, mi sem nagyon fogyasztunk.
2013. júl. 27. 11:20
 3/13 anonim ***** válasza:
49%

Nem érdemes áttérni, sokkal jobb, ha a napi 5 étkezést szokja meg. Reggel és este még mindenképpen kapjon tápszert, pláne, hogy azt írod, tejterméket nem akarsz neki adni 1 éves korig. Napi min. 400-500 ml (de legalább 300 ml!) tejalapú táplálék szükséges az egészséges fejlődéshez, ha tejtermékeket nem adsz, akkor ezt a mennyiséget tápszerrel fedezd.

A glutén hanyagolása pedig nagy hiba, pont hogy korán be kell vezetni, akkor is, ha van gluténérzékeny a családban. Ugyanis így kerülhető el a leghatékonyabban a babádnál a későbbi gluténallergia kialakulása. Gyerekorvossal konzultáltál már ez ügyben?

2013. júl. 27. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

Az én 8 hónaposom 6x eszik egy nap...na jó, néha 5x, ha későn kel.

Most így néz ki nálunk:

Reggeli tápszer

Tízórai gyümi

Ebéd husis főzi

uzsonna zöldség vagy gyümi (ez néha kimarad)

vacsi tejpép

alvás előtt tápszer


Szerintem sem kell átállnod 4xi étkezésre, az 5x-i az egészséges, a reggeli és esti tápszert hagyd meg mindenképpen

2013. júl. 27. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
0%

jujj, egy 7,5 hónapos nemhogy 4szer eszik, hanem 7x-8x.

nagyon butaság szerintem már így is ahogy eteted, hogy nem ehet annyit, hogy jól lakjon ha jól értem.

miért nem kaphat annyit amennyit kíván anélkül, hogy egy étkezést elhagynátok?


8 hónaposan az ideális étkezés:

reggeli, esti tápszer+ nappal 1 vagy 2 tápszer (legjobb alvás előtt)

10órai gyümölcs, ebéd főzelék+husi, uzsonna tejtermék, vacsora főzelék+ husi

tehát tápszerrel, rendes étellel 7-8. nem 4.

még egy óvodás is napi 5 szilárdat eszi a reggeli esti tej mellé.

annyit adj neki amennyit kér, most sok energiára van szüksége, mert a mozgásformák még rengeteg energiával járnak, muszáj annyi ételt kapnia amennyit kér, nem pedig kimérni és stopot inteni az általad meghatározott mennyiségnél.

nem bélpoklos, hanem szüksége van rá!

2013. júl. 27. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
sztem annyit adj neki amennyi jólesik neki...az én babám pl így eszik: reggeli szopi, utána 1-2 óra múlva valami kevés reggeli : kenyérke, abonett ilyesmi, utána ebéd, du szopi vagy semmi, majd 18:00körül vacsora majd 20:00-21:00 körül szopi. nem eszi meg annyira gyümölcsöket, és nem eszik ennél gyakrabban, hiába próbálom, max ilyen kiflicsücsköt, kölesgolyót vagy hasonlót amit "elszopogat"..de ezt sem mindig..
2013. júl. 27. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 Zsófianyu ***** válasza:

A gluténra én is csak azt tudom mondani, hogy butaság volt. Nem tudod teljesen kiiktatni az életéből, remélem ezt tudod. De azért nem feltétlenül lesz allergiás.

Az 5 étkezés viszont fontos, ehhez szoknon hozzá, mert ovis korvan és később is ez lesz.

7 hónaposak vagyunk: ébredéskor tápi, 9-kor gyümi, 13-kor ebéd (főzi+husi), 5-kor uzsi (gabona vagy tejpép), 8-kor főzelék, a déli maradéka általában és fürdés után még tápi, amennyit kér. Ébred éjjel is, de remélem lassan leáll róla.

2013. júl. 29. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, akkor a napi 5 étkezés marad...de többet nem értem, hogy miért kellene. Sokat alvó baba, így is 3 óránként eszik nap közben, fejlődik rendesen, mindenkinek az az első, hogy milyen jó húsban lévő baba, szóval kap eleget enni. Amikor sír a végén, nem arról van szó, hogy éhes maradt, hanem egyszerűen nem tudja abbahagyni az evést, akármennyit kap: pl. tízóraira ma is egy nagy őszibarackot, egy óriási almát és egy banánt kapott...nekem elég lenne tízóraira.


Amúgy a glutént miért is ne lehetne kikerülni? Mi egyáltalán nem fogyasztunk glutént, mert szerintem egyáltalán nem jó dolog, nemcsak az arra való érzékenység, hanem sajnos kimutatott, hogy a cukorbetegség kialakulásában is közre játszik. Nincs semmiféle tápanyagtartalma, csak a szénhidrát. Nem fogom kiflicsücsökkel, tésztával vagy babapiskótával tömni a gyereket, amikor friss gyümölcsöket, zöldségeket, húsokat kaphat. Amúgy a védőnő is azt mondta, hogy glutént 1 éves koráig ne, a tejtermékeket pedig inkább 1,5 éves korig mellőzzük (én amúgy tejcukor érzékeny vagyok, babakoromban öntötték belém a tehéntejet, mert nem tudtak szoptatni).

2013. júl. 29. 11:28
 9/13 A kérdező kommentje:
ja, és a tejpépet próbáltuk, tiszta kiütés lett mindene minden alkalommal, úgyhogy nem fog többet kapni.
2013. júl. 29. 11:29
 10/13 anonim válasza:
100%
Szia! Mármint, úgy érted, hogy a gabonaalapú ételek általában üres szénhidrátok (általában tészták, péksütemények). Mondjuk, a teljes kiőrlésű dolgokban van tápanyag is bőven, persze, abból pedig csak biot szabad venni, mert a magtermések héja a nem bio gabonákban tele van vegyszerrel. Mindazonáltal én sem támogatom a glutént, kerüljük, ha lehet, alapból a gabonák egészséges voltáról sem vagyok meggyőződve a magas szénhidráttartalom miatt. Inkább zöldség és husi. :) Gondolom, az előző válaszoló arra gondolt, hogy nehéz kikerülni a glutént, mert olyan dolgokban is benne van, amiről nem is gondolnánk. Amiért én bevezettem az ajánlás szerint, az az volt, hogy később, ha esetleg találkozik vele a szervezete, ne legyen probléma, de néha egy kevés durumtésztán kívül nem eszik a kislányom ilyesmiket. Tejterméket sem adtam 15 hónapos korig. Egyre több kutatás eredménye az, hogy a korai tejfehérje fogyasztás (ez ugye minden tejtermékben benne van) összefügg az 1-es típusú cukorbetegség kialakulásával arra hajlamos (és ez nagyon fontos) egyéneknél. Akit bővebben érdekel, keressen rá (alfa-1 kazein és a cukorbetegség kapcsolata), teljesen érthető tanulmányok vannak a neten. A kérdésre válaszolva a napi minél többszöri étkezés azért fontos, mert egyrészt ne löketszerűen terheljük az emésztőrendszerünket (a felnőttekét éppúgy, mint a gyermekekét), könnyebb kis adagokban emészteni, másrészt a vércukorszintet se dobjuk mert túlságosan drasztikusan. Ha kevésszer eszünk sokat, a vércukorszintet az elfogyasztott szénhidrátok (a "jó" szénhidrátok is, mint zöldség-gyümölcs) hirtelen dobják meg, a szervezet ilyenkor gyorsan próbál korrigálni, a vérbe löketszerűen juttat inzulint, ami gyorsan hat, ennek következtében hirtelen vissza is esik a vércukorszint, és újra éhesnek érezzük magunkat. A többszöri étkezéssel kivédhető ez a hullámzás, és viszonylag állandó, stabil vércukorszint érhető el. A túl magas vércukorszint miatt löketszerűen kibocsátott inzulin próbálja benyomni a sejtekbe a cukrot, azok azonban nem tudják olyan gyorsan energiává alakítani, és egy idő után a sejtfal nem fogja átengedni, kialakul az ún. inzulinrezisztencia, ami a cukorbetegség, PCO szindróma és egyéb betegségek előszobája. Én sem adok a babámnak babapiskótát, cukros krémtúrót, ilyesmit, a szénhidrátokat zöldségből, gyümölcsből, most már tejtermékekből kapja (merthogy azokban is sok szénhidrát van, hiszen laktóztartalmúak, ami tejcukor). A napi többszöri étkezés azonban fontos.
2013. júl. 29. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!