Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Visszavezethető az étvágytalan...

Visszavezethető az étvágytalansága arra, hogy mikor megszületett nagyon erőlteteték a szopást a kórházban?

Figyelt kérdés
Egyszerűen az 5 nap nekem rémálom volt, ezért nem lesz másik baba. Bababarát kórháznak nevezik magukat, de amit művelnek az kínzás. Nem adtak neki enni, azt várták majd szopik, de szoptatni meg nem tudtam, mert nem volt tejem. Mindig fenyegettek, ha így haladok, akkor a babával maradnom kell még, és átteszik a koraszülött osztályra. 40 fokban a babám majdnem kiszáradt, mert semmit nem adtak neki, egész nap sírt, már megnyugtatni sem tudtam, mert én is sírtam és feszült voltam. 6 hónapos koráig nem tudtam mellé feküdni, mert már ettől sírt. Miért nem adtak neki tápszert, és miért nem lehet cumisüveget használni, ha egyszer valaki nem tud szoptatni. Lelkileg nekem is rossz volt feldolgozni azt, hogy nem tudok szoptatni, ez van van ilyen.
2013. aug. 1. 12:11
 1/7 anonim ***** válasza:

A kettö tuti nem függ össze.


De én pont ezért nem szültem szoptatás barát korházban.

Az elsö korház ahol nyiltnapon volt kijelentette, hogy ök NEM szoptatás barát korház, hozzájuk az is jöhet aki nem akar szoptatni egyáltalán. Az aki viszont mindenképpen szoptatni akar annak minden segítséget megadnak.

Ìgy is volt. Mivel a papiromra nem írták rá semmit(vagy is akartam szoptatni), így eröltették nagyon. Amikor viszont már látták, hogy nem megy, akkor bele kellett külön egyeznem, hogy tápszert kaphat, de csak is kizárolag kb 40 perc ciciztetés után.

2013. aug. 1. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező.

Én sürgősségi császárral szültem, tehát nem volt tejem vagy 4-5 napig, csak az a kevés előtej. Bababarát kórházban szültem én is, de ott sem voltak barátságosak. Ezért én kikértem éjjelre is a babát, mert nem akartam, hogy a rideg-morcos nővérkék vigyázzanak rá. Volt, hogy órákat szopizott a babám, egész éjjel fent voltam vele, pedig nem volt tejem, de attól megnyugodott. Már sírtam a fájdalomtól, mert kisebesedett a mellem, ahogy ez lenni szokott. Szerintem a szopizást nem lehet erőltetni, az jó a babának, akkor is ha nincs tej. Nem lehet, hogy más a baj? Pocakfájás, vagy valami betegség? Voltatok dokinál? Valóban rossz érzés lehet, ha nem tudsz szopiztatni, de ha próbálkoztál, akkor nem hiszem, hogy a te hibád, sem a babáé...valami más lehet a bibi

2013. aug. 1. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Nem valószínű. Az étvágytalanság (ha nem áll egészségügyi ok mögötte) gyakran inkább azért van, mert anyuka erőlteti a hozzátáplálást és a gyerkőc még nem áll készen rá. A kérdésedből viszont nagyon látszik, hogy nem volt szakszerű segítséged a szoptatáshoz és neked ez nagyobb probléma. Szerintem. A baj az, hogy a baba-mama barát kórházakban nem mindenhol van szoptatási tanácsadó, illetve az első babás anyukák nem tudják ezt a lehetőséget, hogy otthon is segítenek. Nekem nagyon keservesen lett tejem, megszenvedtem érte, de sikerült a védőnőm és tanácsadó segítségével. A fiam kapott pótlást, a hazajövetel napján tudtam először mérhető tejet produkálni, még aznap délután kapott itthon 1x pótlást és többet nem. Sajnálom, hogy nem kaptál szakszerű segítséget.
2013. aug. 1. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Ugyancsak bababarát kórházban hasonlókat éltem át, rémálom a köbön. Ment a műsor minden nap, minket nem is engedtek ki, csak később, annyit csökkent a súlya a babának. És nekem se védőnővel, se csecsemősökkel, se a tanácsadóval sem ment később sem.
2013. aug. 1. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Szia!


Én is babarát kórházban szültem. Lehet h bababarát, de hogy nem mamabarát az tuti. Az egyik nővér aki "segített" szoptatni úgy megcsípte a mellbimbóm h majdnem eldobtam a babám és még ő volt megsértődve. Nekem volt tejem, ez volt a szerencse de így is 6 hétbe telt mire a babám nekiállt szopizni azt is csak bimbóvédővel.

Viszont hat hónap alatt szerintem már rég elfelejtette, h mi volt. Nem lehet h inkább a foga miatt nem eszik?

2013. aug. 1. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Az erőltetés az volt számomra, hogy rányomták a fejét a cicimre majdnem megfulladt, vagy éppen befogták az orrát, hogy a száját kinyissa. Bimbóm az befeléfoduló és nem volt mit bekapni, a bimbóvédőt, sőt a mellszívót is megtiltották használjam. Kézzel fejtem 2 órás szenvedés után 1 decit, majd pohárból itatva fele mellé folyt. Durvák voltak a nővérek. Én szolnoki kórházról beszéltem. Na és hogy induljon be a tejtermelés, ha 5 nap alatt összesen 10 órát aludtam.
2013. aug. 1. 14:15
 7/7 anonim ***** válasza:

:( ez nem bababarát kórház...mi az hogy az orrát befogják???szörnyű!!

Én bababarátban szültem és egyenesen ajánlották mindkét fiamnál a bimbóvédőt!Fejni is engedtek!

Volt egy anyuka hasonló cipőben mint te, eleinte nem adtak neki tápszert,de mikor már tényleg nagyon sírt(ez még csak a 2.-3. nap volt) és fogyott is,akkor adtak neki piciket, hogy tudjon azért szopizni!!

Amúgy meg sajnálom,de nem hinném,hogy most ezért étvágytalan!


És nem értem mi az,hogy nem engedik??Én lehet beszóltam volna, ha már nagyon kivagyok, hogy az én gyerekem, ha kell behozatok tápszert, végezzék el a kötelező vizsgálatokat aztán már itt sem vagyunk...


A mi kórházunkban sem engedik elvileg a cumit,de szinte mindenkinél volt és nem tudnak mit tenni,elvenni nem vehetik el!

2013. aug. 1. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!