Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Van valaki, aki a terhessége...

Van valaki, aki a terhessége elejétől a végéig szedett nyugtatót (xanaxot, rivotrilt, seduxent)? És a babája egészséges lett? Esetleg akinek már nagyobb a gyereke, a későbbiekben sem jöttek elő nála a gyógyszerszedésre visszavezethető problémák?

Figyelt kérdés
Lassan 2 éve szedek xanax SR-t, napi 1x 0,5mg-ot. Nem érzem, hogy több kellene, emellett nincs semmiféle panaszom, jól vagyok. Csak sajnos függő is vagyok ezáltal, és talán a későbbiekben szeretnék még egy babát, de lehet, hogy nem tudom letenni. Akkor teljesen mondjak le arról az álmomról, hogy a kislányomnak testvére legyen? Az az igazság, hogy az első terhesség előtt, és alatt teljesen egészséges életet éltem, nem ittam, nem cigiztem, semmiféle gyógyszert nem szedtem, a kislányom mégis számtalan problémával küzdött/küzd. Közben meg van olyan ismerősöm, aki végig "bűnözte" a terhességét, és mégis makk egészséges a gyereke. Sajnos a gyógyszer is azért kellett, mert összeroppantam a sok nehézség miatt, ami a babával kapcsolatban volt.

2013. febr. 3. 16:58
 1/10 anonim ***** válasza:
54%

Szia. Semmi ilyet nem szedhetsz. Maximum homeos bogyókat, teákat.


A Xanax szedése a terhesség alatt káros hatással lehet a magzatra, illetve az újszülöttre. Alkalmazása a terhesség utolsó három hónapjában vagy a szülés alatt az újszülöttnél elvonási tüneteket okozhat, valamint egyes esetekben átmeneti fejlődéslassulást tapasztaltak.


Lehet, hogy a baba egészségesen születik, de később biztos, hogy problémái lesznek.

2013. febr. 3. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
2013. febr. 3. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
68%

Én másfél év alatt szoktam le teljesen a fenti szerekről.12 éveig szedtem őket!!! (sajnos amikor elkeztdk tömni vele, még nem volt internet ahol rengeteg új információt szerzhettem volna, és akkor nem dorgoztatttak volna ennyi ideig.. :( )

Ha nem szoksz le mindamellett, hogy a gyermeknek idegrendszeri károsodása lehet,egy DORGFÜGGŐ gyermeket fogsz automaikusan a világra hozni!Ezen gondolkodj el... Le lehet tenni a gyógyszert. Nem mondom , hogy könnyű(bár a a napi xanax adagod nem olyan egetrengető amiről ne lehetne.. én cipralexet és rivotrilrt szedtem.. :( ) nekem hipnoterápia segítségével sikerült.


Szokj le előbb, utána vállalj újjabb kisbabát. KITARTÁS!

2013. febr. 3. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
83%
Cáfolok mindenkit!!!! Több genetikussal, pszichiáterrel beszéltem én xanax 0,25 szedek egyet reggel, mert olyan elvonási tüneteim lettek, hogy ennyit muszáj szednem. Mindenki egyöntetű álláspontja hogy ennyi NEM ÁRT a babának, sokkal többet árt az idegrendszeri fejlődésének ha pánikos, szorongó, depressziós vagy! De persze ha tusz szokj le róla! 34 hkm
2013. febr. 3. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
31%
Az érdekes, én 2 hetet feküdtem a pszichiátrián az ország egyik talán legjobb kórházában, és soha, semmilyen gyógyszert nem adtak a baba miatt. Pedig igencsak szükségem lett volna rá. Az orvosok között is megoszlanak a vélemények. Ha szeded, és a kicsinek emiatt, vagy akár ettől függetlenül (mert ugye nem tudhatjuk) valamilyen problémája lenne emiatt, akár születésekor, akár a későbbiekben, együtt tudnál élni a bűntudattal? Honnan tudnád biztosra, hogy nem a gyógyszer miatt van? Hiszen még az orvosok sem tudják. Talán nem mindenki van így, de én csak úgy vállalok gyereket, ha tiszta a lelkiismeretem, és tudom, hogy mindent megtettem az egészsége érdekében.
2013. febr. 3. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

http://www.gyakorikerdesek.hu/gyerekvallalas-neveles__kisgye..


Itt is van egy kérdés. Sokan végigcsinálták a terhességet a legrosszabb idegállapotban, mégis egészséges, kiegyensúlyozott babájuk van. Az enyém is az.

2013. febr. 3. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! Annyira ellentmondóak a vélemények ezzel kapcsolatban is, mármint nem csak a tiétek, hanem a dokiké is, hogy hihetetlen, és teljesen bizonytalan vagyok. A legtöbb orvos azt mondja, hogy ne, míg mondjuk egy igen híres genetikus meg sokkal lazább e téren. Nem egyszerű, és félek letenni nagyon. Lehet, hogy csak álom marad egy újabb baba. :(
2013. febr. 3. 23:22
 8/10 anonim ***** válasza:

Én is a baba miatt szoktam le!! Eldönöttem, nem fogok drogos gyereket a világra hozni. Olvasd el a "Gyógyszergyárak feketekönyvét", s máris megérted miért mondja sok orvos, akit az egyetem kikupált (amely egyetemet gyógyszergyárak támogatják) , hogy miért szedj nyugodtan gyógszert... Félemetes üzlet van benne, s a te leendő gyermeked pont nem érdekel senkit. Csak hogy szedd a xanaxot. Na mindegy ez egy hosszabb lélegzetvételű történet.


Én is utána olvastam hidd el, mert kényelmesebb lett volna szedni tovább. De szembeszálltam vele, s visszaesés nélkül 2 év alatt sikerült letennem. Most 14 hetes vagyok, 1,5 éve tiszta!!! Ja 34 leszek, és első baba, de inkább hagytuk az időt, csak legyek stabil gyógyszer nélkül. És SIKERÜLT! S ezt a pici miatt csináltam végig! Hála Istennek a család és a párom teljes támogatásával.

(Ja és még lesz egy utam a pszichiáterhez, aki azt mondta mikor mondtam, hogy le akarom tenni a gyógyszert, mert babát akarok: "Térden csúszva fog visszajönni könyörögni gyógyszerért!" Ja, és ő is azt mondta: "Hát nyugodtan szedje csak , semmi baja nem lesz tőle a babának (igaz, hogy olyan felnőtt emberek még nincsenek akiknek az édesanyjuk ilyen szereket szedett volna a várandósság alatt... :-/ tehát ergo nem tudni 30-40 évesen milyen lesz egy ilyen gyógyszer mellet született ember.. ha egyáltalán megéri. )


A pánikbetegség, nagyon sokféleképpen kezelhető, gyógyítható. Sajnos a legkényelmesebb módja a gyógyszeres tüneti kezelés. Pszichoterápia kell, vagy ami neked megfelelő. Nekem mint írtam a hipnoterápia segített. De van rá sagítség, de meg kell találnod a neked megfelelőt.


Azzal aki azt írta, hogy genetikus, meg mindenki azt mondta, hogy nyugodtan szedhető, annak üzenem, hogy volt itt egy anyuka akinek a xanax miatt lett fogyatékos a picije. Talán 1 hónapja , hogy írta, egy hasonló kérdéshez.. :(


Szal kedves kérdező ki tudsz kerülni a gyógyszer rabságából, de CSAK RAJTAD MÚLIK!!!

2013. febr. 4. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
A legjobb ha nem is nézed a netet ezzel kapcsolatban. Én rivotrilt szedek, 3-szor 0,25 mg-ot egy nap, ezt csökkentettem 2-szer 0,25 mg-ra. A pszichiáterem szerint jobb a kevesebb nyugtató (nyilván), de ekkora adag semmi bajt nem okoz a magzatnak. A genetikusnak ugyanez a véleménye. Nem érdekel a gyógyszerlobbis összeesküvés-elmélet. Mivelnekem komoly fizikai fájdalmakra, görcsoldóként kell szednem a gyógyszert. Valószínűleg a szoptatást nem fogom vállalni rivotrillal, mert átjut az anyatejbe. A xanaxrol érdemes lenne áttérned másik gyógyszerre, mert az terheseknek nem ajánlott.
2016. máj. 7. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
.
2016. máj. 18. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!