Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mikor adhatok babámnak sajtos...

Mikor adhatok babámnak sajtos kenyeret, tésztát?

Figyelt kérdés
Kekszet már simán elmajszol, 8 hónapos, két alsó foga van kint. Ha banánt adok a kezébe, egyben betömi a szájába aztán meg öklendezik. "Darabosat" úgy eszik, h vagy alapvetően puha, pl barack, vagy előre megrágom neki (persze nem az őrlőfogaimmal tengernyi nyállal, hanem elől a metszőfogaimmal szétzúzom egy kicsit) pl csirkehús a mi kajánkból. De ezek csak falatkák, még mindig pépesen kapja a főétkezéseit. Kapott már mackósajtot, azt is úgy, h falatonként harapott belőle miközben tartottam neki különben úgy járt volna mint a banánnal. Szeretnék neki kenyeret adni, eddig csak kiflicsücsökkel találkozott, de arra csak csodálkozott, h ez meg mi, meg se lehet enni, aztán ledobta a földre. Mit tegyek? Hogyan csináljam? Szeretnék neki adni a mi kajánkból is előrágás nélkül, pl tejfölös tészta, vagy ilyesmi. Ötletek?
2013. aug. 1. 17:54
 1/5 anonim ***** válasza:
Kis falatokban add neki. Nem kell előrágni, a babák az ínyükkel is szépen rágnak.
2013. aug. 1. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
köszi a válaszod! Azt hiszem nem ment át eléggé az üzenet. Szóval a probléma az h mindent azonnal egyben be akar tömni a kis szájába, amitől fulladozik, meg öklendezik. De jó lenne, ha már tudna csipegetni, majszolni, ami nem csak babakeksz. Hogyan tanítsam meg, hogy ne legyen olyan mohó, és csak apránként eszegesse azt amit a kezébe adok?
2013. aug. 2. 10:13
 3/5 anonim ***** válasza:
Nem igazán értem mit nem értesz a válaszomban. Ne add egyben a kezébe, hanem kis falatokban a szájába. Nem érett még ahhoz, hogy önállóan eszegessen. Kicsi még.
2013. aug. 2. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Ismét köszi a válaszod! :)

Rendben akkor marad a falatozás. De amúgy most már kaphat ilyeneket, amit írtam? Azt tudom, h a tésztának tojástalannak kell lennie, de sajt, tejföl, kenyér, ilyenek mehetnek?

2013. aug. 2. 19:38
 5/5 anonim ***** válasza:

Igen, 8 hónapos kortól kaphat túrót, joghurtot, sajtot, tejfölt!

Én is hasonló cipőben járok, csak az én kisfiam nemigazán szereti még a darabosat... 9 hónapos, ma megpróbálkoztam a sajtkrémes kenyérrel. Falatokban adtam neki, de csak gyűjtötte a szájába, nemigazán eszegette. :)

2013. aug. 3. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!