Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Tejallergia gyanús babátoknak...

Tejallergia gyanús babátoknak mit adtok ebédre, tízóraira, uzsonnára?

Figyelt kérdés
10 hónapos a baba;
2009. okt. 24. 19:07
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
ebédre főzeléket hússal, v bármi kaját amit ehet és nincs benne tej. 10óraira gyümi és keksz pl. uzsonnára HA-s tejpép.
2009. okt. 24. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Ebéd: Főzelék hússal, tízórai, uzsonna gyümölcs keksszel, vagy anélkül. Néha kér kenyeret még, és vacsira szintén főzelék.
2009. okt. 24. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Szia!

Tízóraira: gyümölcs Sinlac-kal vagy kölespéppel

Ebéd: főzelék hússal, olajjal

Uzsonna: Főzelék vagy Sinlac

Nálunk nehezíti a dolgokat, hogy az atópiás bőre miatt a bőrgyógyász a lisztes dolgokat sem javasolja. A gyümölcshöz meg csak azért adok Sinlacot, mert mostanában keveset hízott, így hízókúrán van.

9 hónapos kisfiú anyukája

2009. okt. 24. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Többször olvastam, de mi az a tejallergiagyanú?

Ha gyanú van, bizonyosodj meg róla , addig semmilyen tejterméket ne adj neki.

Nálunk tejcukorérzékeny a lány, ebédre azt eszi, amit mi 1 éves kora óta, és vacsira is, 10 órai nincs, mert későn reggelizik, uzsi meg gyümölcs, nagyon ritkán péksüti.

Néha kap laktózmentes joghurtot gyümölcsel.

2009. okt. 26. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
20:24-es vagyok. Azért csak gyanús a babám, mivel még csak 9 hónapos és így nem hajlandók megvizsgálni. Egy allergiás roham után az ügyeleten javasolták a baba kivizsgálását, meg is kaptuk a beutalót a gyerekorvostól, be is mentünk a kórházba, ahol közölték, hogy mivel 1 éves korig tilos tejalapú élelmiszert adni a gyereknek, nem vizsgálják ki. Persze papíron felvették és csináltak egy általános vérképet, de semmi mást. A gyerekdoki teljesen ki is akadt, mert személyesen hívta fel a gasztroenterológust a kisfiam ügyében és neki nem mondták, hogy nem nézik meg és felesleges ezért kórházba vinnem. Akkor 6 hónapos volt. 1 évesen újra be fog utalni minket. Csak az a vicc, hogy így én sem ehetek még laktózmentes tejterméket sem mert még szoptatom és nem tudom, hogy tejcukor vagy tejfehérje allergiája van-e. Kísérletezni meg nem akarok, mert rettenetesen csúnya ekcémás lesz a bőre.
2009. okt. 26. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!