Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ti mindig megfogadjátok a...

Ti mindig megfogadjátok a védőnő tanácsát a baba gondozásával kapcsolatban?

Figyelt kérdés
2013. aug. 2. 09:59
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Nem. Amikor az én babám megszületett, azt mondta nem kenhetem olajjal a babámat, mert nem szabad (micsoda érvelés)... :O Az 1. naptól kezdve olajjal átmasszirozom esténként.
2013. aug. 2. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
soha nem tanácsolt még semmit. megkérdezi csinál e ezt-azt, mennyit eszik, nyújt felé játékot,hasra fordítja, megméri. ennyi.
2013. aug. 2. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 Kerria ***** válasza:

Nem mindig...


Ráadásul most másfél évig folyamatosan csak helyettesítőket kaptunk, a legtöbb kezdő volt és csak a tankönyvi adatokat tudta (félre értés ne essék, nincs ezzel gond, csak a gyerek nem egy adat, hanem személyiség, így nem lehet mindnél ugyanazt alkalmazni)

A szakirodalmat meg a szülő is megtalálja a net segítségével.


Én nagyon sok embert kérdeztem meg az adott dologgal kapcsolatosan, és ami úgy gondoltam jó, vagy egybehangzó volt a válasz több helyről, akkor megfogadtam. Persze még így is valamin változtatni kellett.

2013. aug. 2. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Igen, nekem nagyon szimpatikus ő is, és a látásmódja is, megfogadom a tanácsait.
2013. aug. 2. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Etetés szempontjábol is?
2013. aug. 2. 10:39
 6/12 anonim ***** válasza:
igen
2013. aug. 2. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Nem.Elején hallgattam,hogy sokat eszik a pici...Hát éheztetni nem fogom.Után mikor nem hizott,mert beteg volt,akkor azt mondta keveset eszik.Jó,ekkor hallgattam rá és bevezettem még egy étkezést neki(bár a betegsége miatt fogyott,mert egy hetet nem evett).Most megint kitalálta de husos ez a baba.Meg nem vérszegény-e,mert karikás a szeme és fehér a bőre...Hát mondtam neki,nem az,mert nekem is karikás és fehérek vagyunk mind (szőke haj kék szem párom és én is,szüleink közül is egyedül párom anyja volt zöldesbarna szemű,apja meg barna hajú rikító kék szemmel,én szüleim szintén szőkék kék szemmel,szóval nem tudom mi meglepő benne hogy fehér gyerekünk van...)
2013. aug. 2. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Etetésből?Hát tejet nem adok neki 1éves koráig,tojást és allergéneket is betartom.De kóstolt olyanokat kisebbnek ,amiket elvileg nem lehetne.De kb egy -két falatnyi mennyiségről lehet beszélni.Tejterméket vezettem be neki elöbb,nem 8hanem 7-7,5hónaposan,mert nem fogadta el csak estére a tápszert és nem volt meg a tejalap tejpéppel sem.
2013. aug. 2. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Nem mindig.Mást mondtak a kórházban,mást írtak a szakkönyvek,és a védőnő is mást mondott a baba gondozásával kapcsolatban,mikor megszületett a kisfiam.Inkább az ösztöneimre hallgatok.Ha valamiben bizonytalan vagyok megkérdezem anyukámat.
2013. aug. 2. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Fenntartással. Az első babámnál általában nem jöttek be a védőnő szerinta "babák szokták szeretni"dolgok, úgyhogy inkább tapasztalatokat gyűjtök. Persze a fő irányvonalakat betartom, de rugalmasan.
2013. aug. 2. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!