Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Pár hetes babák anyukái, hogy...

Pár hetes babák anyukái, hogy vagytok, mit csináltok?

Figyelt kérdés

Először is gratulálok!

hány hetes a babátok? Tudtok szoptatni? Milyen gyakran eszik, utána rögtön elalszik, vagy nyűglődés az altatás? Szájpenésze van a kicsinek? Mennyire érdeklődő? Hasa fáj?


Minden érdekel! :)


2013. aug. 2. 14:10
 1/4 anonim ***** válasza:

Szia!

Július 8-àn született meg az elsõ babànk, Nóra. Elèg jól eszik, de nem sokat alszik. Màr 3750 gramm. Most éppen alszik. Apa nemrég jött haza, ìgy õ is pihen.

2013. aug. 2. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Szia!

5 hetes a fiam. Kétemberes baba, nagyon szeret kézben lenni. Napi egy-két nagyobb alvása van, máskor nem tudjuk letenni az ágyába. Szoptatás végére rendszerint félálomban van, de elaludni sokszor nem akar. Sokat nézelődik, figyel, ha beszélünk hozzá. Nagyon szépen tartja magát, háromhetes kora óta alkarra támaszkodik és úgy is nézelődik, ha hason fektetjük. Meg is ijedtünk, hogy nem túl gyors-e ez, de állítólag nem, ha magától csinálja. Már 4760 g (3550 volt születésekor, 3230 volt, mikor hazahoztuk). Sokat eszik, igazi haspók. Igény szerint szoptatom. És, ha jól hallom, ébredezik...

2013. aug. 2. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Nekem két hetes a kislányom és sajnos egyre több nehézséggel nézek szembe.. :) először hasfájós lett, arra kapott cseppet (meg előtte már mindent) először használt de ma megint sírdogál mikor erőlködnie kell. Ráadásul most szájpenésze is van, holnap veszek neki rá gyógyszert, vagyis valami ecsetelőt. Egyébként sajnos tápszeres, a szoptatás nem sikerült nálunk. :( És mostanában őt is nehéz altatni, vagyis inkább azt mondom nehezebben alszik, szerintem részben a nyelvén lévő réteg is zavarja, mert folyton a kis szájában nyúlkál és nyújtogatja a nyelvét de nem éhes, nem azért, hanem olyan utálkozón.. Ma is több alvását egyszerűen "átugorta", nem aludt, ilyenkor nézeget, hallgat, figyel, koncentrál, kézben persze aludna, de amint leteszem... Mondjuk lehet a meleg is közrejátszik... Most elaludt, remélem alszik pár órát, addig tudjuk csinálni a dolgunk...
2013. aug. 2. 19:38
 4/4 anonim ***** válasza:

Szia! Júl 22én szültem, az első pár napba szoptatási nehézségeink voltak, mert nem tudta jól bekapni, de már rendben van, folyton enni akar :-D de nagyon nyugodt kislány (lekopogom) éjszaka 1 szer kel csak fel enni, de hamar vissza is alszik :-)

Gratulálok mindenkinek, sok boldogságot! :-)

2013. aug. 2. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!