Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Anyukák! Mit csináltok,...

Anyukák! Mit csináltok, hogyha feszültek vagytok?

Figyelt kérdés
2éves lesz a kislányom jövő hónapban. Nagyon szeretem, nehogy félreértsetek, de egyszerűen nincs időm magamra. Folyamatosan rajtam lóg, csüng, belemászik az ölembe, a nyakamba. Nagyon cuki, amikor felkéretzkedik, de vannak olyan napjaim, amikor ez terhes számomra. Egyszerűen minden összejön és jó lenne, legalább 30percet egyedül lenni. Régebben el tudtam járni reggelente futni, de most ez nem megoldható. Az esti tornánál meg a kislányom is ott bohóckodik körülöttem. Ti hogy vagytok egyedül, de mégis babával? Nagyszülők nem megoldhatóak, a férjem meg este hazajön, aztán mondván, hogy ő egész nap dolgozott, már fáradt, eszik-tusol-lefekszik. Segítsetek kérlek, akár csak bíztatással is, hogy jobb lesz. Sajnos feszült vagyok és nem látok kiutat, van mikor már a kislányunkra szólok rá olyan miatt, ami miatt eddig nem :( Aztán persze bocsánatot kérek, de ez így nem jó :(
2012. aug. 22. 11:44
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Épp egy hasonló kérdés kiírásán gondolkodtam, mert engem most a nyári szünet csinál ki. Ha dolgozom (itthon), akkor lelkiismeret-furdalásom van, hogy nem szegény gyerekkel vagyok (6 éves), ha vele vagyok, akkor azért, mert nem dolgozom, pedig kéne. A lábamat két hete nem szőrtelenítettem, olyan vagyok, mint egy majom. :) Tornázni? Haha, azt egész nyáron nem tudtam, tök plöttyedtnek érzem magam.

Persze a mindezek felett érzett keservemet szegény gyereken töltöm ki – ettől még jobban lelkiismeret-furdalásom van, hogy szegény gyerek teljesen frusztrált lesz a hülye anyja miatt.


Nemrég azt mondta egy ismerősöm, ő már 4 gyerekkel felül tud emelkedni mindenen, a hisztin, a direkt rosszalkodáson, bármin, semmi sem borítja ki. Szeretnék én is ilyen állapotba kerülni, de úgy érzem, képtelen vagoyk.


Áruljátok el, hogyan lehet az ember nyugis, jó fej, kisimult, kedves-aranyos anya? :)

2012. aug. 22. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Úgyhogy nem görcsöl azon hogy mindenképpen és mindenkinek megfeleljen:))Meg talán jobb időbeosztással:)Na hát apukának meg tessék megmondani hogy nem abból áll az apaság hogy pénzt hoz haza. Nálunk is dolgozik a párom,hazaért 18h után,de az volt az első hogy megfogta a gyermeket és levitte sétálni.Ez idő alatt kényelmesen megfürödtem,elrendeztem ügyes bajos dolgaim.Beszéljétek meg tényleg a pároddal.
2012. aug. 22. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Hogy mit csinálok ilyenkor?


Először is átértékelem a helyzetem, és belegondolok, hogy tényleg olyan rossz nekem? Tényleg olyan gáz, hogy lóg rajtam a gyerek (aki már soha nem lesz ilyen kicsi, nem fog örökké tartani, hogy lóg rajtam...)?


Aztán bekapok egy magnézium tablettát, ha már nagyon úgy érzem, hogy kell valami.


S közös programot csinálok a lányommal, ami engem is kikapcsol és neki is jó. Pl. egy kis séta, egy kis csavargás.


Jövőhéten megyek vissza dolgozni. Akkor lesz 22 hónapos a lányom, és lefogadom, hogy hiányozni fog, hogy lógjon rajtam, és zavarni fog, hogy nem engem "terhel" hanem egy idegen gondozónőt...na mindegy. Élvezd ki, hogy veled van, amíg csak lehet. Ez olyan nyálasan hangzik, de hát fel fog nőni, úgyhogy lesz még időd magadra, sok is...

2012. aug. 22. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Őszintén?

Én apukával beszélgetnék el!

Igenis, nekem is igényem van arra, hogy néha legyen egy kis időm egyedül! Azért mert anya vagyok, még nő is maradtam!

Ha dolgozik apuka, ha nem, a gyerekhez nem csak a spermát kell adni, és igenis hetente mondjuk 3-szor foglalkozhat vele egy órán keresztül!

2012. aug. 22. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Pároddal mindenképpen beszélj!

Akkor is ezt fogja csinálni, ha már te is dolgozol?

Akkor mire fog hivatkozni? Vagy az ő elmélete szerint, akkor te is fáradt leszel meg ő is, így a gyerekkel nem fog senki foglalkozni?

Beszélj vele, hogy szedje össze magát, és az, hogy napi 30 percet adjon neked, amit magadra fordíthatsz, míg ő a gyerekkel van, nehogy már nagy kérés legyen!


Másrészt tényleg gondold végig, hogy miért érzel így? Biztos, hogy most ez annyira rossz neked?


Néha és is feszült vagyok, meg ideges. De miért hisszük mi tökéletlen anyukák, hogy másoknál másképp van, és a többi anya állandóan boldog,állandóan mosolyog és soha nincs semmi gondja?

Én nem vagyok egy nagy rózsaszín köd, igenis vannak rossz napjaim, amikor egy kis szabadságra vágynék.

De végiggondolva, ezek az állapotok soha nem térnek vissza, a gyerek nem sokáig fog rajtam lógni. Az mennyivel lesz jobb, ha alig látom, és tengernyi időm marad magamra?


Kitartást!

2012. aug. 22. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Tudom, hogy ez most olyan időszak, amit ki kellene élvezni, hogy egész nap csak szeretgetjük egymást és élvezem is. Csinálok "csajos" programokat, de akkor estére hulla vagyok és vacsi sincs :( Tudom, hogy nem lehet mindenkinek megfelelni, de szeretem a békességet és ha egész nap egymáson lógunk, akkor a háztartás nincs megcsinálva, ha meg azzal foglalkozok, akkor a lányom sírdogál, hogy miért nem építünk, vagy babázunk. Persze, bevonom amibe be tudom. Na mindegy, lehet én reagálom túl. Férjemmel már beszéltem erről, nem nagyon tud meglenni a picivel egy órát.
2012. aug. 22. 12:28
 7/11 anonim ***** válasza:
Nálun is a férjem a megoldás. Amikor dolgozik egyáltalán nem tud foglalkozni a kislányunkkal (még csak 3 hónapos), mert éjfél után jön haza, de a szabadnapján segít. Rendszeresen úgy takarítok, hogy ő elviszi sétálni, vagy simán csak ő eteti, meg egy kicsit lefoglalja, én meg addig pihenek.
2012. aug. 22. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

"Én egész nap dolgoztam, fáradt vagyok"

Ezt kik is szokták mondani? Az apukák, igen.

De az anyukák mégis mit csináltak egész nap? Az nem munka?:-)

Én is egész nap dolgoztam -szoktam ilyenkor mondani- csak én nem tudom letenni a lantot 17 órakkor, én nem tudom becsukni magam mögött az ajtót, és holnapra eltenni a munkát, mert a munka örökösen itt van, a munka nem ér rá, a munka éhes szomjas bekakál stb.

Én is megérdemlek, sőt nekem is kell egy kis kikapcsolódás, és sajnos én is elértem azt az állapotot, hogy ha megtudom mosni a hajam, és be is tudom szárítani már le is van tudva az aznapi szabadiős tevékenység, sőt örülök mint majom a farkának.

14 hónapos fiú anyukája

2012. aug. 22. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

A gyereknevelés ugyanolyan munka!!!! Ezt nagyon fontos tisztázni a pároddal. Emellett megkérdezni, hogy mit tenne, ha egész nap, 24 órán keresztül folyamatosan dolgoznia kellene?! Ez egy nagyon nagy félreértés, hogy apa dolgozik, ezért ő fáradt, nem kel a babához stb. És ebben a félreértésben bizony az anyukák is hibásak. Az első perctől kezdve be kell vonni az apákat a gyereknevelésbe, ellátásba. Pl a fürdetést, esti altatást ő csinálja. Ez fontos ahhoz is, hogy a kötődés kialakuljon közte és a baba között.

Feszülten, frusztráltan, kipihenetlenül nem lehet gyereket nevelni. Apával közölni kell: vagy besegít, vagy kifizeti a bébiszitter. Mert ez nem egy emberes meló. Soha nem is volt az, csak a mostani nyugati társadalomban élő nők maradtak magukra vele. Régebben, amikor a nagy család együtt élt, rengetegen segítettek az anyának.

Teljesen természetes, amit érzel! Segítségre van szükséged, kérj segítséget!

2012. aug. 22. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

nalunk is ez a helyzet. LAnyom 3 eves mult. A ferjem este jar haza "faradtan", nincs ideje rank. Fodraszhoz sem jutottam el egyedul a 3 ev alatt, orvoshoz, mindenhova viszem a lanyomat. Igen, sokszor volt terhes szamomra.......

De ahogy teltek a honapok, elmult a dackorszak, ugy lett az en kicsi lanyom a legjobb baratnom :)

Most mar gond nelkul vihetem akarhova, orom vele butikolni, tegnap eljutottam eletemben eloszor pedikuroshoz :).

Kivulrol nezve tip-top anyuka vagyok, reggel, amig megnez egy meset a lanyom, en megfozok, sminkelek, haj stb.

Amikor meg alszik, forditassal foglalkozom.

Hidd el, egyre konnyebb lesz neked is!

Nemsokara megszuletik a masodik lanyom, biztos megint be fogok fasulni egy kicsit, de egy ido utan egyre konnyebb lesz!

2012. aug. 22. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!