Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogy segítsek a kisfiamnak,...

Hogy segítsek a kisfiamnak, hogy önálloan járjon?

Figyelt kérdés
15 hónapos a kisfiam úgy jár ha fogom a kezét!
2013. aug. 2. 18:55
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

majd ha elég magabiztos lesz és ráézez, el fogja engedni a kezed vagy egyedül elindul.

ne erőltesd

amúgy a hintázás fejleszti az idegrendszert és az egyensúlyérzéket is, főleg, ha közben még énekelsz is neki! :)))

2013. aug. 2. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
én kisfiam is 15 hónapos most ott tartunk ha én mögötte apa kb.3 felnőtt lépésre arrább oda megy,de nem tudsz mit csinálni várj megérik rá :)))
2013. aug. 2. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

sztem nem kell neki segíts, mert ha segítesz, akkor támaszkodik, így sztem az nem jó..

amúgy kúszik vagy mászik?

amit most írok, annak semmi tudományos alapja nincs, és csak az én józan eszem gondolata:

ha eleget kúszott, vagy mászott, attól kell, hogy azok az izmok megerősödjenek, amikkel meg tudja magát tartani állva. Mind a lábán, mind a gerincnél...


orvos mit mond? még belefér a normálisba, hogy nem jár?

2013. aug. 2. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

Szerintem is hintáztasd!

Én s hintáztattam sokat a lányomat.Most 10 hónapos de besétálja az egész udvart egymaga.Azt ugyan nem tudom van-e összefüggés,de talán.

2013. aug. 2. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Nem kell járatni kézenfogva, jó az ha sokat mászik - szép tartása lesz és azt mondják jót tesz az idegpályák fejlődésének is. Hivatalosan 18 hós koráig illik önállóan elindulnia. Ha látod rajta, hogy egyebekben jó a mozgása (pl. nem felemás, ügyesen pakol), akkor csak türelem és el fog indulni. De beszerezhettek neki valami triciklit vagy egyebet, amit élvezne tologatni, az elég ösztönző lesz :)
2013. aug. 2. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Az én fiam 16 hónaposés csak ugy hajlandó menni, hogy fogja egy ujjamat. Ugy szoritja, hogy néha belilul.10,5 hónapos kora óta mászik négykézláb.
2013. aug. 2. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Ne erőltesd, mi nem vezetgetjük egyáltalán és nem is fogom, a gyógytornászunk sem javasolja. 13 hónapos, a széket tolja maga előtt, bútoroknál lépeget, másszon.
2013. aug. 2. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

A nagyobbik fiam 16 hónaposan kezdett el önállóan menni, addig mászott, én nem vezetgettem, mert az nem jó. Egyébként akkor már nagyon ügyesen ment, szinte el sem esett.

A kisebbik fiam most egy éves, neki sem fogom a kezét, mászik, ha valamit tud maga előtt tolni, akkor megy. Ha megérik rá, akkor majd elkezd ő is egyedül járni.

Nem kell még aggódnotok, a fiúk egyébként is lustábbak. :)

2013. aug. 2. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Igen kuszik mászik de miota tud ugy menni hogy fogja a kezem csak menne! Ortopédiára kértem időpontot egy hónap mulva kell vinnem! :-( Azt vettem észre miota így sétálunk jobb lábát huzza néia vagy csak nem emeli rendesen! Már 2 cípőnk orra lukas de csak a jobb lábas! :-( picit félek ezmiatt nehogy baj legyen!
2013. aug. 3. 09:59
 10/13 anonim ***** válasza:
cipőt ne adj rá szükségtelen!
2013. aug. 3. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!