Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » A ti párotok mennyit segít...

A ti párotok mennyit segít otthon a baba körüli teendőkben? Szórakozni a haverjaival gyakran jár?

Figyelt kérdés

Én úgy érzem keveset segít a párom.

Ami pedig a szórakozást illeti, tegnap délután 5-kor lelépett és hajnali 2után jött haza. 11óra van és még alszik...

Fürdetni soha nem szokta a babát, etetni sem, pelenkázni kb.heti 1x.

Játszani szokott vele, amíg pl.nekem főznöm kell, de azt is úgy, hogy csak fekszik és közben tv-zik, netezik.


2013. aug. 3. 11:00
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
32%
Az én párom ugyan ez annyi kivétellel, hogy ő horgászni jár. Hét közben 10 rát dolgozik. Délután mikor hazaér eszik és általában tv-zés közben elalszik. Én furdetem a lányunkat és pelenkázom főzök mosok.Pénteken vagy szombaton szokott menni éjszakára horgászni vagy egyedul vagy haverral.Reggel hazajön és nem fekszik le rögtön elintézzuk a vásárlást vagy éppen amit kell és délután alszik kicsit a gyerekkel.Ő sem csinál mást csak játszik a gyerekkel.Én nem látok ebben semmi kivetni valot. Nekem ez a dolgom, mert ezért vagyok itthon vele neki meg az, hogy dolgozzon a pénzért.Én megértem, hogy este fáradt mert egész nap dolgozott.Én is fáradt vagyok természetesen, mert az örökmozgo 1 honaposunk kiveszi az energiámat, de nekem egész nap tart a melom.:) Ez van ezt vállaltam. Én örulök ha játszanak.A horgászás miatt annyiban haragszom, mert akkor is elmegy ha épp alig van pénzunk.Napijegyre mindig van, de pl. én szívesen elmennék a strandra, de arra már így nem jut. :( Ezt ma meg is beszélem vele.Nálunk muködik az, hogy mindent megbeszélunk, probáld meg te is megbeszélni a dolgokat, mert lehet, hogy nem is tudja, hogy ez bánt téged.
2013. aug. 3. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
*16 honapos :)
2013. aug. 3. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 A kérdező kommentje:

Persze, nyilván ez a dolgom, hogy 100 százalékban a gyerek mellett legyek, de azért én is ember vagyok, fáradt vagyok már. Nekem semmi más segitségem nincs.

Pár éve még olyan vágyaim voltak, hogy elmenjek a tengerpartra, ma már csak az, hogy lehessen 1 darab reggelem legalább 3havonta, amikor addig alhatok, ameddig jólesik.

A férjemnek egyébként változó a beosztása a melóban. Van olyan hét, amikor csak 2 napot kell dolgoznia, és még nem is olyan meló, hogy meg kellene ölnie az ördögöt. Szóval beleférne, hogy segitsen.

2013. aug. 3. 11:31
 4/20 anonim ***** válasza:
73%
Ja és az én párom horgászni délután 3-4 körul megy és reggel 8körul jön haza.Szoval ő egész éjszakára kimarad. Párod mit csinál éjszaka a barátaival? Nem kérdezted meg?
2013. aug. 3. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
78%
Együtt járunk szórakozni,nem sokat kb havonta 1 alkalommal kirúgunk a hámból. A babával járó feladatok nagy részét én rendezem,de ő is van,hogy fürdet,etet pelenkáz. Nem tudnám tolerálni azt amit a te párod csinál délután lelép,hajnalban ér haza és délben még alszik,kivéve ha ez csak ritkán fordul elő.
2013. aug. 3. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
53%
Egyébként van abban valami amit mondasz. Néha nekem is jol esne egy sokáig alvos reggel. Vagy csak annyi, hogy nyugodtan wc-zhessek vagy furödhessek.Kislányom most pont abban a korban van, hogy jön velem minden hova.Előttem ul pl ha wc-zek vagy zuhanyzok. Hisztis és egész nap rajtam log.Most duplán nehéz és én is kivagyok. Nektek mennyi idős a gyerkőc?
2013. aug. 3. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
100%
5ös válaszolo! Egyutt jártok szorakozni? de jo nektek.Nálunk ez kivitelezhetetlen lenne. Nekem nincs semmi segítségem.Anyukám nincs. Anyos messze.. Én is keservesen csinálom sokszor a feladatomat, de mindig az jár a fejemben, hogy ez a dolgom ezt vállaltam.Akkor azt mondjátok csajok, hogy elvárhato lenne ha többet segítene nekem is az emberem?:) 1. vagyok
2013. aug. 3. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
100%
Ferjem napi 10orat dolgozik, hetvegen itthon van. Segit vegulis, de jobb szeretem, ha inkabb nem. Ove a furdetes, ami abbol all nala, hogy beleteszi a gyereket a kadba, es nekiall olvasni. Hetkoznap ugyan ez csak pepitaban, pedig en is dolgozom, de meg lehet szokni, neha be tudok ragni ezert, kb negyed evente, nem cirkuszolok, teszem a dolgom:)
2013. aug. 3. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 A kérdező kommentje:

Kérdés, hogy kinek mi a gyakori. Baba előtt heti 2-3alkalommal is elment a haverokkal (ilyenkor söröznek-amennyit birnak). Most a baba mellett heti 1 azért általában megvan, de van, hogy heti 2x is. Viszont azért ilyen sokáig nem gyakran marad ki, max.éjfélig.

A mi kisfiúnk 6hónapos, nagyon-nagyon igényli a társaságot, állandóan vele kell lennem, igy semmi időm nem jut magamra. Igy talán még idegesitőbb, hogy a férjem bár már felkelt, de dobott egy zuhanyt és visszafeküdt tv-t nézni. Engem ez kiakaszt.

Nagyon jó lenne ha látnám, másokbál mi a helyzet, mert ezt nem tartom normálisnak.

2013. aug. 3. 11:45
 10/20 anonim ***** válasza:
70%
Add a kezebe a gyereket, es mondhatod nyugodtan, hogy szukseged van 1-2 szabad orara, szoval amennyiben nem nagy keres, legyen o a kicsivel.
2013. aug. 3. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!