Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ti hogyan mossátok újszülött...

Ti hogyan mossátok újszülött vagy pár hónapos pici babátok ruhácskáit?

Figyelt kérdés
úgy értem rendesen az autómata mosógépben ahol a sajátot is, vagy kézzel??Én mindenképpen hypoalergén mosóport és öblítőt szeretnék majd használni csak a mosással vagyok bajban??Ti hogy csináljátok?Azért is kérdezem, mert cicám van és néha azért a ruhákon ott a szőr...a babáét ettől mentesíteni akarom, külön helyen szárítani.Főleg állattartók, segítenétek?
2013. aug. 3. 11:24
 1/9 anonim ***** válasza:
36%

Kb. fél éves korukig külön mostam és mosom a gyerekek ruháit, gépben, 40 fokon, Dreft hipoallergén folyékony mosószerrel. Öblítőt nem használtam, nem is ajánlott, a mosószerből sem kell sok.


A fehér textilneműt, előkéket, törülközőket, textil pelusokat 90 fokon, előmosással, fehérítő programon mostam, mert nálunk sokat buktak a gyerekek, és hozzátápláláskor ez igen jó foltokat jelentett.


Szerintem a cicát egyszerűen ne engedd a gyerekruhák közelébe, a babaszennyest is eleve lefedhető tárolóba tedd.

2013. aug. 3. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
50%
Én rendesen mosok a többivel együtt,Lenor öblitőt is használok nincs semmi baja a babának,de nyilván egy érzékeny vagy allergiás babának ez nem ajánlott.
2013. aug. 3. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Én külön mosom a ruháit a miénktől. Ugyanazzal a mosószerrel, amivel a miénket: Tomi folyékony, amin egy baba van, és Coccolino öblítő. Az én kislányom 11 hónapos. Most már nem vasalom a ruháit, de kb. 6 hónapos koráig vasaltam mindent. Ja, és nekünk is van cicánk. Bármit teszel, a macskaszőrt nem tudod teljesen kiiktatni. Én abban bízom, hogy megszokja a macskaszőrt, és később nem lesz rá allergiás!
2013. aug. 3. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

6 hónapos koráig külön mostam a ruháit.

Brendonban vásárolt mosószerrel és Silan sensitive baby-vel.

40 fokon.


Nekünk kutyánk van a lakásban, igaz hogy neki nem hullik a szőre.

2013. aug. 3. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
0%
babaruhát nem szabad a saját ruhátokkal egyben mosni.moshatod gépben de én kézzel mosom a pici ruháit.
2013. aug. 3. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
62%
Én még csak most fogok szülni de gépbe mosok mindent! A mosószer az Tomi Baby és az öblítő az a rózsaszín Silan sensitív.Igazi baba illata van!!! :)) Ítéljetek el...de én nem vasalok semmit!35hkm
2013. aug. 3. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
52%

kb 1 hónapos koráig mostam külön a babaholmikat, utána együtt a miénkkel. de a külön szennyestarto jó ötlet,ha cicatok van. ha már kúszik-mászik,utana már nem kell:-)

folyékony tomi babyt használok, öblito nélkül. a mosószerhez rakok szódabikarbónat fele-fele arányban. a szódabikarbóna jófertőtlenítő es feherit is.

ja,es en sem vasalok.

2013. aug. 3. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
0%
Hát ez hihetetlen,miért kell lepontozni?!Mert nem vasalok!?Akkor én is pontozzalak le titeket8tisztelet a kivétel) macskatartókat csak mert én EGYÁLTALÁN NEM ÉRTEK EGYET veletek!De nem teszem mert mindenkinek a saját dolga....de hogy már az ember a véleményét nem írhatja le...na az már kissé fura.
2013. aug. 3. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
36%
Én külön mosom: mosódióval, mosószódával és ecettel öblítem. Ja és vasalok. 13 hónapos.Feleslegesen ne érintkezzen vegyszerekkel.
2013. aug. 3. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!