Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Anyukák, most hallottam, hogy...

Anyukák, most hallottam, hogy az újszülött babáknak nem lehet öblítővel mosni a ruhácskáit. Javasolták, hogy ECETet használjak helyette? Elmagyaráznátok?

Figyelt kérdés

Miért jó az ecet? egyáltalán szabad?

Mindenképpen valami megoldás kellene, mert elkezdem átmosni, vasalni a ruhákat, és az egész család ekcémás, úgyhogy mivel mossam? Arielt használok amúgy, és szenzitív öblítőt. babának mást kellene, és itt (külföld) nincs babamosószer!!!! Komolyan!!!


2012. okt. 30. 16:53
 1/8 anonim ***** válasza:

Szia !

Hát mi soha nem használtunk más öblítőt, pedig már 3 gyermekem van ! Egyiknek se volt semmi baja a öblitőtől

2012. okt. 30. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Mi is nagyon ekcémások, bőrbajosok vagyunk, szóval mi már jó régóta csak a törölközőket/kórházi ruhát mossuk mosószerrel és öblítővel. Ami nálunk bevált: mosódió (ha makacsabb folt van, arra mosószappan vagy gallszappan) és az öblítő helyett víz+illóolaj. Ez utóbbit tudja helyettesíteni az ecet (plusz igény szerint illóolaj). Elvileg ez is puhává teszi a ruhákat :)
2012. okt. 30. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem feltétlenül nem szabad, attól függ, a babád bőre mennyire lesz érzékeny. Az enyém egyszer kiütéses lett, akkor mondta a gyerekorvosunk, hogy ne használjak öblítőt, amúgy is szőke, kék szemű, fehérbőrű a fiam, így alapból érzékenyebb lehet. Nekem nem mondta az ecetet. Én csak a mosószert használtam öblítő nélkül, majd áttértem a Dreft baby-re, az még öblítő nélkül is puhává és illatossá tette a ruhát. Az ecet amúgy fertőtleníti és puhítja a ruhát. Én mostam már így, nem volt ecetszagú a ruha, ha ettől félsz. Viszont bizonyos esetekben jobb mint egy drága folttisztító vagy fehérítő. Keress rá a neten, mosás ecet.
2012. okt. 30. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
ecettel öblítek de nem azért mert újszülött a gyerekem. Olcsóbb, elég a mosószer illata, ezeken túl elég érzékeny bőrű a gyerekem, mindent összevetve ez így bevált. De egy bababarát öblítő is megtenné, ahogy megtette amíg nem váltottam. Mi coccolino sensitivvel öblítettünk, kutya baja nem volt attól sem.
2012. okt. 30. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Sajnos mar nem emlekszem a nevere de van kimondottan babaknak oblito meg folyekony mososzer. Tescoba is lehet kapni. A flakon feher (ilyen gyongyhaz fenyu) 2 vagy 3 literes kiszereles es az elejen a kepen egy feher torulkozobe csavart kisbaba van. Tneleg ne haragudj de mar lassan 3 eves a kisfiam es mar nem emelkeszem a nevere. Lehet azota a kiszereles is valtozott. Nezz korul. En szules elott megvettem es kb 3 honapos koraig volt eleg aztan onnan siman a mienket hasznaltam (ariel + lenor) mivel semmi baja nem volt igy maradt azt amit mi hasznaltunk ha kiutotte volna akkor veszek meg egy adagot.
2012. okt. 30. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Egyebkent merre vagytok kulfoldon, azert kerdem mert en is kulfoldrol irok es hatha tudok segiteni.
2012. okt. 30. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

köszönöm a válaszokat!!


Írországból írok. Gondoltam még at Ecover mosógélre, de egy kicsit húzós az ára. De ha nem lesz más, azt veszek.

2012. okt. 30. 17:38
 8/8 anonim ***** válasza:
Én ecettel öblítek mindent. Lágyítja a vizet, fertőtlenít, pénztárca, környezet és bőr barát. Kell ennél több indok?!
2012. okt. 30. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!