Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mivel kell kezdeni egy 4...

Mivel kell kezdeni egy 4 hónapos baba hozzá táplálását?

Figyelt kérdés

És mennyi mennyiséget szabad egyszerre adni neki?Napról napra kell növelni az adagot,vagy hétről hétre,esetleg hónapról hónapra?Pl ha teszem azt,almalével kezdenék,akkor egyik nap 2-3 kiskanál,másnap már lehet 4-5 és így tovább??

Szabad neki tejpépet adni?Úgy tudom,azt már 4 hónapos kortól lehet neki adni.Anyum azt mondja,hogy kezdjem grízzel..főzzem meg jó hígra,ami még átfér a cumisüveg lyukján és etessem meg vele..az táplálóbb mint simán az anyatej vagy a tápszer és hosszabb ideig nem lesz éhes mert kitölti a kis gyomrát..hát nem tudom,hogy tényleg ezzel kellene-e kezdeni?!

3 hós 1 hetes baba anyukája.


2013. aug. 3. 14:18
1 2
 11/11 A kérdező kommentje:

Hát sajnos ez van :/

Hát igyekszem,pedig csak első baba,de valahogy sokszor az anyai ösztöneimre hallgatok,és általában be szokott jönni. :)

Erről a kóstoltatásról-meg hozzátáplálásról nem is akarok szólni a védőnőnek,mert úgy is azt mondaná,hogy még korai,még hagyjam,tudod,megint előjönne az iskolában tanultakkal.Én már úgy vagyok vele,hogy ha van esetleg valami kérdésem,vagy bizonytalan vagyok valamiben,akkor inkább a gyerekorvostól kérdezem meg,nem a védőnőtől.A gyerekorvosunk legalább jó,olyan 55 év körüli nő,aki annyira kedves,hogy kenyérre lehetne kenni.Na meg tapasztalt is :)

2013. aug. 4. 12:55
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!