Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hány hónapos volt a babátok,...

Hány hónapos volt a babátok, amikor elkezdtétek a kóstoltatást-hozzátáplálást?

Figyelt kérdés

Miért pont akkor?

Mivel kezdtétek?

Hasfájós,nehezen kakilós babának is adtatok almát és levét?Na meg barackot?


2013. aug. 4. 12:58
1 2
 11/20 A kérdező kommentje:

Utolsó:

3,5 évig nem kapott anyatejen/tápszeren kívül mást??? :O


Ti egyébként mit tennétek a helyemben?A kisfiam 2 hós koráig csak anyatejes volt,sajnos ahogy nőtt az étvágya az én tej mennyiségem nem bírta követni az igényeit,és már 1 hónapja pótolnom kell tápszerrel.Nem gondolkodtam volna azon,hogy 4 hósan elkezdjem-e a hozzá táplálást,mert 6 hós koráig szerettem volna azt,hogy csak anyatejes legyen,de sajnos nem így lett.Én a kezdetektől küszködöm a tejem mennyiségével,hol elég,hol kevés..van,hogy 160-200ml-t is ki tudok fejni a két mellemből,de van,hogy csak 100-120-at,ami neki már nem elég.Igen fejek,méghozzá azért,mert amikor mellre tettem ordított,5-10 percbe is beletelt mire hajlandó volt szopizni és ha szopizott is akkor sem szívta ki az összes tejet,mindig fejnem kellett amit benne hagyott..és már 2 és fél hónap alatt eleget küszködtem a tejem mennyiségével is meg a szopizással is,így már lefejem és üvegből adom neki.De már nagyon eltértem.

Szóval így,hogy tápis is lett,így arra gondoltam,hogy 2 hét múlva elkezdem a kóstoltatást.A tápi dobozán is rajta van,hogy 4-6 hósan el kell kezdeni a hozzá táplálást,mert a baba igényeit csak eddig képes kielégíteni.És akkor én el is kezdeném.Ti is elkezdenétek,ha már így alakult?

Meg a kakival is azóta van problémánk amióta tápis lett,míg csak anyatejes volt napi 3-4 kaki is volt,most meg 3 naponta 1,max 2.És jól jönne az almalé meg majd az almapüré,hátha az kicsit rendbe tenné a székletet.

Holnap akarok menni a gyerekorvoshoz,hogy írja fel nekünk a milupa fermentált tápit.

2013. aug. 4. 15:17
 12/20 A kérdező kommentje:
Ja az kimaradt,hogy most 3 hós 1 hetes a kisfiam.
2013. aug. 4. 15:19
 13/20 anonim ***** válasza:
bocsánat meleg van 3,5 hónaposan
2013. aug. 4. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:

Első vagyok.


A lányomnál ugyan ez volt mint amit leírtál! Megfeszülve ordított a cicin,de alig akart szopizni. 2hónaposan én is tápszerrel pótoltam,és 3,5hónaposan hozzátápláltam.

2013. aug. 4. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
Én nem kezdeném a hozzátátplálást ha a tápszert szereti és nincs semmi egyéb ok rá mindhogy tápszeres. Azt mondják az emésztésük még nem mindig érett rá, sok baba épp ezért el sem fogadja ilyen korán.
2013. aug. 4. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
4 hónaposan kezdtem a védőnő javaslatára, mert csökkent a tejem és a baba súlya is stagnált. A védőnő a zöldségeket ajánlotta először, répát, sütőtököt kapott eleinte krumplival.
2013. aug. 4. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:

Napra pontosan (véletlenül így jött ki) 5 hónaposan kezdtük, amikor az orvos javasolta, hogy most már mehet.

Tápszeres baba. Én sem kezdeném előbb, ha a tápszerrel nincs semmi gondja. Az, hogy ritkábban kakil, még nem gond, ha nem fáj semmije vagy nem kínlódik. A hasfájás meg elmúlik. Ha nem, inkább tápszert cserélnék.

Én répával kezdtem, két hét múlva megy hozzá a krumpli, majd a többi zöldség. Itt ez az ajánlás, a gyümölcs csak pluszban, inkább desszertnek ajánlott.

Nálunk jól megy eddig, egy hét alatt már egy fél üvegcsét bekanalaz :)

2013. aug. 4. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:

Mi is mikor 4 hónapos lett a fiam elkezdtük. Anyatejes volt. Az lett az eredménye, hogy nemnagyon akart szopizni utána , annyira ízlett neki minden más. Végül betöltötte az 1 évet mikor abbahagyta a szopizást de már csak éjszaka volt hajlandó szopni ,vagy 7 hónapos korátol.

Ha lesz egy másik babám ezer százalék, hogy 6 hónapos koráig csak anyatejet fog kapni (rengeteg tejem volt). mert allergiás a kisfiam.

2013. aug. 4. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
5 hósan,orvosi javaslatra,szintén almalével.
2013. aug. 4. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:

a lányom 5 hónapos, védőnő már ajánlotta a hozzátáplálást, de megvárom a 6 hónapot. viszont trükközök, annyira nézi, ahogy eszünk, tátog, nagyokat nyel, hogy elkezdtem a kanállal ismertetni :) fejek le egy kevés tejet és kanállal adom neki, imádja :)

az ok amiért megvárom a 6 hónapot, mert a környezetemben, aki korábban kezdte annak a babája nagyon korán (relatív, kinek mi) leválasztotta magát. almával fogom majd kezdeni, vagy körtével.

2013. aug. 5. 01:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!