Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Előfordul az, hogy egy baba...

Előfordul az, hogy egy baba az egyik irányba megtanul átfordulni, de a másikba nem?

Figyelt kérdés

A fiam most 5 hónapos, és kb. 4 hete tud a hátáról hasra fordulni. Ezt már nagyon szépen begyakorolta, mindkét irányba megy neki. A gond az, hogy nem szeret hason lenni, és amint átfordul, szinte azonnal nyűglődni kezd. Ha visszafordítom, két másodperc múlva megint hason van, és ez megy egész nap.

Azt viszont nem veszem észre, hogy a legkisebb jele is lenne annak, hogy próbálna visszafordulni hátra. Addig nyűglődik, amíg vissza nem fordítom.

Hagynom kellene, hadd próbálja? Csak olyan rossz nézni.

Van olyan, hogy valakinél ez kimarad, és sosem csinálja meg az ellenkező irányba?



2013. aug. 4. 22:35
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
majd fogja csinálni nyugi, 1 hete kezdte ezt is idő kell hozzá. Nincs semmiről lemaradva. Elhiszem hogy fárasztó állandóan forgatni de nem tudsz most mit csinálni, esetleg ahson próbáld meg lekötnia figyelmét, hátha rájön hogy mennyivel izgibb úgy lenni.
2013. aug. 4. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Kétlem, hogy van a világon ember, aki csak az egyik vagy másik irányba forogna. :) A te gyereked is meg fog tanulni kétoldalasan forogni, de egyelőre az egyik a kedvence, és a mozgástanulásnál lényeges, hogy az első gyakorlásoknál csak az egyik vagy másik irányba csinálják az adott mozgást. Nagyban ilyesmi, mikor tanul bukfencezni a gyerek, de csak egyik oldalról a másikra megy, aztán megkerüli a szivacsot, ahelyett, hogy visszafelé is csinálná. :) Ez normális.
2013. aug. 4. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
Az enyém is egy az egyben ugyanezt csinálta, fel is tettem róla kérdést, mert már kimerültem, az egész napom a fordítgatásával telt. Akkor azt ajánlották, hogy bár szörnyű hallgatni, úgy sosem fog megtanulni visszafordulni, ha mindig te teszed vissza, néha hagyni kell kicsit nyűglődni szegényt. Én hagytam kicsit, rá egy hétre úgy forgott mindkét irányba mint a szélvész, rá egy hétre kúszott. Azóta mászik és ül is. 7 hónapos.
2013. aug. 4. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
igen egy picit hagyd nyüglödni és megtanulja....nálunk fordítva volt nem szeretet hason lenni,aztán amikor én is hagytam és nem forditgattam simán ment neki....azóta imádja
2013. aug. 5. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 Kiki01 ***** válasza:
Ez minden babával így van, nyugi, először csak az egyik oldalra tanulnak meg átfordulni, utána pár héttel vissza is menni fog. Addig meg sajna forgatni kell:)))))
2013. aug. 6. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm a biztatást. Egyelőre mást úgysem tehetek, csak várok. A fiam nem igazán mutat hajlandóságot a próbálkozásra, csak leteszi a fejét, és várja, hogy megfordítsam. De csak eljön az idő :)
2013. aug. 7. 12:42
 7/13 anonim ***** válasza:
még nem láttam olyan 20 éves embert, aki ha hasra került volna, ne tudna visszafordulni, csak leteszi a fejét és vár, hogy majd megfordítják :) erre gondolj. Meg fogja tanulni a babád, semmiről nincs lekésve, csak néha tényleg hagyd kicsit, had próbálkozzon. Egy idő után hidd el, megunja. Motiváld mindig valami játékkal, érdekes dologgal. A miénk pl. a távirányítókra, telefonokra, laptopra van rápörögve. Azokért indult el kúszva :)
2013. aug. 7. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Az én lányom is 5 hónapos, ő hasról a hátára tud csak fordulni, ezt is főként éjszaka teszi, nappal is, csak nem annyit, mert imád hason játszani, kúszni, repülőzni. Ugyanezt teszem, mint te, fordigatom, egy kicsit nyüszizik, azután megpróbálom ösztönözni, tornáztatni és utána ha már végképp elunta visszafordítom. Éjszaka rendszeresen felébred rá és van hogy csak cicizés után alszik vissza. Ő sem mutatja jelét, hogy próbálná, de csak eljön majd az az idő.
2013. aug. 14. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Én egyre kevésbé látom így, mert még csak jelét sem adja a próbálkozásnak, pedig lassan 5-6 hete át tud fordulni hasra. Tudom, hogy 20 évesen fogja tudni, de én most aggódom emiatt. Meglátjuk, hátha egyszer rájön, hogyan kell.
2013. aug. 14. 14:30
 10/13 Anya.mano333 válasza:

Az én kislányom is most lett 5 hónapos és a helyzet ismerős....azzal megspékelve, hogy az én drágámhoz éjszakánként is óránként fel kellkelni, mert àlmában is folyamatosan hasra fekszik, majd rövid időn belül nyüszögni kezd, hogy nem akar hason aludni....

Ez megy lassan 2 hete, pedig eddig úgy aludt, mint akit fejbe vertek....

Szóval kitartás, aztán reménykedjünk....:-)

2013. aug. 17. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!